Baner tytułowy

Juz w ten weekend rusza Brave Kids_Zobacz co bedzie sie dzialo w Przemyslu

Data dodania: 17-06-2017
Drukuj artykuł
Przemyśl gotowy na Brave Kids - początek w weekend. Zobacz co będzie się działo

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Przemyślu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę, 17 czerwca, do Przemyśla przyjadą uzdolnione dzieci z Meksyku, Ukrainy, Rumunii oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u przemyskich rodzin. - Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów - mówi Magdalena Pardel-Trefler, organizatorka projektu. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Przemyśla są m.in. członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego "Pąki" z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Przyjadą tu również Małe Pszczółki z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido, a także ukraińska grupa ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

19 czerwca, godz. 18:00 - pokazy artystyczne grup Brave Kids - Dom Ukraiński, Przemyśl, ul. Kościuszki 5

19 - 30 czerwca - warsztaty artystyczne dla uczestników projektu - Centrum Kulturalne przy ul. Konarskiego, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Dom Ukraiński przy ul. Kościuszki 5

25 czerwca - Parada Uliczna Podczas Święta Fajki w Przemyślu

26 - 30 czerwca - warsztaty dla dzieci rodzin goszczących

30 czerwca, godz. 18:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Zamek Kazimierzowski


Organizatorem Brave Kids w Przemyślu jest Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM.

Brave Kids 2017 to już 2 odsłona niezwykłego projektu. Podczas pobytu w naszym kraju uzdolnione dzieci będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie "dzieci uczą dzieci", a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
THE ANIMALS & FRIENDS - KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
Data dodania: 20-08-2017

KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE
JEDEN Z OSTATNICH KONCERTÓW LEGENDARNEJ GRUPY

Bilety w cenie 70 zł (sektor miejsc siedzących) i 60 zł (sektor miejsc stojących) do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim, a także online https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Koncert-ANIMALS-FRIENDS/45

The Animals & Friends, legenda brytyjskiego rocka, grupa wykonująca klasyczny repertuar The Animals.
Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu...


Wakacje w naszym mieście
Data dodania: 20-08-2017

Po raz kolejny świetlica ,,Wzrastanie" w Radymnie kontynuowała swoje wakacyjne działania. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r. placówka zorganizowała półkolonię dla dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza. Uczestnikami letniego wypoczynku była trzydziestoosobow...
Eksplozja radości
Data dodania: 21-08-2017

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.

1 dzień czerwca 2017 r., wcześnie...