Baner tytułowy

Uczniowie z Birczy trenowali z Jerzym Dudkiem

Data dodania: 03-10-2017
Drukuj artykuł
Legenda polskiego sportu - Jerzy Dudek wczoraj odwiedził klub UKS Żaki z Birczy.
Trening ze znanym bramkarzem to nagroda za podjęcie jednego z wyzwań w ramach programu Kluby Sportowe Orange. W sumie Jerzy Dudek odwiedził sześć klubów. Poprzednie treningi obyły się w Prochowicach, Kamienicy, Wodzisławiu Śląskim, Przemyślu i Brzostku.

Zawodnicy uczestniczący w programie Kluby Sportowe Orange, w kwietniu zostali zachęceni do specjalnie dla nich przygotowanego zadania "Stwórz własne zasady gry". Wyzwanie polegało na wymyśleniu unikalnej gry sportowej, która opierałaby się na autorskich pomysłach zawodników. Drużyny z całej Polski zaprezentowały swoje propozycje w formie krótkich filmów. Jury, na czele którego zasiadał Jerzy Dudek, wybrało 6 Klubów Sportowych Orange, w których odbędą się treningi ze znanym sportowcem.

- Tak naprawdę, myślę, że wygrani są wszyscy ci, którzy mają chęć i motywację do uprawiania sportu, a zawodnicy Klubów Sportowych Orange z pewnością te cechy posiadają. Zgłoszenia ze wszystkich klubów były bardzo kreatywne. Uczniowie już po raz kolejny zaskoczyli mnie swoimi pomysłami i bardzo cieszy mnie możliwość współpracy z młodymi adeptami sportu - powiedział ekspert programu Jerzy Dudek.

Jerzy Dudek przed rozpoczęciem treningu spotkał się z liczną grupą fanów. W spotkaniu wzięło udział około 300 osób - uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Birczy. Znany sportowiec opowiedział o kulisach swojej kariery oraz o swoich motywacjach sportowych. Każdy z uczestników mógł otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcia ze znanym sportowcem.

- Wyzwania, które podejmujemy w ramach programu Kluby Sportowe Orange, są dla zawodników dużą motywacją do aktywnych treningów. Dzięki determinacji uczniów udało się nam zaprosić Jerzego Dudka na niecodzienny trening. Myślę, że uczniowie na długo zapamiętają spotkanie ze znanym bramkarzem - powiedział Dariusz Pankiewicz, trener UKS Żaki.

Kluby Sportowe Orange zrzeszają aż 100 uczniowskich drużyn z całej Polski. Treningi z gwiazdami sportu to jeden z elementów programu, który ma na celu zachęcenie zawodników do treningów. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...