Baner tytułowy

KONCERT NOWOROCZNY

Data dodania: 17-12-2012
Drukuj artykułPoleć artykuł znajomemu
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na Koncert Noworoczny który odbędzie się 12 stycznia 2013 r. (sobota) godz. 18.00 w sali widowiskowo-baletowej ul. S. Konarskiego 5
Prowadzenie koncertu - Bogusław Pawlak

W programie arie operowe, operetkowe, szlagiery muzyki światowej
i wiele innych niespodzianek

Wystąpią:
-Renata Johnson Wojtowicz (sopran),
-Andrzej Bednarski (fortepian)
-oraz Przemyski Kwartet Smyczkowy "Ars Perfecta"
w składzie:
-Artur Zarębiński - skrzypce,
-Ewa Wiśniewska - skrzypce,
-Piotr Szelążek - altówka,
-Anna Musiał - wiolonczela

Bilety w cenie 20,00 zł
Bilety do nabycia:
Biuro Klubu "Niedźwiadek" Rynek 1 Tel 16 678 46 91
oraz sklep "Musicland" ul Serbańska 13 Tel 16 675 01 82

Renata Johnson-Wojtowicz

Ur.5.05.1983r. Sopran. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach, uzyskując dyplom w klasie dr Macieja Bartczaka (2007). Umiejętności wokalne poszerzała na kursach mistrzowskich m.in. Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling - Domański oraz Gabrieli Munari (Conservatorio Rovigio Włochy).
Tajniki śpiewu operowego poznawała także będąc uczennicą maestry Jolanty Żmurko. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w czasie studiów, gdzie zadebiutowała w roli Hrabiny z opery W. A. Mozarta Wesele Figara. Z powodzeniem wykonywała także partie solowe w Missa Solemnis i Missa C-dur W. A. Mozarta.
Także w czasie studiów nawiązała współpracę z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Muzycznym w Gliwicach (udział w Carmen - spektakl z Małgorzatą Walewską w tytułowej partii, nagroda Złotej Maski w kategorii Spektakl Roku). Współpracowała z wieloma znakomitymi dyrygentami, takimi jak: Mirosław J. Błaszczyk, J. Wincenty Hawel, Tomasz Biernacki, Marek Tracz, Jose Ferreira Lobo, Tadeusz Serafin, Grzegorz Mierzwiński.
Po ukończeniu studiów kontynuuje współpracę z Operą Śląską wykonując zarówno partie solowe jak
i chóralne.
Artystka prowadzi bogatą działalność koncertową występując z recitalami w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii). W roku 2008 nawiązała współpracę z Agencją muzyczną Pro usica we Wrocławiu, z którą także koncertuje na zagranicznych tournee. Rok później bierze udział w szeregu koncertów w Katowicach, występując z Orkiestrą Salonową Grzegorza Mierzwińskiego.
W grudniu 2012 zostaje finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Od roku 2009 przenosi swoją działalność artystyczną w rodzinne strony, koncertując m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego i Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu, Muzeum Ziemi Przemyskiej, Centrum Kultury i Promocji Kolping w Jarosławiu oraz w Zamku Dubiecko.
Jej repertuar jest wszechstronny. Doskonale czuje się w partiach operowych, operetkowych i musicalowych, a także ze względu na szerokie zainteresowania śpiewając repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniowy.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Rewelacyjny start młodzików Nurtu w I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym
Data dodania: 22-09-2014

Bardzo dobrze spisali się młodzicy zawodnicy Nurtu w I Grand Prix Podkarpacia w tenisie stołowym który odbył się w Krośnie.
Uczestniczyło w nim po 32 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach którzy zostali wyłonieni w eliminacjach podokręgowych.

W turnieju młodziczek rozstawiona z nr 1 Martyna Stachniak zajęła I miejsce nie przegrywając nawet seta pokonując kolejno Osolińską Aleksandrę z Jar Kielnarowa w setach do 3,5,3 Kingę Jakubas Impuls Jaroslawa / 3,6,3 / Wilk Wiktorię KSTS Krosno / 1,8,5/ i w finale wygrała z...


Zapraszamy do Teatru Fredreum
Data dodania: 19-09-2014

Teatr Fredreum przedstawia:

20 września2014 r. w sobotę o godz. 18.00 ,,Pierwsza lepsza" spektakl Teatru "Fredreum"

23 września 2014 r.we wtorek o godz. 18.00 "Pierwsza lepsza" spektakl Teatru "Fredreum"

(sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego ) -...
*NIEBIESKI PARASOL 2014* skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych
Data dodania: 18-09-2014

Wzorem lat ubiegłych Krajowa Rada Radców Prawnych, już po raz czwarty jest organizatorem akcji "NIEBIESKI PARASOL" pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W wielu miejscach w Polsce w tym również w Przemyślu w terminie od 22 do 27 września br. będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Akcję w naszym mieście patro...