Sentencje
Moc drzemiąca w człowieku jest z natury nowa i nikt poza nim nie wie, co on potrafi, a on sam nie wie, dopóki nie spróbuje - Ralph Waldo Emerson
Kobieta z charakterem

Pasja, upór, zdecydowanie, gorące pragnienie adrenaliny. Mowa o kobiecie strażaku, którą cechuje miłość do rodziny, szybkiej jazdy i... latania.

Z sekcyjną Sylwią Grzybowską pełniącą służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, mistrzynią II Grand Prix Formuły 1 Gokartów rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.:- Jak zaczęła się Pani przygoda ze Strażą Pożarną?

S.G.:- Nie przypuszczałam, że do straży pożarnej mogą wstępować kobiety. Po ukończeniu studiów...


W ŚWIECIE SPORTU

Z Pawłem Mielnickim wicemistrzem Polski (fullcontact) z 2016 roku, zdobywcą Pucharu Europy Slovak Open w kickboxingu, absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, odtwórcą roli jednego z pierwszych więźniów KL Auschwitz - Mieczysława Ciepłego w filmie o uczniach jarosławskiej "budowlanki", którzy jako pierwsi trafili do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz oraz honorowym dawcą krwi rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Kiedy zaczęła się Twoja przygoda i co było impulsem, że wybrałeś właśnie ten rodzaj...


Zdjęcie artykułu
Heraldyka posiada w sobie jakąś magię - Andrzej Brzezina Winiarski o swojej pasji

Mieszka sam bo jak mówi, nie może się dostosować do siebie a co dopiero do kogoś. Wierzy w Anioła Stróża, który ma przy nim dużo obowiązków. Kocha zwierzęta i jest wrażliwy na ich krzywdę - zaznacza "Uczę się człowieczeństwa od swoich zwierząt, zwierze nie zabija dla zabawy."

Życie rzuca kłody pod nogi, czasem sami je sobie rzucamy - jednak Pan Andrzej Brzezina Winiarski nauczył się z tym radzić. - "Byle do przodu".

Godzinami może toczyć opowieści o swoim życiu, które przypomina miejscami pasmo górskie - raz z...


Zdjęcie artykułu
Himalaje podróż mojego życia

"Człowiek wiele może jeśli bardzo tego chce"
o spełnianiu własnych marzeń rozmawiam z Panią Moniką Dubiel


p.info - Kiedy zaczęła się Pani przygoda z górami?
p.M W zasadzie odkąd pamiętam - zawsze chciałam jeździć w góry, tylko nigdy nie było takiej sposobności. Pierwszy raz wybrałam się w góry będąc w liceum i już wtedy wiedziałam że Tatry będą moimi ukochanymi górami. Bo tak naprawdę Tatry to dla mnie wielka magia. To właśnie wtedy zakochałam się w Tatrach. Potem długo czekałam aż znajdę ludzi...