Baner tytułowy

Brave Kids pierwszy raz w Przemyslu_start projektu

Data dodania: 31-03-2015
Drukuj artykuł
Odważne dzieci świata w Przemyślu

Po raz pierwszy w Przemyślu rusza projekt Brave Kids! Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ugandy, Indii, Rumunii lub Gruzji? Przyjdź na spotkanie informacyjne 13 kwietnia i dowiedz się więcej!

Brave Kids w Przemyślu to niepowtarzalna okazja, żeby poznać najodważniejsze dzieci świata. Na czym polega projekt? W czasie pobytu w Polsce młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec - często z bardzo różnych tradycji. Przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin.

- Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, jednogłośnie twierdzą, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży i podkreślają, że to jedyna w swoim rodzaju przygoda także dla polskich dzieci. To również edukacja międzykulturowa dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Myślę, że przemyślanie aktywnie włączą się w świat Brave Kids i docenią tę możliwość - mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.


Jakie są zasady goszczenia dzieci? Czy trzeba znać obcy język aby wziąć udział w projekcie? Na wszystkie pytania odpowiedzą organizatorzy podczas spotkania informacyjnego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa), 13 kwietnia o godz. 17:00. Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji projektu pokażą mieszkańcom Przemyśla, jak ich miasto zmieni się w czasie pobytu wyjątkowych gości.

Co będzie się działo w czasie pobytu Brave Kids w Przemyślu? - Po raz pierwszy mieszkańcy spotkają się z młodymi artystami już 21 czerwca, w trakcie Święta Zamku Kazimierzowskiego. To niezwykłe dzieci: utalentowane, otwarte i pełne energii. W ciągu kolejnych dwóch tygodni planujemy barwne parady, pokazy i warsztaty artystyczne, również z udziałem dzieci z Przemyśla - opowiada Magdalena Pardel. Lokalną część projektu zamknie spektakl, podczas którego na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Przemyślu.


Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata, która będzie trwała od 20 czerwca do 12 lipca. W tym roku projekt będzie odbywał się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu. Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach od 20 czerwca do 3 lipca.


Spotkanie informacyjne - Brave Kids w Przemyślu 13 kwietnia 2015 r., godz. 17.00
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa) al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przemyśla!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Kaskaderzy Flott Cascaders Team w Przemyślu 28.06
Data dodania: 22-06-2017

W środę 28.06. o godzinie 19:00 na stadionie M.K.S. Polonia w Przemyślu odbędzie się największe widowisko kaskaderskie w Europie.

Po raz pierwszy w Polsce z nowym programem słynna międzynarodowa grupa kaskaderska Flott Cascaders Team.

Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Śmid, ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.
Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji trzeciej części filmu Taxi oraz oprawa scen mobilnych Bonda, Casino Royale i...


I Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl - Zapraszamy!
Data dodania: 09-05-2017

Stowarzyszenie "Przemyski Klub Biegacza" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I edycji Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl, który odbędzie się 24 czerwca 2017 r.

W ramach tej wyjątkowej imprezy zorganizowane zostaną biegi terenowe na dwóch dystansac...
Sprawdzasz WSIiZ w rankingach szkół? Szukaj w czołówce
Data dodania: 22-06-2017

Wysokie miejsca rzeszowskiej WSIiZ w corocznych rankingach umacniają jej silną pozycję na mapie polskich szkół wyższych. Które z mocnych stron WSIiZ przekonają tegorocznych maturzystów do studiowania na tej uczelni?

WSIiZ to skuteczność


Dbałość uczelni o poziom i jakość kształcenia przekłada się na dobry start jej absolwentów na rynku ...