Baner tytułowy

Znajdź atrakcje dla siebie - lista imprez przemyskiego Centrum Kulturalnego na kwiecień 2011

Data dodania: 29-03-2011
Drukuj artykuł
Centrum Kulturalne w Przemyślu organizuje w kwietniu szereg imprez, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego.

3 kwietnia, godz. godz. 18.00 - sala widowiskowa
Koncert Wiosenny
W programie wystąpią:
Piotr Tarcholik - skrzypce
Jeroen Reuling - wiolonczela
Przemyska Orkiestra Kameralna
Organizowany wspólnie z Towarzystwem Muzycznym w Przemyślu
Bilety 20 zł, do nabycia w kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu, dzieci i młodzież szkolna - wstęp wolny.

3 kwietnia, godz. 10.00 - Czytelnia Główna Przemyskiej Biblioteki Publicznej
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
wstęp wolny

3, 10, 17 kwietnia - sala widowiskowa Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku
XIV Wielkopostne Misteria Teatralne p.h. "Być człowiekiem sumienia"
Organizowane wspólnie z CKSiT w Pruchniku
wstęp wolny

W sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku prezentowane będą spektakle teatralne o tematyce wielkopostnej, w wykonaniu amatorskich zespołów, specjalizujących się w wystawianiu misteriów. Imprezie towarzyszy gminny konkurs na palmę wielkanocną. W Pruchniku głęboko zakorzenione są tradycje wielkanocnych obrzędów. Miejscowy teatr od lat wystawia spektakle o tematyce religijnej, słynne są tamtejsze straże grobowe i zaczynający się w każdy Wielki Czwartek ?Sąd na Judaszem?, ludowy obrzęd polegający na biczowaniu kuły Judasza, którą pali się w Wielki Piątek nad rzeką Mleczką.

W programie:
03.04.2011 godz. 17.30
Spektakl teatralny "OTO SYN TWÓJ - OTO MATKA TWOJA"
Grupa Teatralna "Pasja" działająca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów - Reformatów w Jarosławiu. Reżyseria: Ewa Durbajło

10.04. 2011 godz.18.00
"PASJA" w wykonaniu Chóru "Michael" z Kańczugi
Dyrygent: Wiesław Wiglusz

17.04.2011 godz.17.30
- Podsumowanie konkursu na Palmę Wielkanocną
- spektakl muzyczny pt. "SPEŁNIENIE"
Amatorski Zespół Teatralny z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Zespół wokalny "Equale". Reżyseria: Halina Wojdyło, choreografia: Krzysztof Łuc, opracowanie muzyczno-wokalne: Bogdan Sikorski, Piotr Łańko

9 kwietnia, godz.13.00 - Kościół Parafialny pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie
V Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne
Organizowany wspólnie z MOK w Radymnie
wstęp wolny
Przegląd ma na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskiej i obcej pieśni religijnej oraz prezentację osiągnięć, wymianę doświadczeń między zespołami, doskonalenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych działających na terenie województwa podkarpackiego.

9 kwietnia, godz. 16.00 - sala widowiskowa CK
Finał III Prezentacji Tanecznych "SOLO-DANCE"
wstęp wolny
Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 5-8 lat, 9-12, 13-16 i powyżej 17 lat.
W finale występują tancerze wcześniej zakwalifikowani w eliminacjach powiatowych. Tancerze rywalizują o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz o główną nagrodę, którą jest uczestnictwo w wybranych warsztatach tanecznych w kraju.

11 kwietnia, godz. 19.00 - sala widowiskowa CK
"Czerwona ruta" Sławomira Gowina - spektakl w wyk. Teatru im. W. Siemaszkowej, reż. Dariusz Brojek, scenografia Krzysztof Motyka, obsada: Anna Demczuk, Małgorzata Machowska, Barbara Napieraj, Paweł Gładyś, Marek Kępiński
impreza biletowana
Można by rzec, że współczesna Ukraina ma dwa hymny. Oficjalny, państwowy - pieśń "Szcze nie wymerła Ukraina". I hymn ukraińskich serc - "czerwoną rutę". Ta druga posłużyła za tytuł przedstawienia, zainspirowanego twórczością wielkiego artysty ukraińskiego Wołodymyra Iwasiuka. "Czerwona ruta" to przeplatana jego utworami opowieść o przyjaźni polsko-ukraińskiej. (z programu teatru).

14 kwietnia, godz. 17.00 - Klub "Piwnice"
Sceniczne Debiuty Młodych - Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego
wstęp wolny "Sceniczne Debiuty Młodych" odbywają się cyklicznie w Centrum Kulturalnym i są propozycją dla utalentowanych artystycznie młodych Ludzi: grających na różnych instrumentach, śpiewających, tańczących, fotografujących, piszących wiersze, malujących itp., którzy chcieliby zaistnieć na szerszym forum. Tym razem zobaczymy prace fotograficzne Łukasza Piaskowskiego, ucznia Liceum Plastycznego w Jarosławiu.

15-16 kwietnia, godz. 10.00 - Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe
wstęp wolny

17 kwietnia, godz. 14.00 - Klub "Piwnice" CK
XII Jarmark Rękodzieła Ludowego "KWIETNA NIEDZIELA"

wstęp wolny
Jest to cykliczna impreza organizowana przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły, itp. wykonane przez twórców ludowych z Podkarpacia, a także podpatrzeć ich warsztat pracy. W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.

17 kwietnia, godz. 14.00 - Hol CK
V Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "WIELKANOCNE TRADYCJE" - podsumowanie
wstęp wolny
Konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Komisja Konkursowa przy ocenie prac zwraca uwagę na wrażliwość młodych twórców, nawiązanie do tradycji oraz oryginalne widzenie tematu. Prace oceniane są w trzech kategoriach: kartki świąteczne, pisanki i palmy, prace plastyczne (malarstwo, rysunek, grafika). Nagrodzone prace eksponowane są na wystawie pokonkursowej.

28 kwietnia - sala widowiskowa CK
"Szkolne Prezentacje Artystyczne" - VIII Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej - Finał Przeglądu
w programie: godz. 10.00 - prezentacje konkursowe
godz. 17.00 - Koncert Galowy
wstęp wolny
Organizowany wspólnie ze SP Nr 15 w Przemyślu

Uczniowie podkarpackich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentują się w trzech kategoriach: piosenki, inscenizacji i tańca. Prezentacje połączone będą z warsztatami artystycznymi z dziedziny: emisji głosu, ruchu scenicznego, tańca i teatru.

29-30 kwietnia, godz. 10.00 - Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK
56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje wojewódzkie
wstęp wolny
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych. Od wielu lat finał wojewódzki w kategoriach: turniej jednego aktora, poezja śpiewana i "wywiedzione ze słowa" odbywa się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gromadząc najlepszych recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z Podkarpacia. Profesjonalne jury w skład którego wchodzą aktorzy, reżyserzy i muzycy wyłania najlepszych wykonawców, którzy reprezentują nasze województwo na imprezach centralnych. Z uwagi na ustanowienie przez Sejm RP roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza w przeglądzie wojewódzkim uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretację utworu naszego noblisty.- Klub "Piwnice", sala widowiskowa CK


WYSTAWY

- GALERIA "PIWNICE" CK

14-30 kwietnia
Sceniczne Debiuty Młodych
- Wystawa fotografii Łukasza Piaskowskiego z Przemyśla

HOL CK

31 marca -15 kwietnia
"Pod chińskim niebem" - wystawa fotografii Jolanty Danak-Gajdy
Kolejna wystawa fotografii zaprezentowana w Przemyślu przez rzeszowską dziennikarkę, która poprzednio pokazała uroki Syberii, a tym razem będzie można obejrzeć zdjęcia z jej pobytu w Państwie Środka.

Jolanta Danak-Gajda z wykształcenia etnograf i muzykolog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka PR w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje np. "na ludową nutę". "Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów", "Z Karpackich Hor". Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportaży radiowych, nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach m.in. o mniejszościach etnicznych. Na co dzień zajmuje się wiadomościami.
Fotografuje nie tylko zabytki i przyrodę odwiedzanych miejsc, ale i życie ludzi. Na jej wystawie pokazujemy wybór zdjęć wykonanych podczas wyprawy do Chin w grudniu 2006 r. Autorka odwiedziła wówczas Pekin, Lijan w prowincji Yunnan na południowym zachodzie kraju i Szanghaj.


16-30 kwietnia
Wystawa pokonkursowa "Wielkanocne Tradycje"Dyskusyjny Klub Filmowy "FILMIARNIA"

- "Nic osobistego", dramat, prod. Holandia, Irlandia, 2009, 85 min., reż. Urszula Antoniak (14 kwietnia, godz. 20.00)

Młoda, zbuntowana Holenderka, wędruje przez Irlandię. Cieszy się samotnością, której przybyła szukać w surowym krajobrazie Connemary. On jest mężczyzną w kwiecie wieku, który żyje samotnie w domu napięknej, odludnej wyspie. Ona jest radykalna i bezkompromisowa. On jest mądry i ironiczny. Łączy ich samotność rozumiana jako wolność.

- "Strasznie szczęśliwi", dramat, prod. Dania, 2008, 100 min., reż. Henrik Ruben Genz (28 kwietnia, godz. 20.00)

Historia młodego policjanta po dyscyplinarnym przeniesieniu z Kopenhagi do małego miasteczka na Półwyspie Jutlandzkim. Trafia on do miejsca, którego mieszkańcy skrywają niejedną mroczną tajemnicę.

Bilety: 7 zł za seans


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Kaskaderzy Flott Cascaders Team w Przemyślu 28.06
Data dodania: 22-06-2017

W środę 28.06. o godzinie 19:00 na stadionie M.K.S. Polonia w Przemyślu odbędzie się największe widowisko kaskaderskie w Europie.

Po raz pierwszy w Polsce z nowym programem słynna międzynarodowa grupa kaskaderska Flott Cascaders Team.

Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Śmid, ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.
Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji trzeciej części filmu Taxi oraz oprawa scen mobilnych Bonda, Casino Royale i...


I Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl - Zapraszamy!
Data dodania: 09-05-2017

Stowarzyszenie "Przemyski Klub Biegacza" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I edycji Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl, który odbędzie się 24 czerwca 2017 r.

W ramach tej wyjątkowej imprezy zorganizowane zostaną biegi terenowe na dwóch dystansac...
Sprawdzasz WSIiZ w rankingach szkół? Szukaj w czołówce
Data dodania: 22-06-2017

Wysokie miejsca rzeszowskiej WSIiZ w corocznych rankingach umacniają jej silną pozycję na mapie polskich szkół wyższych. Które z mocnych stron WSIiZ przekonają tegorocznych maturzystów do studiowania na tej uczelni?

WSIiZ to skuteczność


Dbałość uczelni o poziom i jakość kształcenia przekłada się na dobry start jej absolwentów na rynku ...