Baner tytułowy

Zajęcia zawodoznawcze w świetlicy w Przemyślu.

Data dodania: 07-09-2017
Drukuj artykuł
Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu przeprowadzili zajęcia zawodoznawcze dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu.

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy o zawodach występujących na rynku pracy, wskazanie jaką wiedzę i umiejętności trzeba posiadać do wykonywania danej profesji, oraz określenie głównych zadań pracowniczych. Doradcy zawodowi prowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży w formie zabawy. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, quizy, a także brali udział w prezentacji "Poznaj jaki to zawód". Po zakończeniu prezentacji dzieci wybierały rysunki z zawodami. Dzieci poprzez kolorowanie obrazków uczyły się nazw zawodów i atrybutów związanych z zawodami.

Uczestnicy poprzez zabawę poznali ponad 70 różnych zawodów, m.in. "zawodów przyszłości" oraz rzemieślniczych, które coraz częściej określane są jako "zawody ginące".

Podczas zajęć zawodoznawczych doradcy zawodowi nie tylko przekazują informacje charakteryzujące dane zawody ale także uczą szacunku dla każdej profesji.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Wanat doradca zawodowy MCIZ w Przemyślu.
Podpisy pod zdjęciem:
Fot. 1. Dzieci podczas wykonywania rysunków.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Ludziom i dla ludzi
Data dodania: 10-08-2017

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Trening z Jerzym Dudkiem
Data dodania: 18-09-2017

We wtorek 19 września br. do Przemyśla przyjedzie Jerzy Dudek.

Wizyta słynnego sportowca nie jest przypadkowa. Jerzy Dudek przybywa do naszego miasta aby spotkać się z młodzieżą, która wzięła udział w nowym projekcie Klubów Sportowych Orange polegającym na st...
Natalia Kukulska wystąpi w Przemyślu
Data dodania: 18-09-2017

21 października w przemyskim Centrum Kulturalnym wystąpi Natalia Kukulska!

Koncert będzie częścią trasy promującej 9. studyjny album artystki - płytę "Halo tu Ziemia".

Premiera płyty zaplanowana jest na 29 września br.


Od swojego ?dorosłego" debiutu i płyty ?Światło" artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwija...