Eksplozja radości

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Czas, w którym szczególnie nie wolno zaniedbywać bezpieczeństwa. Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Żurawicy przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 zorganizowali Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego zabawę połączono z edukacją.

1 dzień czerwca 2017 r., wcześniej odpowiednio przygotowany przez Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców, w wymienionym Zespole sprawił, że dzieci spotkały się m.in. ze strażakami z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu oraz ze...


Wakacje w naszym mieście

Po raz kolejny świetlica ,,Wzrastanie" w Radymnie kontynuowała swoje wakacyjne działania. W okresie od 17 lipca do 4 sierpnia 2017 r. placówka zorganizowała półkolonię dla dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza. Uczestnikami letniego wypoczynku była trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta Radymna i okolic. Nad wszystkim czuwał kierownik wypoczynku, którym była Pani Lucyna Misińska oraz wychowawcy : p.Sylwia Siara i p.Izabela Pinda.

Czas na półkolonii był bardzo zróżnicowany i ciekawy. Półkoloniści mieli...


Zdjęcie artykułu
Piękne świętowanie

8 czerwca 2017 r. na rynku w Lubaczowie przeżywaliśmy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. To piękne święto wyjątkowych ludzi, którzy dzieląc się z innymi swoją krwią, ratują życie drugiemu człowiekowi, zgromadziło wielu dorosłych oraz liczną rzeszę młodzieży. 


Światowy Dzień Krwiodawcy obchodzony jest od 2004 r. corocznie 14 czerwca, w dniu urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 r. odkrył grupy krwi. W 1930 r. otrzymał za to Nagrodę Nobla. Święto to dedykowane jest honorowym dawcom krwi. "Ten dzień jest...


Zdjęcie artykułu
PROMOCJA MŁODZIEŻOWEGO CENTRUM KARIERY W PRZEWORSKU

W piątek 11 sierpnia 2017 roku przeprowadzano akcję promocyjną oferty Młodzieżowego Centrum Kariery w Przeworsku w ramach "Akcji Lato OHP".

Usługi z zakresu doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy świadczone są cyklicznie, z kolei oferta szkoleń zawodowych jest uzależniona od realizowanych projektów.

Obecnie trwa rekrutacja na dwa bezpłatne szkolenia zawodowe dla osób nieuczących się i niepracujących między 18, a 25 rokiem życia. Pierwszy kurs to "Spawacz metodą MAG" a drugie szkolenie nosi nazwę "Operator wózków jezdniowych z...