Projekt
Baner tytułowy

KONCERT NOWOROCZNY

Data dodania: 17-12-2012
Drukuj artykułPoleć artykuł znajomemu
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na Koncert Noworoczny który odbędzie się 12 stycznia 2013 r. (sobota) godz. 18.00 w sali widowiskowo-baletowej ul. S. Konarskiego 5
Prowadzenie koncertu - Bogusław Pawlak

W programie arie operowe, operetkowe, szlagiery muzyki światowej
i wiele innych niespodzianek

Wystąpią:
-Renata Johnson Wojtowicz (sopran),
-Andrzej Bednarski (fortepian)
-oraz Przemyski Kwartet Smyczkowy "Ars Perfecta"
w składzie:
-Artur Zarębiński - skrzypce,
-Ewa Wiśniewska - skrzypce,
-Piotr Szelążek - altówka,
-Anna Musiał - wiolonczela

Bilety w cenie 20,00 zł
Bilety do nabycia:
Biuro Klubu "Niedźwiadek" Rynek 1 Tel 16 678 46 91
oraz sklep "Musicland" ul Serbańska 13 Tel 16 675 01 82

Renata Johnson-Wojtowicz

Ur.5.05.1983r. Sopran. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach, uzyskując dyplom w klasie dr Macieja Bartczaka (2007). Umiejętności wokalne poszerzała na kursach mistrzowskich m.in. Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling - Domański oraz Gabrieli Munari (Conservatorio Rovigio Włochy).
Tajniki śpiewu operowego poznawała także będąc uczennicą maestry Jolanty Żmurko. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w czasie studiów, gdzie zadebiutowała w roli Hrabiny z opery W. A. Mozarta Wesele Figara. Z powodzeniem wykonywała także partie solowe w Missa Solemnis i Missa C-dur W. A. Mozarta.
Także w czasie studiów nawiązała współpracę z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Muzycznym w Gliwicach (udział w Carmen - spektakl z Małgorzatą Walewską w tytułowej partii, nagroda Złotej Maski w kategorii Spektakl Roku). Współpracowała z wieloma znakomitymi dyrygentami, takimi jak: Mirosław J. Błaszczyk, J. Wincenty Hawel, Tomasz Biernacki, Marek Tracz, Jose Ferreira Lobo, Tadeusz Serafin, Grzegorz Mierzwiński.
Po ukończeniu studiów kontynuuje współpracę z Operą Śląską wykonując zarówno partie solowe jak
i chóralne.
Artystka prowadzi bogatą działalność koncertową występując z recitalami w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii). W roku 2008 nawiązała współpracę z Agencją muzyczną Pro usica we Wrocławiu, z którą także koncertuje na zagranicznych tournee. Rok później bierze udział w szeregu koncertów w Katowicach, występując z Orkiestrą Salonową Grzegorza Mierzwińskiego.
W grudniu 2012 zostaje finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Od roku 2009 przenosi swoją działalność artystyczną w rodzinne strony, koncertując m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego i Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu, Muzeum Ziemi Przemyskiej, Centrum Kultury i Promocji Kolping w Jarosławiu oraz w Zamku Dubiecko.
Jej repertuar jest wszechstronny. Doskonale czuje się w partiach operowych, operetkowych i musicalowych, a także ze względu na szerokie zainteresowania śpiewając repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniowy.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Kup leżak! - Letnia akcja Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej
Data dodania: 07-07-2015

"Kup leżak!"

To letnia akcja Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
Akcja adresowana jest do podkarpackich firm i osób prywatnych.
"Kup leżak" to zachęta do zakupu unikatowego leżaka. Na każdym leżaku umieścimy logo firmy lub imię i nazwisko. To okazja do niesztampowej reklamy i urozmaicenia wizerunku. Cena jednego leżaka to 100 złotych brutto. Dla fundatorów przygotowaliśmy bezpłatny bilet na zwiedzanie wszystkich wystaw Muzeum od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 roku.

Leżaki, które Państwo zakupicie, ustawimy na tarasie widokowym -...


*Pokazy strażackie w Galerii Sanowa* 12 lipca 2015 r
Data dodania: 02-07-2015

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 12 lipca w godzinach od 14:00 do 18:00 organizujemy imprezę pt. "Pokazy strażackie w Galerii Sanowa".

Celem naszej imprezy jest przybliżenie klientom Galerii Sanowa codziennej pracy strażaka. Wszyscy odwiedzający w tym dniu Galerię, b...
Wernisaż wystawy ikon w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
Data dodania: 07-07-2015

W Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się wernisaż wystawy ikon IV Międzynarodowego Pleneru Ikonopisów na Wołyniu. Wystawę można oglądać do 10 września w Galerii Stara Kręgielnia (Piwnice Centrum Kulturalnego).

"Celem wołyńskiego pleneru jest próba przeniesienia na Ukrainę, sprawdzonego już w Nowicy, modelu wspólnej pracy twórczej artystów z Polski i z Ukra...
Projekt