Baner tytułowy

WINCENTIADA 2017 - Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego

Data dodania: 10-08-2017
Drukuj artykuł
Jak co roku, gdy koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, Przemyśl przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Dni Patrona Miasta Przemyśla - Świętego Wincentego, bo to o nich mowa, w tym roku obchodzić będziemy w dniach 26 i 27 sierpnia. Jak zwykle z tej okazji wiele się wydarzy. Tradycyjnym elementem corocznych obchodów "WINCENTIADY" jest msza święta oraz procesja ulicami miasta z relikwiami Świętego Wincentego, z udziałem orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz miasta.

Ponadto, w tych dniach na Rynku Starego Miasta odbędą się: jarmark, Piknik Organizacji Pozarządowych i kiermasz rozmaitości. Nie zabraknie również zabaw dla dzieci i dorosłych, rozmaitych konkursów oraz wielu innych atrakcji, spośród których nie sposób nie wymienić spektaklu ulicznego w wykonaniu Teatru FORMY pt. ?Piękna Morylinda" czy projekcji filmu niemego z 1928 r. ?Pan Tadeusz" z muzyką na żywo Zespołu Czerwie. Oprócz tego, na stadionie "Czuwaj", mieszczącego się przy ul. 22 Stycznia, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta i Patrona Miasta Św. Wincentego - Samorządowcy kontra Prawnicy.

Zwieńczeniem tegorocznej Wincentiady będzie występ zespołu CUGOWSCY.Zapowiada się wspaniała zabawa.

Zatem - Do zobaczenia!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...