Baner tytułowy

Juz w ten weekend rusza Brave Kids_Zobacz co bedzie sie dzialo w Przemyslu

Data dodania: 17-06-2017
Drukuj artykuł
Przemyśl gotowy na Brave Kids - początek w weekend. Zobacz co będzie się działo

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Przemyślu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę, 17 czerwca, do Przemyśla przyjadą uzdolnione dzieci z Meksyku, Ukrainy, Rumunii oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u przemyskich rodzin. - Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów - mówi Magdalena Pardel-Trefler, organizatorka projektu. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Przemyśla są m.in. członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego "Pąki" z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Przyjadą tu również Małe Pszczółki z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido, a także ukraińska grupa ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

19 czerwca, godz. 18:00 - pokazy artystyczne grup Brave Kids - Dom Ukraiński, Przemyśl, ul. Kościuszki 5

19 - 30 czerwca - warsztaty artystyczne dla uczestników projektu - Centrum Kulturalne przy ul. Konarskiego, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Dom Ukraiński przy ul. Kościuszki 5

25 czerwca - Parada Uliczna Podczas Święta Fajki w Przemyślu

26 - 30 czerwca - warsztaty dla dzieci rodzin goszczących

30 czerwca, godz. 18:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Zamek Kazimierzowski


Organizatorem Brave Kids w Przemyślu jest Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM.

Brave Kids 2017 to już 2 odsłona niezwykłego projektu. Podczas pobytu w naszym kraju uzdolnione dzieci będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie "dzieci uczą dzieci", a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...