Data: 06-11-2015

Niezwykły konkurs

Finał X - jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży"MOJE WZRASTANIE KU PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA " - na temat: " Wielkość Jana Pawła II" odbył się 24 października 2015 w Radymnie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca w intencji dzieci uczestniczących w tych niecodziennych zmaganiach i ich opiekunów, której przewodniczył ks. biskup Stanisław Jamrozek.

We wstępie do Mszy św. serdecznie nas powitał ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk. W homilii ks. bp mówił m.in. o pokorze, zaufaniu Panu, konieczności rozwijania talentów, którymi nas Bóg obdarzył.
Po Mszy św. udaliśmy się do sali MOK-u w Radymnie, gdzie obejrzeliśmy występ grupy dzieci i młodzieży z radymniańskiej świetlicy "Wzrastanie", która zaprezentowała bardzo wymowny program wokalno - taneczny. Za przygotowanie strony muzycznej odpowiedzialny był pan Piotr Misiński, a strony tanecznej pani Ewelina Rabczak.
Również grupę bardzo młodych artystów, bo z Niepublicznego Przedszkola im. Edmunda Bojanowskiego Sióstr Służebniczek NMP w Jarosławiu, mieliśmy okazję podziwiać w programie, który pięknie oddawał przesłanie konkursu. Scenariusz przygotowała siostra Stanisława Koralewicz - dyrektor placówki, przy pomocy współsiostry zakonnej Danuty Koralewicz. Istotnej pomocy udzielili rodzice dzieci. Warto podkreślić, że występ przygotowany był z niezwykłym kunsztem, dbałością o scenografię, szczegóły. Dzieci natomiast odegrały swoje role w sposób wdzięczny, ekspresyjny, wywołując u widzów refleksję i wzruszenie.
"Celem konkursu, na który wpłynęło łącznie we wszystkich kategoriach ok. 330 prac, było m.in. stworzenie okazji do nowego spojrzenia na postać świętego Jana Pawła II, które ukazało nam różne oblicza tego niezwykłego człowieka, którego pomięta jeszcze wielu Polaków. Chodziło o zachwyt jego osobą, tak, aby nie był to święty z portretów, obrazów, ale by była to wciąż żywa sylwetka naszego rodaka" - mówi Alicja Sabatowska prezes Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie" w Przemyślu. Kontynuując dodaje: "Ideę utrwalania postaci Ojca Świętego rozpoczynaliśmy od dnia jego śmierci. Chcieliśmy zainicjować spłatę długu wdzięczności za życie Jana Pawła II i tak rozpoczął się cykl przybliżania jego postaci w formie konkursu". Dalej podkreśla; "Dzieci i młodzież z terenu całej Polski do których dedykowany był konkurs, wyrażały założenia konkursu w formach: plastycznych, literackich i multimedialnych. W niektórych wcześniejszych edycjach były też formy teatralno - wokalne".
Po wspaniałych występach przyszedł czas na uhonorowania młodych artystów. Dyplomy i statuetki wręczali m.in. ks. bp Stanisław Jamrozek oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas.
Patronatem tegoroczną edycję objęli: ks. abp Józef Michalik, ks. bp Stanisław Jamrozek oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas.
Jurorami poszczególnych form konkursowych byli - plastycznych: pani Małgorzata Sobejko z Przedszkola Parafialnego, pani Danuta Kastelik - pedagog z Gimnazjum i ks. Krzysztof Szyndler katecheta; literackich: pani Anna Huk - polonistka z Gimnazjum, pani Joanna Trudzik z Urzędu Miasta w Radymnie; multimedialnych: Sabina i Piotr Kuta ( nauczyciele) oraz Karolina Segin - plastyk.
Przygotowaniem konkursu i gali finałowej zajęły się panie: Lucyna Misińska, Katarzyna Siry i Marta Leszczyńska. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, opiekunom, dyrektorom szkół i placówek oraz katechetom, siostrom zakonnym i księżom Wyrazy wdzięczności kierują pod adresem Wojewody Podkarpackiego za dofinansowanie konkursu za pośrednictwem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, scholi z Łańcuta ( parafia Fara ) przygotowanej przez Siostry Annę i Albertę, wolontariuszom młodzieżowym Kacprowi Studzińskiemu i Arkadiuszowi Wilmanowi, pani Dorocie Sabatowskiej za pomoc organizacyjną, panu Tadeuszowi Chorzępa za umieszczanie danych na stronie internetowej. Słowa wdzięczności składamy też panu Burmistrzowi Miasta Radymna oraz pani Dyrektor MOK i pracownikom za pomoc przy organizacji uroczystości finałowej


LAUREACI PRAC MULTIMEDIALNYCH
X edycji konkursu "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" 2015 r.
na temat:"Wielkość Jana Pawła II w świadectwie przekazanym mi przez innych lub w moim osobistym doświadczeniu"

Komisja w składzie:
1. P. Sabina Kuta
2. P. Piotr Kuta
3. P. Anna Segiń

Dokonała oceny prezentacji multimedialnych i przyznała następujące miejsca:

GIMNAZJA

I - Karbowniczyn Marek Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy op. Dorota Głowacz
II - Wojtczuk Patrycja Zespół Szkół Nr1 w Łosicach op. Joanna Olizaruk

Wyróżnienie
-Romaniuk Weronika Zespół Szkół Nr1 w Łosicach op. Joanna Olizaruk
-Zdrada Katarzyna Publiczne Gimnazjum w Przybówce op. ks. Grzegorz Wojnar
-ZdradaKatarzyna Publiczne Gimnazjum w Przybówce

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

I- Potoczny Mirosław Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie op. Anna Mol
II- Kojder Oskar Zespół Szkół Technicznych w Mielcu op. Celina Szymańska

Wyróżnienie
-Płatek Aleksander Zespół Szkół Technicznych w Mielcu op. Celina Szymańska


SZKOŁA PODSTAWOWA
Wyróżnienie
Dziadkiewicz Bartosz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie op. Izabela Gielnik


LAUREACI PLASTYCZNI

Komisja w składzie :
1. P. Danuta Kastelik
2. P. Małgorzata Sobejko
3. Ks. Krzysztof Szyndler


GRUPA I PRZEDSZKOLA
Miejsce

I- Misiak Maja Samorządowe Przedszkole w Przecławiu op. Marzanna Koterba, Danuta Dziedzic
I- Pelczar Natalia Przedszkole Gminne w Iwoniczu Zdroju op. Agata Rajchel
II- Furmankiewicz Julia Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi op. Małgorzata Florczak
II - Kołodziej Oliwia Prywatne Przedszkole "Kraina Marzeń" w Buszkowicach op. Katarzyna Źrebiec,op. Iwona Matysko
III - Wolanin Paulina Przedszkole Parafialne w Radymnie op. Klaudia Przybyło
III - Woś Michał Przedszkole nr 3 W Przemyślu op. Małgorzata Sumiec, op. Zofia Grabowska
III- Szczygieł Natalia Przedszkole Niepubliczne im. Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu op. s. Stanisława Koralewicz

Wyróżnienie
-Jakielaszek Michał Przedszkole nr 3 w Przemyślu op. Małgorzata Sumiec, op. Zofia Grabowska
-Zwirn Kinga Prywatne Przedszkole "Kraina Marzeń" w Buszkowicach op. Teresa Buryło
-Gręda Lena Prywatne Przedszkole "Kraina Marzeń" w Buszkowicach op. Katarzyna Źrebiec,op Iwona Matysko
-Hawer Maja Przedszkole Miejskie nr 2 W Przeworsku o p. Kuchtar
-Wodzińska Wiktoria Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku op. Teresa Fusiek
-Knap Emilia Samorządowe Przedszkole w Przecławiu op. Marta Kasperowicz
-Maj Klaudia Przedszkole Parafialne op. Małgorzata Sobejko
-Mitas Helena Przedszkole Gminne w Iwoniczu Zdroju op. Urszula Kenar
-Kowaliło Amelia Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym op.Elżbieta Koniewicz
-Kuk Michał Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym op. Elżbieta Koniewicz
-Dydek Michał Przedszkole Samorządowe W Starej Wsi op. Małgorzata Florczyk
-Migdał Miłosz Prywatne Przedszkole "Kraina Marzeń" w Buszkowicach, op. Teresa Buryło
-Sulik Maria Przedszkole nr 3, w Przemyślu op. Małgorzata Sumiec, op. Zofia Grabowska
-Harłacz Wiktor Prywatne Przedszkole "Kraina Marzeń" w Buszkowicach, op. Katarzyna Źrebiec
-Wojtacha Hanna Przedszkole Niepubliczne im. Edmunda Bojanowskiego w Jarosławiu op. Agnieszka Frań
-Desowska Wiktoria Przedszkole "Jaś i Małgosia " w Łańcucie op. s. Janina Mrozowicz
-Drożdżal Nadia Przedszkole w Jasienicy Rosielnej op. Aldona Dydek


GRUPA II Szkoła Podstawowa kl. I - III

I -Prymon Kinga Szkoła Podstawowa w Piwodzie z Filią w Cetuli op. Elżbieta Panek
I -Szczerek Marcelina Szkoła Podstawowa nr 1 Końskie op. Małgorzata Chrabąszcz
II-Kolanko- Kosowska Lena Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie op. Barbara Frańczak
II-Harłacz Miłosz Szkoła Podstawowa w Buszkowicach op. Katarzyna Gradowska - Wiernusz
II- Frańczak Bartłomiej Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie, op. ks. Marek Szczepański
III- Radochońska Maja Szkoła Podstawowa w Buszkowicach, op. Katarzyna Gradowska - Wiernusz
III- Florczak Michał Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej op. Magdalena Pietrasz
III- Filak Karina Zespół Szkół w Jasionowie, Szkoła Podstawowa w Jasionowie, op. s. Maria Malendowicz

Wyróżnienie

-Kotlicka Karolina Zespół Szkół nr 2 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie,op. Katarzyna Bembenek
- Skalski Kamil Szkoła Podstawowa w Chorkówce op. ks. Daniel Odor
- Ślebiedzińska Julia Zespół Szkół Publicznych, Szkoła Podstawowa w Łęknicy op.Beata Śmietańska
- Kapuścińska Maria Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie op.s. Ewelina Turko, op.s.Janina Mrozowicz
-Balicka Weronika Szkoła Podstawowa Piwodzie z Filią w Cetuli op. Aleksandra Nowak
-Pajda Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu op. Ewa Bęben-Solecka
-Wurszt Anna Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie op.Krystyna Tywoniuk
- Osada Julita Szkoła Podstawowa w Buszkowicach, op. Katarzyna Gradowska Wiernusz
- Steciuk Weronika Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach, op. Joanna Olizaruk
- Penar Kornel Szkoła Podstawowa w Lubatowej op. Dorota Nycz
-Tejchman Julia Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie op. s. Ewelina Turko, op. s. Janina Mrozowicz
- Szczęsny Magdalena Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie op. Urszula Gamoń


GRUPA III SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VI

I-Oksińska Magdalena Zespół Szkół i Placówek Publicznych Nr 3 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 W Ostrowcu Świętokrzyskim op. Dorota Dziubek, Op. s. Janina Mrozowicz
II-Kościak Kinga Szkoła Podstawowa w Nizinach,op. Alicja Harłacz
II-Józefczyk Katarzyna Zespół Szkół w Połomi,op. Ewa Caban
III-Krzak Anna Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym op. Małgorzata Radziwińska
III-Ruman Adela Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie op s. Ewelina Turko

Wyróżnienie
-Tatara Klaudia Zespół Szkół w Połomi,op. Ewa Caban
-Latoś Aleksandra Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa w Grabownicy Starzeńskiej op. Magdalena Pietrasz
- Misińska Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu op. Justyna Ślimak
- Duniewicz Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 5 w Przemyślu, op.s. Imelda Ewa Boczar
- Zaręba Natalia Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 Ogrody Ostrowiec Świętokrzyski op. Dorota Dziubek
- Kludacz Julia Szkoł-Bury Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 1,Końskie op. Wiesława Węglińska
-Bury Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 1,Końskie op. Wiesława Węglińska
-Kisała Amelia Szkoła Podstawowa w Nizinach, op. Alicja Harłacz
-Staniszewski Piotr Szkoła Podstawowa w Ławsku op. Marzena
-Dembiczak Izabela Szkoła Podstawowa w Chorkówce op.ks. Daniel Odor
-Niedbała Beata Szkoła Podstawowa w Nowej Sarzynie, op. Halina Mryc-Noga
- Rogoz Katarzyna Szkoła Podstawowa nr 5 w Przemyślu,op.Zbigniew Rogowski

GRUPA IV GIMNAZJUM
I-Sobaś Gabriela Zespół Szkół, Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej op. Magdalena Pietrasz
I-Czymczuk Anna Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych, s. Izabela Podwyszyńska
II-Krok Michalina Zespół Szkół w Połomi,Gimnazjum,op. Ewa Caban
II-Nowak Julia Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek, Jarosław op .s. Laura (Alesia Syrets)
III-Podgajna Weronika Zespół Szkół w Białce, op. Hankiewicz Grażyna
III-Kopczyk Sabina Zespół Szkół,Gimnazjum w Orzechowcach op. Ewa Gawczyńska

Wyróżnienie
- Cyburt Piotr Gimnazjum w Żeglcach ks. Daniel Odor
-Prodlik Karolina Zespół Szkół Publicznych, Gimnazjum w Łęknicy op. Beata Śmietańska
-Duchniak Natalia Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy, op. Alicja Wilczek
-Urbanik Piotr Gimnazjum w Żeglcach op. ks. Daniel Odor
- Gondela Joanna Publiczne Gimnazjum w Przybówce, op. ks. Grzegorz Wojnar
- Orłowska Sara Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu op. Urszula Sroka
- Zaborowska Agata Gimnazjum w Wąsoszu, op. Marzena Kalinowska-Baran


GRUPA V SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I-Lubas Kamil Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie op. Irena Bialic
I-Sowa Karolina Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie op. Anna Mol
II-Więcław Klaudia Zespół Szkół Technicznych w Mielcu op. Celina Szymańska

Wyróżnienie
-Ludwikowski Patryk Zespół Szkół Technicznych w Mielcu op. Celina Szymańska
-Skałuba Klaudia Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie op. Halina Ryba

GRUPA VI PLACÓWKI SPECJALNE
I- Trudzik Aleksandra Środowiskowy Dom Samopomocy
Wyróżnienie
-Grześ Karolina Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu op. Barbara

GRUPA VII PLACÓWKI OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE I INNE

II- Wanio Julia Świetlica "Wzrastanie" w Radymnie op. Anna Segin
II-Cichoń Kamil Szkoła Podstawowa nr 10 w Jarosławiu op. Agnieszka Kapusta,op. Małgorzata Żabińska op. Bożena Mazur
III-Lenar Dobrosława Świetlica "Wzrastanie" w Radymnie op. Anna Segiń

Wyróżnienie
-Wanio Wiktoria Świetlica "Wzrastanie" w Radymnie op. Anna Segiń



LAUREACI LITERACCY

Komisja w składzie:
1. P. Anna Huk
2. P. Joanna Trudzik

Szkoła ponadgimnazjalna
III-Para Aleksandra Zespół Szkół Technicznych w Mielcu op. Celina Szymanska

Gimnazja
I-Romaniak Katarzyna Zespół Szkół w Drohojowie, Publiczne Gimnazjum op. Danuta Charydczak
I-Zajączkowski Filip Gimnazjum nr 19 w Lublinie op. Ewa Grodecka
II-Pikuła Aleksandra Prywatne Gimnazjum Siostr Niepokalanek, w Jarosławiu op. s. Laura(Alesia Syrets)
II-Pelc Wiktoria Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce op. Sylwia Cieszyńska
III- Gazdowicz Weronika Zespół Szkół w Malinówce Gimnazjum op. Jolanta Haduch
III- Chmiel Katarzyna Gimnazjum nr 1 w Radymnie, op. Agnieszka Kalinowska

Wyróżnienie
-Kopczyk Sabina Zespół Szkół w Orzechowcach, Gimnazjum op. Joanna Czech
-Trojnar Nikodem Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce op. Sylwia Cieszyńska
-Janiga Karol Gimnazjum nr w Radymnie op. Agnieszka Kalinowska
-Ostańska Magdalena Gimnazjum nr 19 w Lubinie op. Ewa Grodecka
-Dudek Dominika Klub Młodzieżowy - Fundacja Pomocy Młodzieży w Rzeszowie op. Daniel Kawalec
Szkoła podstawowa
I- Pilawski Patryk Szkoła Podstawowa w Przemyślu op. Justyna Ślimak
II- Kudek Mateusz Szkoła Podstawowa w Woli Jasinieckiej op. Aldona Dydek
III-Jakima Magdalena Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym op. Aldona Dydek

Wyroznienia
-Wach Ewa ZSPM w Przemyślu op. Elżbieta Świta - Łanica
-Leń Dominika Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym, op. Aldona Dydek
-Małek Liliana Zespół Szkół .w Połomi, op. Marta Leszczak
-Dykas Klaudia Zespół Szkół w Orzechowcach Szkoła Podstawowa op. Joanna Welcz
-Pietrzyk Patrycja Zespół Szkół i Placówek Publicznych Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim op.Mirosława Zaremba
-Mastyk Katarzyna Zespół Szkół w Orzechówce Szkoła Podstawowa op. Małgorzata Masłyk
-Langiewicz Filip Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmie
-Trybus Paweł Szkoła Podstawowa w Chorkówce op. ks. Daniel Odor

Nagroda specjalna
-Osada Julita Szkoła Podstawowa w Buszkowicach, op. Katarzyna Gradowska - Wiernusz
-Radochońska Maja Szkoła Podstawowa w Buszkowicach op. Katarzyna Gradowska- Wiernusz


Tekst i zdjęcia Zdzisław Wójcik


NAJNOWSZE
MISTRZOSTWA Miasta...
Wyniki końcowe MISTRZOSTW Miasta PRZEMYŚLA w tenisie...
W trosce o dobro pacjenta
3 listopada 2017 r. w Arłamowie, gmina...
Wędrujące Madonny....
Centrum Kulturalne w Przemyślu i Muzeum Archidiecezjalne...
Przemyski Jarmark...
W piątek, 15 grudnia Rynek Starego Miasta rozbłyśnie...
Kalendarz imprez...
1 grudnia (piątek), godz. 17.00 Z cyklu "Ludzie z...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward