Baner tytułowy

Brave Kids pierwszy raz w Przemyslu_start projektu

Data dodania: 31-03-2015
Drukuj artykuł
Odważne dzieci świata w Przemyślu

Po raz pierwszy w Przemyślu rusza projekt Brave Kids! Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ugandy, Indii, Rumunii lub Gruzji? Przyjdź na spotkanie informacyjne 13 kwietnia i dowiedz się więcej!

Brave Kids w Przemyślu to niepowtarzalna okazja, żeby poznać najodważniejsze dzieci świata. Na czym polega projekt? W czasie pobytu w Polsce młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec - często z bardzo różnych tradycji. Przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin.

- Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, jednogłośnie twierdzą, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży i podkreślają, że to jedyna w swoim rodzaju przygoda także dla polskich dzieci. To również edukacja międzykulturowa dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Myślę, że przemyślanie aktywnie włączą się w świat Brave Kids i docenią tę możliwość - mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.


Jakie są zasady goszczenia dzieci? Czy trzeba znać obcy język aby wziąć udział w projekcie? Na wszystkie pytania odpowiedzą organizatorzy podczas spotkania informacyjnego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa), 13 kwietnia o godz. 17:00. Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji projektu pokażą mieszkańcom Przemyśla, jak ich miasto zmieni się w czasie pobytu wyjątkowych gości.

Co będzie się działo w czasie pobytu Brave Kids w Przemyślu? - Po raz pierwszy mieszkańcy spotkają się z młodymi artystami już 21 czerwca, w trakcie Święta Zamku Kazimierzowskiego. To niezwykłe dzieci: utalentowane, otwarte i pełne energii. W ciągu kolejnych dwóch tygodni planujemy barwne parady, pokazy i warsztaty artystyczne, również z udziałem dzieci z Przemyśla - opowiada Magdalena Pardel. Lokalną część projektu zamknie spektakl, podczas którego na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Przemyślu.


Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata, która będzie trwała od 20 czerwca do 12 lipca. W tym roku projekt będzie odbywał się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu. Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach od 20 czerwca do 3 lipca.


Spotkanie informacyjne - Brave Kids w Przemyślu 13 kwietnia 2015 r., godz. 17.00
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa) al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przemyśla!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...