Baner tytułowy

Juz w ten weekend rusza Brave Kids_Zobacz co bedzie sie dzialo w Przemyslu

Data dodania: 17-06-2017
Drukuj artykuł
Przemyśl gotowy na Brave Kids - początek w weekend. Zobacz co będzie się działo

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Przemyślu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę, 17 czerwca, do Przemyśla przyjadą uzdolnione dzieci z Meksyku, Ukrainy, Rumunii oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u przemyskich rodzin. - Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów - mówi Magdalena Pardel-Trefler, organizatorka projektu. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Przemyśla są m.in. członkowie grupy artystycznej z warszawskiej Pragi - Hope4Street oraz dzieci z zespołu ludowego "Pąki" z rumuńskiej wioski Salcia-Tudor. Przyjadą tu również Małe Pszczółki z meksykańskiego domu dziecka w Puerto Escondido, a także ukraińska grupa ze szkoły filmowej Nowy Kadr z Charkowa.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

19 czerwca, godz. 18:00 - pokazy artystyczne grup Brave Kids - Dom Ukraiński, Przemyśl, ul. Kościuszki 5

19 - 30 czerwca - warsztaty artystyczne dla uczestników projektu - Centrum Kulturalne przy ul. Konarskiego, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Dom Ukraiński przy ul. Kościuszki 5

25 czerwca - Parada Uliczna Podczas Święta Fajki w Przemyślu

26 - 30 czerwca - warsztaty dla dzieci rodzin goszczących

30 czerwca, godz. 18:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Zamek Kazimierzowski


Organizatorem Brave Kids w Przemyślu jest Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM.

Brave Kids 2017 to już 2 odsłona niezwykłego projektu. Podczas pobytu w naszym kraju uzdolnione dzieci będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie "dzieci uczą dzieci", a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Kaskaderzy Flott Cascaders Team w Przemyślu 28.06
Data dodania: 22-06-2017

W środę 28.06. o godzinie 19:00 na stadionie M.K.S. Polonia w Przemyślu odbędzie się największe widowisko kaskaderskie w Europie.

Po raz pierwszy w Polsce z nowym programem słynna międzynarodowa grupa kaskaderska Flott Cascaders Team.

Założycielem i twórcą grupy jest Alfred Śmid, ekspert w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.
Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji trzeciej części filmu Taxi oraz oprawa scen mobilnych Bonda, Casino Royale i...


I Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl - Zapraszamy!
Data dodania: 09-05-2017

Stowarzyszenie "Przemyski Klub Biegacza" zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I edycji Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl, który odbędzie się 24 czerwca 2017 r.

W ramach tej wyjątkowej imprezy zorganizowane zostaną biegi terenowe na dwóch dystansac...
Sprawdzasz WSIiZ w rankingach szkół? Szukaj w czołówce
Data dodania: 22-06-2017

Wysokie miejsca rzeszowskiej WSIiZ w corocznych rankingach umacniają jej silną pozycję na mapie polskich szkół wyższych. Które z mocnych stron WSIiZ przekonają tegorocznych maturzystów do studiowania na tej uczelni?

WSIiZ to skuteczność


Dbałość uczelni o poziom i jakość kształcenia przekłada się na dobry start jej absolwentów na rynku ...