Baner tytułowy

Znajdź atrakcje dla siebie - lista imprez przemyskiego Centrum Kulturalnego na kwiecień 2011

Data dodania: 29-03-2011
Drukuj artykuł
Centrum Kulturalne w Przemyślu organizuje w kwietniu szereg imprez, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego.

3 kwietnia, godz. godz. 18.00 - sala widowiskowa
Koncert Wiosenny
W programie wystąpią:
Piotr Tarcholik - skrzypce
Jeroen Reuling - wiolonczela
Przemyska Orkiestra Kameralna
Organizowany wspólnie z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu
Bilety 20 zł, do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu, dzieci i młodzież szkolna - wstęp wolny.

3 kwietnia, godz. 10.00 - Czytelnia Główna Przemyskiej Biblioteki Publicznej
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
wstęp wolny

3, 10, 17 kwietnia - sala widowiskowa Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku
XIV Wielkopostne Misteria Teatralne p.h. "Być człowiekiem sumienia"
Organizowane wspólnie z CKSiT w Pruchniku
wstęp wolny

W sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku prezentowane będą spektakle teatralne o tematyce wielkopostnej, w wykonaniu amatorskich zespołów, specjalizujących się w wystawianiu misteriów. Imprezie towarzyszy gminny konkurs na palmę wielkanocną. W Pruchniku głęboko zakorzenione są tradycje wielkanocnych obrzędów. Miejscowy teatr od lat wystawia spektakle o tematyce religijnej, słynne są tamtejsze straże grobowe i zaczynający się w każdy Wielki Czwartek ?Sąd na Judaszem?, ludowy obrzęd polegający na biczowaniu kuły Judasza, którą pali się w Wielki Piątek nad rzeką Mleczką.

W programie:
03.04.2011 godz. 17.30
Spektakl teatralny "OTO SYN TWÓJ - OTO MATKA TWOJA"
Grupa Teatralna "Pasja" działająca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów - Reformatów w Jarosławiu. Reżyseria: Ewa Durbajło

10.04. 2011 godz.18.00
"PASJA" w wykonaniu Chóru "Michael" z Kańczugi
Dyrygent: Wiesław Wiglusz

17.04.2011 godz.17.30
- Podsumowanie konkursu na Palmę Wielkanocną
- spektakl muzyczny pt. "SPEŁNIENIE"
Amatorski Zespół Teatralny z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Zespół wokalny "Equale". Reżyseria: Halina Wojdyło, choreografia: Krzysztof Łuc, opracowanie muzyczno-wokalne: Bogdan Sikorski, Piotr Łańko

9 kwietnia, godz.13.00 - Kościół Parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie
V Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne
Organizowany wspólnie z MOK w Radymnie
wstęp wolny
Przegląd ma na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskiej i obcej pieśni religijnej oraz prezentację osiągnięć, wymianę doświadczeń między zespołami, doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie województwa podkarpackiego.

9 kwietnia, godz. 16.00 - sala widowiskowa CK
Finał III Prezentacji Tanecznych "SOLO-DANCE"
wstęp wolny
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 5-8 lat, 9-12, 13-16 i powyżej 17 lat.
W finale występują tancerze wcześniej zakwalifikowani w eliminacjach powiatowych. Tancerze rywalizują o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz o główną nagrodę, którą jest uczestnictwo w wybranych warsztatach tanecznych w kraju.

11 kwietnia, godz. 19.00 - sala widowiskowa CK
"Czerwona ruta" Sławomira Gowina - spektakl w wyk. Teatru im. W. Siemaszkowej, reż. Dariusz Brojek, scenografia Krzysztof Motyka, obsada: Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Barbara Napieraj, Paweł Gładyś, Marek Kępiński
impreza biletowana
Można by rzec, że współczesna Ukraina ma dwa hymny. Oficjalny, państwowy - pieśń "Szcze nie wymerła Ukraina". I hymn ukraińskich serc - "czerwoną rutę". Ta druga posłużyła za tytuł przedstawienia, zainspirowanego twórczością wielkiego artysty ukraińskiego Wołodymyra Iwasiuka. "Czerwona ruta" to przeplatana jego utworami opowieść o przyjaźni polsko-ukraińskiej. (z programu teatru).

14 kwietnia, godz. 17.00 - Klub "Piwnice"
Sceniczne Debiuty Młodych - Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego
wstęp wolny "Sceniczne Debiuty Młodych" odbywają się cyklicznie w Centrum Kulturalnym i są propozycją dla utalentowanych artystycznie młodych Ludzi: grających na różnych instrumentach, śpiewających, tańczących, fotografujących, piszących wiersze, malujących itp., którzy chcieliby zaistnieć na szerszym forum. Tym razem zobaczymy prace fotograficzne Łukasza Piaskowskiego, ucznia Liceum Plastycznego w Jarosławiu.

15-16 kwietnia, godz. 10.00 - Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe
wstęp wolny

17 kwietnia, godz. 14.00 - Klub "Piwnice" CK
XII Jarmark Rękodzieła Ludowego "KWIETNA NIEDZIELA"

wstęp wolny
Jest to cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły, itp. wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia, a także podpatrzeć ich warsztat pracy. W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.

17 kwietnia, godz. 14.00 - Hol CK
V Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "WIELKANOCNE TRADYCJE" - podsumowanie
wstęp wolny
Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Komisja Konkursowa przy ocenie prac zwraca uwagę na wrażliwość młodych twórców, nawiązanie do tradycji oraz oryginalne widzenie tematu. Prace oceniane są w trzech kategoriach: kartki świąteczne, pisanki i palmy, prace plastyczne (malarstwo, rysunek, grafika). Nagrodzone prace eksponowane są na wystawie pokonkursowej.

28 kwietnia - sala widowiskowa CK
"Szkolne Prezentacje Artystyczne" - VIII Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej - Finał Przeglądu
w programie: godz. 10.00 - prezentacje konkursowe
godz. 17.00 - Koncert Galowy
wstęp wolny
Organizowany wspólnie ze SP Nr 15 w Przemyślu

Uczniowie podkarpackich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentują się w trzech kategoriach: piosenki, inscenizacji i tańca. Prezentacje połączone będą z warsztatami artystycznymi z dziedziny: emisji głosu, ruchu scenicznego, tańca i teatru.

29-30 kwietnia, godz. 10.00 - Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie
wstęp wolny
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Od wielu lat finał wojewódzki w kategoriach: turniej jednego aktora, poezja śpiewana i "wywiedzione ze słowa" odbywa się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gromadząc najlepszych recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z Podkarpacia. Profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, reżyserzy i muzycy wyłania najlepszych wykonawców, którzy reprezentują nasze województwo na imprezach centralnych. Z uwagi na ustanowienie przez Sejm RP roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza w przeglądzie wojewódzkim uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretację utworu naszego noblisty.- Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK


WYSTAWY

- GALERIA "PIWNICE" CK

14-30 kwietnia
Sceniczne Debiuty Młodych
- Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego z Przemyśla

HOL CK

31 marca -15 kwietnia
"Pod chińskim niebem" - wystawa fotografii Jolanty Danak-Gajdy
Kolejna wystawa fotografii zaprezentowana w Przemyślu przez rzeszowską dziennikarkę, która poprzednio pokazała uroki Syberii, a tym razem będzie można obejrzeć zdjęcia z jej pobytu w Państwie Środka.

Jolanta Danak-Gajda z wykształcenia etnograf i muzykolog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka PR w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje np. "na ludową nutę". "Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów", "Z Karpackich Hor". Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportaży radiowych, nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach m.in. o mniejszościach etnicznych. Na co dzień zajmuje się wiadomościami.
Fotografuje nie tylko zabytki i przyrodę odwiedzanych miejsc, ale i życie ludzi. Na jej wystawie pokazujemy wybór zdjęć wykonanych podczas wyprawy do Chin w grudniu 2006 r. Autorka odwiedziła wówczas Pekin, Lijan w prowincji Yunnan na południowym zachodzie kraju i Szanghaj.


16-30 kwietnia
Wystawa pokonkursowa "Wielkanocne Tradycje"Dyskusyjny Klub Filmowy "FILMIARNIA"

- "Nic osobistego", dramat, prod. Holandia, Irlandia, 2009, 85 min., reż. Urszula Antoniak (14 kwietnia, godz. 20.00)

Młoda, zbuntowana Holenderka, wędruje przez Irlandię. Cieszy się samotnością, której przybyła szukać w surowym krajobrazie Connemary. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje samotnie w domu napięknej, odludnej wyspie. Ona jest radykalna i bezkompromisowa. On jest mądry i ironiczny. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność.

- "Strasznie szczęśliwi", dramat, prod. Dania, 2008, 100 min., reż. Henrik Ruben Genz (28 kwietnia, godz. 20.00)

Historia młodego policjanta po dyscyplinarnym przeniesieniu z Kopenhagi do małego miasteczka na Półwyspie Jutlandzkim. Trafia on do miejsca, którego mieszkańcy skrywają niejedną mroczną tajemnicę.

Bilety: 7 zł za seans


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...