Baner tytułowy

WINCENTIADA 2017 - Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego

Data dodania: 10-08-2017
Drukuj artykuł
Jak co roku, gdy koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, Przemyśl przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Dni Patrona Miasta Przemyśla - Świętego Wincentego, bo to o nich mowa, w tym roku obchodzić będziemy w dniach 26 i 27 sierpnia. Jak zwykle z tej okazji wiele się wydarzy. Tradycyjnym elementem corocznych obchodów "WINCENTIADY" jest msza święta oraz procesja ulicami miasta z relikwiami Świętego Wincentego, z udziałem orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz miasta.

Ponadto, w tych dniach na Rynku Starego Miasta odbędą się: jarmark, Piknik Organizacji Pozarządowych i kiermasz rozmaitości. Nie zabraknie również zabaw dla dzieci i dorosłych, rozmaitych konkursów oraz wielu innych atrakcji, spośród których nie sposób nie wymienić spektaklu ulicznego w wykonaniu Teatru FORMY pt. ?Piękna Morylinda" czy projekcji filmu niemego z 1928 r. ?Pan Tadeusz" z muzyką na żywo Zespołu Czerwie. Oprócz tego, na stadionie "Czuwaj", mieszczącego się przy ul. 22 Stycznia, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej o puchar Prezydenta Miasta i Patrona Miasta Św. Wincentego - Samorządowcy kontra Prawnicy.

Zwieńczeniem tegorocznej Wincentiady będzie występ zespołu CUGOWSCY.Zapowiada się wspaniała zabawa.

Zatem - Do zobaczenia!


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
THE ANIMALS & FRIENDS - KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
Data dodania: 20-08-2017

KRÓLOWIE ROCKA NA PRZEMYSKIM ZAMKU
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE
JEDEN Z OSTATNICH KONCERTÓW LEGENDARNEJ GRUPY

Bilety w cenie 70 zł (sektor miejsc siedzących) i 60 zł (sektor miejsc stojących) do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim, a także online https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Koncert-ANIMALS-FRIENDS/45

The Animals & Friends, legenda brytyjskiego rocka, grupa wykonująca klasyczny repertuar The Animals.
Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu...


Wakacje w naszym mieście
Data dodania: 20-08-2017

Po raz kolejny świetlica ,,Wzrastanie" w Radymnie kontynuowała swoje wakacyjne działania. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r. placówka zorganizowała półkolonię dla dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza. Uczestnikami letniego wypoczynku była trzydziestoosobow...
Eksplozja radości
Data dodania: 21-08-2017

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.

1 dzień czerwca 2017 r., wcześnie...