Ludziom i dla ludzi

105 lat temu w maju 1912 roku powołano do życia Pogotowie Ratunkowe w Przemyślu. We wrześniu będziemy obchodzić Jubileusz 105-lecia tej zasłużonej dla społeczeństwa instytucji.

Z Panem Markiem Janowskim od 15 lat ratownikiem medycznym pracującym w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu, członkiem Kolegium Redakcyjnego opracowywanej publikacji o roboczym tytule "105 lat Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Historia i współczesność" rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Proszę przybliżyć Czytelnikom historię.
...


Baza chorób dla każdego Netlekarz.pl.

Choroby sezonowe - jak się przed nimi chronić?

Bycie chorym to nic przyjemnego. Przeziębienie może nam się przytrafić zarówno zimą, jak i wiosną czy jesienią, a nawet latem. Jednak z doświadczenia można powiedzieć, że wirusy najczęściej dopadają nas w trakcie tych zimniejszych pór roku, ponieważ wtedy nasz układ immunologiczny jest najbardziej osłabiony. Do najbardziej powszechnych sezonowych chorób można zaliczyć katar, grypę, anginę oraz zapalenie oskrzeli. Już przy pierwszych objawach powinniśmy odpowiednio zareagować i pod żadnym...


Zdjęcie artykułu
Kolejny sukces - złoto dla Koralika Mini!

Ze Złotą Jodłą, najważniejszą nagrodą 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbywał się od 13 do 23 lipca w Kielcach, powrócił Zespół Taneczny Koralik Mini z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.


Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaprezentowało się blisko tysiąc młodych artystów nie tylko z Polski, ale też z Kanady, Ukrainy i Armenii. Oprócz koncertów i przeglądów tancerze uczestniczyli także w warsztatach.

Zespół Koralik Mini wziął udział w warsztatach z tańca...


Zdjęcie artykułu
Tylko dla orłów

"Jest to wydarzenie bez precedensu ponieważ nasza Grupa zwyciężyła drugi raz z rzędu" - z dumą w głosie mówi jej szef. O kim mowa? O Grupie Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża PRZEMYŚL.

Ale po kolei... 21 maja 2017 r. przemyska Grupa Ratownictwa PCK wywalczyła pierwsze miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Grup Ratownictwa PCK. Te, wymagające ogromnej odporności fizycznej i psychicznej zmagania, odbywały się w niezwykle ciekawym miejscu - ośrodku poligonowym Pstrąże, w województwie dolnośląskim.

Całe...