Baner tytułowy

Brave Kids pierwszy raz w Przemyslu_start projektu

Data dodania: 31-03-2015
Drukuj artykuł
Odważne dzieci świata w Przemyślu

Po raz pierwszy w Przemyślu rusza projekt Brave Kids! Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ugandy, Indii, Rumunii lub Gruzji? Przyjdź na spotkanie informacyjne 13 kwietnia i dowiedz się więcej!

Brave Kids w Przemyślu to niepowtarzalna okazja, żeby poznać najodważniejsze dzieci świata. Na czym polega projekt? W czasie pobytu w Polsce młodzi artyści uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec - często z bardzo różnych tradycji. Przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin.

- Rodziny, które gościły dzieci w ramach Brave Kids, jednogłośnie twierdzą, że ten projekt niesamowicie wciąga. Pobyt młodych artystów porównują do podróży i podkreślają, że to jedyna w swoim rodzaju przygoda także dla polskich dzieci. To również edukacja międzykulturowa dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Myślę, że przemyślanie aktywnie włączą się w świat Brave Kids i docenią tę możliwość - mówi Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.


Jakie są zasady goszczenia dzieci? Czy trzeba znać obcy język aby wziąć udział w projekcie? Na wszystkie pytania odpowiedzą organizatorzy podczas spotkania informacyjnego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa), 13 kwietnia o godz. 17:00. Zdjęcia i filmy z poprzednich edycji projektu pokażą mieszkańcom Przemyśla, jak ich miasto zmieni się w czasie pobytu wyjątkowych gości.

Co będzie się działo w czasie pobytu Brave Kids w Przemyślu? - Po raz pierwszy mieszkańcy spotkają się z młodymi artystami już 21 czerwca, w trakcie Święta Zamku Kazimierzowskiego. To niezwykłe dzieci: utalentowane, otwarte i pełne energii. W ciągu kolejnych dwóch tygodni planujemy barwne parady, pokazy i warsztaty artystyczne, również z udziałem dzieci z Przemyśla - opowiada Magdalena Pardel. Lokalną część projektu zamknie spektakl, podczas którego na jednej scenie znajdą się wszyscy młodzi artyści goszczący w Przemyślu.


Brave Kids 2015 to 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata, która będzie trwała od 20 czerwca do 12 lipca. W tym roku projekt będzie odbywał się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania, Wałbrzychu oraz po raz pierwszy w Przemyślu. Rodziny będą gościć dzieci w swoich domach od 20 czerwca do 3 lipca.


Spotkanie informacyjne - Brave Kids w Przemyślu 13 kwietnia 2015 r., godz. 17.00
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek (sala widowiskowa) al. XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przemyśla!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
THE ANIMALS & FRIENDS - KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
Data dodania: 20-08-2017

KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE
JEDEN Z OSTATNICH KONCERTÓW LEGENDARNEJ GRUPY

Bilety w cenie 70 zł (sektor miejsc siedzących) i 60 zł (sektor miejsc stojących) do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim, a także online https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Koncert-ANIMALS-FRIENDS/45

The Animals & Friends, legenda brytyjskiego rocka, grupa wykonująca klasyczny repertuar The Animals.
Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu...


Wakacje w naszym mieście
Data dodania: 20-08-2017

Po raz kolejny świetlica ,,Wzrastanie" w Radymnie kontynuowała swoje wakacyjne działania. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r. placówka zorganizowała półkolonię dla dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza. Uczestnikami letniego wypoczynku była trzydziestoosobow...
Eksplozja radości
Data dodania: 21-08-2017

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.

1 dzień czerwca 2017 r., wcześnie...