Baner tytułowy

Rusz głową i przyjdź na Festiwal Nauki!

Data dodania: 12-09-2017
Drukuj artykuł
Już w niedzielę 17 września startuje największa impreza popularnonaukowa w tej części Polski.

Po ponad półrocznej pracy udało się nam zbudować imprezę, w której znajdą się wykłady popularnonaukowe (festiwal otworzy wykład Mirosława Hermaszewskiego, a zakończy wybuchowy Pan Korek), pokazy oraz strefa pikniku naukowego. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć roboty, drony, łaziki marsjańskie, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. Strefa eksponatów naukowych oraz eksperymenty chemiczne i fizyczne, symulatory lotu, łamigłówki logiczne zapewnią naukową rozrywkę zarówno małym jak i dużym.

Wszystko odbędzie się w dniach 17 - 18 września 2017 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce Niedziela jest dniem otwartym dla wszystkich, a poniedziałek jest dniem dedykowanym szkołom i na ten dzień wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji na stronie festiwalu: https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/

Dodatkowym elementem naszego wydarzenia są wieczory dla dorosłych, które pod hasłem "Czas apokalipsy", kryją dyskusję o zagrożeniach związanych z otaczającymi nas mikroorganizmami oraz działalności człowieka, która może być tragiczna w skutkach dla nas i naszej planety. Na tą część festiwalu wymagana jest osobna rejestracja. Taka formuła zajęć będzie u nas prowadzona po raz pierwszy ale czerpaliśmy pomysły z CNK i innych ośrodków prowadzące takie spotkania i mamy nadzieję, że i u nas się to spodoba.

Więcej informacji na stronie festiwalu w zakładce Wieczory z nauką 18+ : https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/program/wieczor-z-nauka-18/

W poniedziałek na zakończenie festiwalu odbędzie się konferencja dedykowana przede wszystkim przedstawicielom kuratoriów oświaty z całej Polski, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz reprezentantom firm. Konferencja współorganizowana jest przez Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza" i Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Edukacji Narodowej. W trakcie konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z nową rewolucją przemysłową oraz idącą za nią potrzebą zmian w kształceniu zawodowym.

Więcej informacji na stronie festiwalu w zakładce "Konferencja Industry 4.0" : https://dolina-wiedzy.pl/festiwal/konferencja/


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
Ludziom i dla ludzi
Data dodania: 10-08-2017

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Trening z Jerzym Dudkiem
Data dodania: 18-09-2017

We wtorek 19 września br. do Przemyśla przyjedzie Jerzy Dudek.

Wizyta słynnego sportowca nie jest przypadkowa. Jerzy Dudek przybywa do naszego miasta aby spotkać się z młodzieżą, która wzięła udział w nowym projekcie Klubów Sportowych Orange polegającym na st...
Natalia Kukulska wystąpi w Przemyślu
Data dodania: 18-09-2017

21 października w przemyskim Centrum Kulturalnym wystąpi Natalia Kukulska!

Koncert będzie częścią trasy promującej 9. studyjny album artystki - płytę "Halo tu Ziemia".

Premiera płyty zaplanowana jest na 29 września br.


Od swojego ?dorosłego" debiutu i płyty ?Światło" artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwija...