Baner tytułowy

Niezapomniane wrażenia

Data dodania: 07-06-2017
Drukuj artykuł
27 kwietnia 2017 r. dzieci z Tęczowego Przedszkola w Przemyślu odwiedziły Komendę Miejską PSP w tym mieście. Przedszkolaki z radością wybrały się na to spotkanie wiedząc, że zobaczą i usłyszą wiele interesujących informacji dotyczących zawodu strażaka.

Po miłym przywitaniu nastąpiła prezentacja sprzętu ratowniczego oraz odzieży ochronnej używanej podczas akcji ratowniczej. Dzieci obserwowały jak wyglądają elementy odzieży i w jaki sposób się je ubiera. Panowie strażacy demonstrowali działanie wentylatora, reflektora, butli powietrznej z maską, nożyc do cięcia metalu, podnośnika za pomocą którego można podnieść samochód.
Przedszkolaki wykazały się wielką odwagą, uczestnicząc w "medycznej akcji ratunkowej" z użyciem noszy. Usłyszały dźwięk sygnału, który rozpoczyna akcję oraz mogły samodzielnie porozumiewać się poprzez sprzęt komunikacyjny. Obejrzały wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Okazało się, że na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - panowie strażacy zaprosili je do "przejażdżki na sygnale" wozem strażackim.
Wszystkie prezentacje wzbudziły wiele emocji, o czym świadczą wypowiedzi dzieci:
KUBA lat 6 -" Najfajniejsza była przejażdżka wozem strażackim i otwieracz do drzwi. Jak ktoś jest uwięziony, to można go wyciągnąć i jeszcze ... mogłem lać wodę wężem do gaszenia pożaru".
ADRIAN lat 6 - "Podobała mi się wycieczka do straży, bo widziałem wąż strażacki, drabinę i mogłem jechać wozem strażackim".
WIKTORIA lat 5 - "Widziałam drabinę bardzo wysoko, lałam wodę wężem strażackim, ubrałam na głowę hełm, a potem pojechałam wozem strażackim".
KINGA lat 6 - "Wycieczka była fajna, a najfajniejsi byli strażacy, kiedy zjeżdżali po rurze, potem ubrali mi hełm i lałam wodę, trzymałam w rękach nożyce i jechałam wozem strażackim".
SZYMON lat 6 - "Na wycieczce było fajnie. Najbardziej podobał mi się wóz strażacki i wąż do gaszenia pożarów, mogłem pojechać wozem i usłyszałem sygnał".
W pokazach uczestniczyli strażacy: Kamil Piejko, Kamil Czternastek, Dawid Dziuban, Paweł Gembrowicz. Akcję dokumentował oraz zachęcał nas nauczycieli do krwiodawstwa prezes klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" działającego od 30 lat przy przemyskiej Straży Pożarnej Zdzisław Wójcik. Przekazał nam też kalendarzyki klubowe promujące tę działalność społeczną na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękujemy za miłe, ciekawe i poznawcze spotkanie, a wszystkim strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu życzymy bezpiecznej pracy.

Tekst Irena Petryszak nauczycielka z Tęczowego Przedszkola w Przemyślu, zdjęcia Zdzisław Wójcik


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
THE ANIMALS & FRIENDS - KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
Data dodania: 20-08-2017

KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE
JEDEN Z OSTATNICH KONCERTÓW LEGENDARNEJ GRUPY

Bilety w cenie 70 zł (sektor miejsc siedzących) i 60 zł (sektor miejsc stojących) do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim, a także online https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Koncert-ANIMALS-FRIENDS/45

The Animals & Friends, legenda brytyjskiego rocka, grupa wykonująca klasyczny repertuar The Animals.
Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu...


Wakacje w naszym mieście
Data dodania: 20-08-2017

Po raz kolejny świetlica ,,Wzrastanie" w Radymnie kontynuowała swoje wakacyjne działania. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r. placówka zorganizowała półkolonię dla dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza. Uczestnikami letniego wypoczynku była trzydziestoosobow...
Eksplozja radości
Data dodania: 21-08-2017

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.

1 dzień czerwca 2017 r., wcześnie...