Baner tytułowy

*Akcja Motoserce 2013* - Rozpoczęcie sezonu Motocyklowego w Kalwarii Pacławskiej

Data dodania: 13-03-2013
Drukuj artykuł
28 Kwietnia w Kalwarii Pacławskiej nastapi *Podkarpackie Otwarcie sezonu motocyklowego połączonego z ogólnopolską *akcją Motoserce 2013*


Historia naszego klubu Ronin Riders FG zaczęła się już sześć lat temu, kiedy to kilku kumpli jeżdżących wspólnie motocyklami po drogach Podkarpacia i nie tylko ,spotykało się wieczorami przy browarku no i wszyscy zaczęli się zastanawiać, co tu dalej zrobić, aby nasz skład przetrwał. Każdy z nas zaobserwował, że na zlotach motocyklowych pojawiają się zorganizowane grupy motocyklistów noszące skórzane kamizelki z naszywkami nazwy klubu, pomyśleliśmy że jest to fajne i dlatego postanowiliśmy, że my też tak chcemy . Tak, więc padła wtedy propozycja założenia klubu motocyklowego - no i się wszystko zaczęło! Różne były nasze losy a były burzliwe, wiele osób się przewinęło, i tak kilka lat temu zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz Klub do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych i przedstawić logo z nazwą naszego klubu, zostaliśmy serdecznie powitani jako nowy Klub w dużej polskiej motocyklowej rodzinie. Następnie na kongresie wiosennym 2012, który miał miejsce w Borku/Krakowa a było to 14 kwietnia 2012 klub nasz uzyskał prawo do noszenia pełnych barw . Klub Ronin Riders FG Rzeszów w naszym regionie znany jest z takich Akcji jak Motoserce .
Czym jest ta akcja "Motoserce 2013" jest ideą wynikającą z potrzeby serca i chęci działania no i oczywiście jest to już piąta odsłona . Organizatorem ogólnopolskiej akcji Motoserca jest Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i tylko kluby , grupy czy też instytucje , które uzyskały aprobatę KPKM , mogą organizować akcję pod nazwą Motoserce . Sama akcja "Motoserce" ma za zadanie zwrócić uwagę na brak tego cennego daru jakim jest krew , poza tym pragniemy propagować idee samego krwiodawstwa. Wielkimi krokami zbliża się wiosna, lato a jest to czas kiedy brakuje krwi najbardziej a oddając ją regularnie , będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach . Akcja "Motoserce" obejmuje swoim zasięgiem duże miasta jak i i małe miasteczka a staramy się dotrzeć do jak największej liczby ludzi , a przez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa ,że ten przysłowiowy "dawca narządów" nie jest takim złym człowiekiem i potrafi zrobić coś dla drugiego człowieka. Podczas czterech wcześniejszych edycji oraz zaangażowaniu się w tę akcje aż 80 Klubów Motocyklowych w Polsce jak i zagranicą udało się zebrać aż 11.750 litrów Krwi !!!
Do swoich osiągnięć czyli Klubu Motocyklowego Ronin Riders FG możemy zaliczyć taką inicjatywę jak rozpoczęcia sezonu oraz ich zakończenia i gdzie z akcji na akcję zbiera się coraz to więcej motocyklistów z Podkarpacia i nie tylko bo odwiedzają nas motocykliści z całej Polski oraz zagranicy , a wszystko to odbywa się w przepięknej części Bieszczadów w Kalwarii Pacławskiej, która leży zaledwie osiemnaście kilometrów od Przemyśla. Na tą chwile mamy swoje oddziały w Paryżu i w Jarosławiu . Tak, więc jako Klub stawiamy na rozwój . Wiemy, że to jest ciężka droga, ale to jest to co chcemy robić poza pracą zawodową ,czyli czynnie uczestniczyć w świecie klubów motocyklowych . Spotkania otwarte w naszym klubie odbywają się w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca .
Osoby Zainteresowane zapraszam na naszą stronę internetową www.roninriders.com gdzie można nas podglądnąć - a kto wie może razem pośmigamy po Bieszczadach i nie tylko!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
CK OFF - Festiwal Kina Niezależnego - 26-27 maj
Data dodania: 19-05-2017

26 i 27 maja po raz jedenasty w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się CK OFF - Festiwal Kina Niezależnego. Na dużym ekranie przez dwa dni zobaczymy kilkanaście bardzo interesujących propozycji. Odbędzie się też specjalny pokaz retrospektywny festiwalu dla szkół wraz z prelekcją. Celem Festiwalu Kina Niezależnego "CK OFF" jest popularyzacja sztuki filmowej, promowanie twórczości niezależnej i miasta Przemyśla.


26 maja - godz. 10:00
Pokazy retrospektywne filmów, które zostały nagrodzone na poprzednich edycjach festiwalu,...


DYBAWKA BIEGA -ŚLADAMI HISTORII
Data dodania: 18-05-2017

Zapraszamy do udziału w IV edycji imprezy biegowej "DYBAWKA BIEGA - ŚLADAMI HISTORII", która odbędzie się 28 maja 2017 roku. Organizatorem jest Sołectwo Dybawka przy współpracy z Nadleśnictwem Krasiczyn, pod patronatem Wójta Gminy Krasiczyn i Starosty Przemyskiego.

...
*Pyszny Dzień Dziecka z Mateuszem Gesslerem* 1 - 3 czerwca
Data dodania: 23-05-2017

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 1 - 3 czerwca 2017r. w godzinach od 14:00 do 18:00 planujemy 3 - dniową imprezę z okazji Dnia Dziecka pt. "Pyszny Dzień Dziecka z Mateuszem Gesslerem".

Event nasz to z pewnością nie lada gratką dla wszystkich kochających gotowanie ale nie tylko, będzie to bowiem kulinarna zabawa dla całej rodziny oraz edukacja na temat zdrowego...