Baner tytułowy

Od szkolenia do zatrudnienia -YEI-Współpraca MCK Przeworsk z MOPS w Przeworsku

Data dodania: 13-10-2017
Drukuj artykuł
W dniu 12 października 2017 r. w przeworskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie pośrednika pracy z MCK w Przeworsku z pracownikami socjalnymi celem, którego było przekazanie informacji na temat projektu "Od szkolenia do zatrudnienia".

Pracownicy MOPS w Przeworsku wyrazili głębokie zainteresowanie projektem OHP mając świadomość, że w znacznej mierze dotyczy on podopiecznych
ich placówki. Podczas spotkania pracownicy socjalni podjęli rozważania, którzy
z ich beneficjentów mogliby uczestniczyć w zaplanowanych spotkaniach informacyjno-rekrutacyjnych prowadzonych przez MCK w Przeworsku podnosząc tym samym swoje kwalifikacje. Na zadawane pytania zostały udzielone szczegółowe odpowiedzi, omówiono formy wsparcia, które obejmą młodzież przystępującą do projektu, rozdano materiały informacyjne.

Projekt "Od szkolenia do zatrudnienia" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany jest w ramach programu "Gwarancje dla młodzieży". Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, niepracującej, nieuczącej się, posiadającej niskie bądź żadne kwalifikacje zawodowe, lub kwalifikacje zawodowe nieprzystosowane do obecnego rynku pracy. W ramach projektu "Od szkolenia
do zatrudnienia" uczestnicy będą mieli zagwarantowane wyżywienie podczas zajęć, dofinansowane koszty dojazdów na zajęcia oraz ubezpieczenia NNW.

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Przeworsku przewidziane jest utworzenie
10 osobowej grupy, która zostanie objęta wsparciem.


Autor artykułu i zdjęcia: Magdalena Stępak, pośrednik pracy w MCK Przeworsk
.
Fot.1.Wejście do budynku MOPS w Przeworsku.


Wykop Blipnij Napisz na grono
Zobacz także
DRUŻYNA ENERGII WKRACZA DO GRY!
Data dodania: 20-10-2017

Co piąte dziecko w wieku szkolnym jest otyłe lub ma nadwagę. Powód? Zwolnienia z WF-u, złe nawyki żywieniowe, a przede wszystkim za dużo czasu spędzanego przed komputerem. Jednak dość narzekania! Już 17 października rozpoczyna się rekrutacja do Drużyny Energii - programu, którego partnerami są Grupa Energa i New Balance. Podstawową ideą jest udowodnienie, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, w walce o zdrowie i rozwój dzieci.
 
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI...


Comédie-Française w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
Data dodania: 20-10-2017

23 października o godzinie 19:00, z cyklu "Comédie-Française", zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na transmisję komedii w czterech aktach "Mizantrop".


Jedną z najważniejszych sztuk francuskiej dramaturgii, "Mizantropa" Moliera zobaczymy w reżyseri...
Już w najbliższą niedzielę - Rodzinny Bieg po Zdrowie w Radawie
Data dodania: 20-10-2017

Już w niedzielę 22 października br. w Radawie odbędzie się po raz pierwszy rodzinny "Bieg po Zdrowie" organizowany przez hotel Bacówka Radawa&Spa****. Ambasadorzy biegu, znani polscy lekkoatleci: Mariusz Giżyński, Małgorzata Sobańska oraz Piotr Pogon tego dnia wesprą uczestników trzech kategorii: biegu dla dorosłych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych, zagrzewając...