Sentencje
Każdy z nas ma jakiś talent. Chodzi o to, jak go wykorzystujemy - Stevie Wonder
W ŚWIECIE SPORTU

Z Pawłem Mielnickim wicemistrzem Polski (fullcontact) z 2016 roku, zdobywcą Pucharu Europy Slovak Open w kickboxingu, absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, odtwórcą roli jednego z pierwszych więźniów KL Auschwitz - Mieczysława Ciepłego w filmie o uczniach jarosławskiej "budowlanki", którzy jako pierwsi trafili do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz oraz honorowym dawcą krwi rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Kiedy zaczęła się Twoja przygoda i co było impulsem, że wybrałeś właśnie ten rodzaj...


Z Przemyśla do...

Z lek. med. Krzysztofem Popławskim zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, ortopedą, biegaczem rozmawia Zdzisław Wójcik.
Zdzisław Wójcik: - Kiedy zaczęła się Pana przygoda z bieganiem i co było impulsem, że wybrał Pan ten rodzaj sportu?
K.P.: - Na początku powiem, że bardziej czuje się lekarzem, aniżeli dyrektorem. Zacząłem uprawiać bieganie w czasach, kiedy ten sport u nas w woj. podkarpackim jeszcze nie był modny. Był to rok 2006. Pamiętam, że biegacze budzili pewne zdziwienie w Przemyślu....


Zdjęcie artykułu
W świat starych fotografii, japońskich czołgów i innych swoich pasji zabiera nas ks. Wawrzyniec Markowski

Ksiądz Wawrzyniec Markowski urodził się w Przemyślu i tu mieszka Jego rodzina. Studiował w Wyższym Seminarium Teologicznym im. Jana Łaskiego i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra teologii ewangelickiej. Od 2000 roku pełni funkcję pastora Parafii Ewangelicko-Metodystycznej w Gdańsku, a od 2008 roku również pastora Parafii w Elblągu. Pasjonuje się historią, lotnictwem, modelarstwem. Jest autorem kilku książek, związanych tematycznie z jego zainteresowaniami.

Czy to prawda, że nie tylko...


Zdjęcie artykułu
Subtelność stworzona z metalu - Łukasz Walczyszewski i jego pasja

Używając blachy i drutu Łukasz Walczyszewski z Przemyśla potrafi wykonać prawdziwe "perełki" - jest mistrzem w tworzeniu przepięknych metalowych róż, które wkomponowane w druciane instalacje stają się półką, kwietnikiem, ozdobą balkonu... lub po prostu bukietem dla dziewczyny.

Z Łukaszem spotykamy się w jego mieszkaniu, by na "żywo" móc obejrzeć jego dzieła. A jest co oglądać - przepiękna ława z gąszczem różanych gałązek i kwiatów stanowi niecodzienny widok i wprost poraża mozołem pracy jaki trzeba włożyć w jej wykonanie. Po...