Baner tytułowy

20. Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl

Data dodania: 04-07-2017
Drukuj artykuł
Panowie oficerowie - mieszkańcy Twierdzy Przemyśl - przyszedł rozkaz z Wiednia o przeprowadzeniu mobilizacji na 20 Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl !!!!

Manewry odbędą się w dniach 7/8/9 lipca 2017 r.

W dniu 7 lipca na Bramie Fortecznej Sanockiej Dolnej czyli w naszej siedzibie powitamy gości manewrów z najdalszych krain i będzie to w godzinach popołudniowych.

Nadaję im kryptonim " Fantastyczne"

Rozbijemy sztab manewrów w Rynku - już od godziny 9.00. Tam też CK Reporterzy Radia Biwak - będą nasze manewry relacjonować na żywo !!!, a kilka telewizji sporządzi dokumentację audiowizualną.


Wy, Szwejku będziecie od zadań specjalnych - sprawdzanie dokumentów, wydawanie przepustek, poszukiwanie szpiegów !!!

Działać będzie komisja poborowa, lekarska i weterynaryjna !!!

Został wysłany rozkaz do wszystkich obywateli i firm na terenie twierdzy i każdy musi udzielić pomocy CK Armii - opornych patrol żandarmerii przyprowadzi na Rynek - zrobi się sąd polowy i na Szajbówce się po prostu ich rozstrzela, ale jak na razie wszędzie, tam gdzie docieramy nie ma żadnych problemów.

Prezydent Miasta Przemyśla - bez żadnych oporów przyjął patronat nad manewrami i jego służby mamy do swojej dyspozycji, a będą mieli co pilnować bo będziemy wszędzie i jadą do nas regimenty z Ołomuńca, Kralup, z całej Polski od Gdańska przez Wrocław, Kraków, Warszawę, Kielce, Starachowice, po Cieszyn. Jadą goście z Norwegii i Budapesztu.

Czesi już się zapisali na przeciąganie beczki piwa przez San - chyba wygrają. Opiszą nas lokalne i centralne media - patronat przyjęło Życie Podkarpackie, TV TOYA.Proponuje się następujący program Manewrów :

Zaczniemy już 7 lipca, tj. piątek przy Bramie Sanockiej Dolnej - będziemy zdobywać dwa forty Trzy Krzyże i Zniesienie - a każdy kto zdobędzie trzy forty w trakcie manewrów otrzyma taki oto medal Obrońca Twierdzy Przemyśl - koszt medalu 10 zł. Płatne w sztabie !!!


8 lipca Sobota - od rana relację z manewrów przeprowadzi Radio Biwak i TV Rzeszów - więc trzeba się będzie zmobilizować !!! Pełna mobilizacja !!

Rajd Zwiadowczy Cyklistów do Arłamowa , turniej brydża sportowego w klubie Niedźwiadek, konkurs palenia fajki w niedzielę.

Przeciąganie beczki piwa przez San - do wygrania 6 piw na głowę - zespoły min. 8 osobowe.

Pojemy gołąbków - III Szwejkowsko - Galicyjski Festiwal Gołąbka Ziemniaczanego - przynosimy do Sztabu - swój ulubiony przepis na gołąbki !

Nagrody czekają - jury wybierze przepis najbardziej adekwatny dla ck żołnierzy.

Orkiestra Cieszyniacy - da koncert !!! i będziemy tańczyć Polkę.

Awanse - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem - wręczymy medale i awanse oficerskie i szwejkowskie.

Odsłonimy też instrukcję na klapie kanalizacyjnej przy figurze Szwejka - ale to tajne/ poufne.

Wieczorem spotkamy się na biesiadzie w miejscu tajnym, ale na terenie twierdzy.


9 lipca 2017 r. - Sztab manewrów i goście spotkają się z ludnością cywilną w Klubie Niedźwiadek - gdzie zostaną wygłoszone referaty adekwatne do obecnej sytuacji geopolitycznej.


Szczegóły programu w wiadomościach Szwejkowskich - naszej gazetce ukazującej się nieregularnie, ale systematycznie od kilku lat.

Zapraszamy do Sztabu na Przemyskim Rynku już w sobotę od godz. 9.00 - tam można będzie zakupić najnowszą koszulkę szwejkowską - wszystkie rozmiary, aktualny baton i otrzymać szczegółowy program 20. "Fantastycznych " manewrów szwejkowskich.Serdecznie zapraszamy!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Pigs Like Pigeons zagrają dla dzieci w Mościskach! Bilety już w sprzedaży!
Data dodania: 24-07-2017

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać dobrej punkowej muzyki w wykonaniu wszystkim znanego i lubianego przemyskiego zespołu Pigs Like Pigeons zapraszamy na szczególny koncert, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc polskim dzieciom w Mościskach.W nocy z 29 na 30 maja br. doszło do podpalenia Szkoły Średniej nr 3 im. Królowej Jadwigi w Mościskach - partnerskim mieście Przemyśla na Ukrainie. Zniszczeniu uległo pomieszczenie pracowni geograficznej, instalacja elektryczna i oświetlenie, stoły, biurko, krzesła i tablice...


Wymienili doświadczenia
Data dodania: 24-07-2017

9 czerwca 2017 r. w PWSW w Przemyślu dyskutowano o zdrowiu psychicznym oraz uzależnieniach. Okazją była I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Psychiatria i terapia uzależnień w świetle współczesnych wyzwań" zorganizowana przez Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychi...
Kolejne koncerty w ramach Przemyskiej Sceny Letniej
Data dodania: 25-07-2017

Zgodnie z zapowiedziami w tym tygodniu kontynuujemy nasz projekt Przemyska Scena Letnia. Od wtorku do piątku zaczynamy nieco wcześniej niż dotychczas, bo o 19.00. Mając nadzieję, że ten pomysł przypadł Państwu do gustu zapraszamy na przemyski Rynek!