Baner tytułowy

Szlachetna Paczka Przemyśl

Data dodania: 12-09-2017
Drukuj artykuł
Dokładnie w dniu dzisiejszym rozpoczyna się wielkie odliczanie do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Podobnie jak w latach ubiegłych, równo za 100 dni w Przemyślu rzesza wolontariuszy zacznie obdarowywać wybrane rodziny paczkami, których darczyńcą może zostać każdy z nas.

Szlachetna Paczka jest projektem ogólnopolskim mającym na celu niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, osobom starszym, niepełnosprawnym. Jej inicjatorem jest ks. Jacek Stryczek stojący na czele Stowarzyszenia Wiosna. Paczki są przekazywane rodzinom na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem.

Choć do finału akcji pozostało jeszcze dużo czasu, zaczęliśmy już pracować, by również w tym roku Paczka zawitała do Przemyśla- dodaje Bartosz Wardęga, lider Szlachetnej Paczki w Przemyślu.

W tym momencie prowadzimy rekrutację do grona wolontariuszy. Mogą nimi zostać osoby pełnoletnie, ale również 16 latkowie, którzy otrzymają zgodę rodziców. Jeżeli lubisz ludzi, chcesz mieć wpływ na swoje otoczenie to Szlachetna Paczka jest odpowiednim miejscem dla ciebie- kończy Wardęga.

Rekrutacja zakończy się początkiem października. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl. Kolejnym etapem jest rozmowa z liderem oraz szkolenie.

Równolegle do rekrutacji prowadzona jest rejestracja rodzin oraz osób, do których zostanie skierowana pomoc.

Zachęcam do zgłaszania rodzin wielodzietnych, osób niepełnosprawnych, ale również osób samotnych, rodzin w trudnej sytuacji losowej. Każde zgłoszenie jest anonimowe i zostanie przez nas rozpatrzone- kończy Wardęga.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 9-10 grudnia.

Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Ludziom i dla ludzi
Data dodania: 10-08-2017

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Trening z Jerzym Dudkiem
Data dodania: 18-09-2017

We wtorek 19 września br. do Przemyśla przyjedzie Jerzy Dudek.

Wizyta słynnego sportowca nie jest przypadkowa. Jerzy Dudek przybywa do naszego miasta aby spotkać się z młodzieżą, która wzięła udział w nowym projekcie Klubów Sportowych Orange polegającym na st...
Natalia Kukulska wystąpi w Przemyślu
Data dodania: 18-09-2017

21 października w przemyskim Centrum Kulturalnym wystąpi Natalia Kukulska!

Koncert będzie częścią trasy promującej 9. studyjny album artystki - płytę "Halo tu Ziemia".

Premiera płyty zaplanowana jest na 29 września br.


Od swojego ?dorosłego" debiutu i płyty ?Światło" artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwija...