Baner tytułowy

Niezapomniane wrażenia

Data dodania: 07-06-2017
Drukuj artykuł
27 kwietnia 2017 r. dzieci z Tęczowego Przedszkola w Przemyślu odwiedziły Komendę Miejską PSP w tym mieście. Przedszkolaki z radością wybrały się na to spotkanie wiedząc, że zobaczą i usłyszą wiele interesujących informacji dotyczących zawodu strażaka.

Po miłym przywitaniu nastąpiła prezentacja sprzętu ratowniczego oraz odzieży ochronnej używanej podczas akcji ratowniczej. Dzieci obserwowały jak wyglądają elementy odzieży i w jaki sposób się je ubiera. Panowie strażacy demonstrowali działanie wentylatora, reflektora, butli powietrznej z maską, nożyc do cięcia metalu, podnośnika za pomocą którego można podnieść samochód.
Przedszkolaki wykazały się wielką odwagą, uczestnicząc w "medycznej akcji ratunkowej" z użyciem noszy. Usłyszały dźwięk sygnału, który rozpoczyna akcję oraz mogły samodzielnie porozumiewać się poprzez sprzęt komunikacyjny. Obejrzały wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Okazało się, że na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - panowie strażacy zaprosili je do "przejażdżki na sygnale" wozem strażackim.
Wszystkie prezentacje wzbudziły wiele emocji, o czym świadczą wypowiedzi dzieci:
KUBA lat 6 -" Najfajniejsza była przejażdżka wozem strażackim i otwieracz do drzwi. Jak ktoś jest uwięziony, to można go wyciągnąć i jeszcze ... mogłem lać wodę wężem do gaszenia pożaru".
ADRIAN lat 6 - "Podobała mi się wycieczka do straży, bo widziałem wąż strażacki, drabinę i mogłem jechać wozem strażackim".
WIKTORIA lat 5 - "Widziałam drabinę bardzo wysoko, lałam wodę wężem strażackim, ubrałam na głowę hełm, a potem pojechałam wozem strażackim".
KINGA lat 6 - "Wycieczka była fajna, a najfajniejsi byli strażacy, kiedy zjeżdżali po rurze, potem ubrali mi hełm i lałam wodę, trzymałam w rękach nożyce i jechałam wozem strażackim".
SZYMON lat 6 - "Na wycieczce było fajnie. Najbardziej podobał mi się wóz strażacki i wąż do gaszenia pożarów, mogłem pojechać wozem i usłyszałem sygnał".
W pokazach uczestniczyli strażacy: Kamil Piejko, Kamil Czternastek, Dawid Dziuban, Paweł Gembrowicz. Akcję dokumentował oraz zachęcał nas nauczycieli do krwiodawstwa prezes klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" działającego od 30 lat przy przemyskiej Straży Pożarnej Zdzisław Wójcik. Przekazał nam też kalendarzyki klubowe promujące tę działalność społeczną na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękujemy za miłe, ciekawe i poznawcze spotkanie, a wszystkim strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu życzymy bezpiecznej pracy.

Tekst Irena Petryszak nauczycielka z Tęczowego Przedszkola w Przemyślu, zdjęcia Zdzisław Wójcik


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...