Baner tytułowy

Poradnictwo Zawodowe dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Przemyślu.

Data dodania: 07-09-2017
Drukuj artykuł
W Zakładzie Karnym w Przemyślu 31 sierpnia 2017 roku zakończyły się warsztaty z zakresu poradnictwa zawodowego oraz aktywnych metod poruszania się po rynku pracy. Warsztaty przeznaczone były dla osadzonych, którzy w najbliższym czasie opuszczą zakład karny.

Zajęcia prowadziły doradczynie zawodowe, Panie Anna Wanat i Dorota Markowska-Słysz z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu.
Warsztaty miały na celu wprowadzenie uczestników w świat rynku pracy, procesy oraz zasady poruszania się po nim. Uczestnicy ocenili swoje predyspozycje oraz zainteresowania zawodowe a także słabe i mocne strony oraz umiejętności w kontekście wymagań pracodawców. Zdobyli wiedzę i umiejętność konstruowania dokumentów aplikacyjnych a także zaprezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Każdy z osadzonych miał również możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych z doradcą zawodowym w zakresie planowania kariery zawodowej.
Uczestnicy zajęć zapoznali się także z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy dotyczącą realizacji projektów unijnych, programów a także szkoleń zawodowych. Osadzeni otrzymali również zaświadczenia o ukończonym szkoleniu.

Autor tekstu: Dorota Markowska-Słysz, doradca zawodowy CEiPM OHP w Przemyślu.
Autor zdjęcia: Arkadiusz Mazur, wychowawca w Zakładzie Karnym w Przemyślu.
Podpis pod zdjęciem:
Fot.1. Osadzeni podczas zajęć.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Ludziom i dla ludzi
Data dodania: 10-08-2017

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Trening z Jerzym Dudkiem
Data dodania: 18-09-2017

We wtorek 19 września br. do Przemyśla przyjedzie Jerzy Dudek.

Wizyta słynnego sportowca nie jest przypadkowa. Jerzy Dudek przybywa do naszego miasta aby spotkać się z młodzieżą, która wzięła udział w nowym projekcie Klubów Sportowych Orange polegającym na st...
Natalia Kukulska wystąpi w Przemyślu
Data dodania: 18-09-2017

21 października w przemyskim Centrum Kulturalnym wystąpi Natalia Kukulska!

Koncert będzie częścią trasy promującej 9. studyjny album artystki - płytę "Halo tu Ziemia".

Premiera płyty zaplanowana jest na 29 września br.


Od swojego ?dorosłego" debiutu i płyty ?Światło" artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwija...