Baner tytułowy

Fundacja jerzyk przywitała się z mieszkańcami Przemyśla - Dzień Otwarty

Data dodania: 13-06-2011
Drukuj artykuł
W niedzielę 22.05.2011 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wspólnie z Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowała "Dzień Otwarty Fundacji "jerzyk" - poznajmy się". Imprezie patronowała Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska.

W sali widowiskowej CK zebrali się liczni mieszkańcy Przemyśla, którzy mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną o Fundacji, jej celach i najbliższych planach.

Ważną częścią wieczoru była licytacja otrzymanych przez Fundację przedmiotów, z której dochód przyczyni się m.in. do zakupu spirometru dla przemyskiego szpitala.

- grafika od Prezydenta RP - 1600 zł

- spinki, przycisk do papieru i zdjęcie z autografem od Premiera - 850 zł (darczyńca przekazał Fundacji do ponownej licytacji przycisk i zdjęcie)

- koszulka, kapelusz i zdjęcie z autografem od kulomiota Tomasza Majewskiego - 250 zł (darczyńca przekazał Fundacji do ponownej licytacji koszulkę)

- książki "Kobieta na krańcu świata 1 i 2" od Martyny Wojciechowskiej - 300 zł

- srebrny medal z Onko - olimpiady 2010 r. od Mateusza Cielińskiego - 600 zł

- zdjęcie Rzymu z nocy poprzedzającą beatyfikację JP II od Dariusza Delmanowicza - 250 zł

Oprócz tego można było zakupić cegiełki i złożyć datek na rzecz Fundacji.

Łącznie zebrano 4733,80 zł

Kolejnym punktem w programie "Dnia Otwartego..." była sztuka "Oscar i pani Róża", której scenariuszem i reżyserią zajęła się Pani Barbara Płocica. W spektaklu wystąpili - Jeremiasz Jankowiak, Katarzyna Kramarz, Paweł Wcisło, Alicja Kunert, Tadeusz Tłuścik. Sztuka wzruszyła wiele osób, zebrała zasłużone i gorące brawa.

Następnie odbył się występ Szkoły Tańca Unique Street Artist, z którą związany jest Mateusz Cieliński (syn założyciela Fundacji).

Gościem "Dnia Otwartego..." była Magda Welc - zwyciężczyni III edycji programu Mam Talent. Koncert wypadł wspaniale ku radości zgromadzonej publiczności. Po występie Magdalena rozdawała autografy i można było wykonać sobie z Nią pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy dziękują wszystkim Wolontariuszom i osobom, które przyczyniły do uświetnienia Dnia Otwartego Fundacji "jerzyk".

Ogromne podziękowania za okazane wsparcie należą się również Sponsorom imprezy, którymi byli Alior Bank, EREM - MRÓWKA, AUTO MOTO FAN, G&K Nieruchomości.

Fundacji "jerzyk" życzymy powodzenia w dalszej działalności na rzecz chorych dzieci. Wierzymy, że praca jej członków, sympatyków i ludzi dobrej woli przyczyni się do zwiększenia szans na zdrowie wielu małych pacjentów.


Opracowanie - Joanna Wilgucka

PS. Fragmenty powyższego artykułu wykorzystano na stronie http://fundacjajerzyk.pl

.....................................................

Zdjęcia przekazane przez Fundację "jerzyk"Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Pigs Like Pigeons zagrają dla dzieci w Mościskach! Bilety już w sprzedaży!
Data dodania: 24-07-2017

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać dobrej punkowej muzyki w wykonaniu wszystkim znanego i lubianego przemyskiego zespołu Pigs Like Pigeons zapraszamy na szczególny koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc polskim dzieciom w Mościskach.W nocy z 29 na 30 maja br. doszło do podpalenia Szkoły Średniej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Mościskach - partnerskim mieście Przemyśla na Ukrainie. Zniszczeniu uległo pomieszczenie pracowni geograficznej, instalacja elektryczna i oświetlenie, stoły, biurko, krzesła i tablice...


Wymienili doświadczenia
Data dodania: 24-07-2017

9 czerwca 2017 r. w PWSW w Przemyślu dyskutowano o zdrowiu psychicznym oraz uzależnieniach. Okazją była I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Psychiatria i terapia uzależnień w świetle współczesnych wyzwań" zorganizowana przez Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychi...
Kolejne koncerty w ramach Przemyskiej Sceny Letniej
Data dodania: 25-07-2017

Zgodnie z zapowiedziami w tym tygodniu kontynuujemy nasz projekt Przemyska Scena Letnia. Od wtorku do piątku zaczynamy nieco wcześniej niż dotychczas, bo o 19.00. Mając nadzieję, że ten pomysł przypadł Państwu do gustu zapraszamy na przemyski Rynek!