Baner tytułowy

JESIEŃ NA ZAMKU

Data dodania: 11-09-2017
Drukuj artykuł
3 listopada 2017 r. (piątek), godz. 19.00 "KŁAMSTWO" - spektakl teatralny w reżyserii Wojciecha Malajkata
Bilety w cenie 70 zł i 60 zł do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym zabawne studium, właśnie.... kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu "Kłamstwo"! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie "Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy".

18 listopada 2017 r. (sobota), godz.. 18.00 - Koncert zespołu "RAZ, DWA, TRZY"
Bilety w cenie 65 zł i 55 zł do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim

Należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego. Od lat udowadniają, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność. Interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz, Dwa, Trzy to jedne z najpiękniejszych i najtrafniejszych spośród dostępnych.
10 czerwca 2017 roku minęło 10 lat od nagrania przez zespół kultowego albumu "Raz, Dwa, Trzy - Młynarski". Album powstały w wyniku bezpośredniej sugestii Pana Wojciecha zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz dostał Nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii album roku pop.
Dla upamiętnienia zmarłego niedawno mistrza Wojciecha jak i z powodu jubileuszu nagrania płyty, zespół postanowił przypomnieć publiczności piosenki Wojciecha Młynarskiego w trakcie specjalnych koncertów. 


26 listopada 2017 r. (niedziela), godz. 18.00 - "Beatlemania Show" koncert zespołu "The Backwards"

Bilety w cenie 55 zł i 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim

Przedandrzejkowy koncert będzie okazją nie tylko do wyjątkowego spotkania z muzyką niezapomnianej Czwórki z Liverpoolu, będzie to także wieczór pełen atrakcyjnych niespodzianek, a wszystko to w oprawie zwyczajów i obrzędów andrzejkowych w ten (prawie) andrzejkowy wieczór.
The Backwards to czołowy światowy zespół odtwarzający pełną twórczość grupy The Beatles - od Beatlemanii do rozbudowanych aranżacji z ostatnich płyt. Powstał w 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Do dnia dzisiejszego zagrał przeszło 3000 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Europie (Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Węgry, Hiszpania, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja) i USA (koncerty w 24 Stanach), występował w programach telewizyjnych, radiowych i produkcjach teatralnych.
To, co będziecie Państwo mogli zobaczyć na Zamku Kazimierzowskim to niemal iluzjonistyczne widowisko wiernie oddające realia występów i twórczości The Beatles, bez żadnych kompromisów, w 100% na żywo (włącznie z partiami orkiestrowymi granymi na instrumentach klawiszowych), z dokładnie takimi samymi gitarami używanymi zgodnie z historyczną dokładnością w poszczególnych utworach, z basistą grającym lewą ręką jak Paul McCartney, w strojach będących wiernymi kopiami oryginalnych ubiorów słynnej Czwórki z Liverpoolu.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Ludziom i dla ludzi
Data dodania: 10-08-2017

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Trening z Jerzym Dudkiem
Data dodania: 18-09-2017

We wtorek 19 września br. do Przemyśla przyjedzie Jerzy Dudek.

Wizyta słynnego sportowca nie jest przypadkowa. Jerzy Dudek przybywa do naszego miasta aby spotkać się z młodzieżą, która wzięła udział w nowym projekcie Klubów Sportowych Orange polegającym na st...
Natalia Kukulska wystąpi w Przemyślu
Data dodania: 18-09-2017

21 października w przemyskim Centrum Kulturalnym wystąpi Natalia Kukulska!

Koncert będzie częścią trasy promującej 9. studyjny album artystki - płytę "Halo tu Ziemia".

Premiera płyty zaplanowana jest na 29 września br.


Od swojego ?dorosłego" debiutu i płyty ?Światło" artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwija...