Sentencje
Posiej myśl, a zbierzesz czyn; Posiej czyn, a zbierzesz nawyk; Posiej nawyk, a zbierzesz charakter; Posiej charakter, a zbierzesz los - Ralph Waldo Emerson
W ŚWIECIE SPORTU

Z Pawłem Mielnickim wicemistrzem Polski (fullcontact) z 2016 roku, zdobywcą Pucharu Europy Slovak Open w kickboxingu, absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, odtwórcą roli jednego z pierwszych więźniów KL Auschwitz - Mieczysława Ciepłego w filmie o uczniach jarosławskiej "budowlanki", którzy jako pierwsi trafili do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz oraz honorowym dawcą krwi rozmawia Zdzisław Wójcik.

Z.W.: - Kiedy zaczęła się Twoja przygoda i co było impulsem, że wybrałeś właśnie ten rodzaj...


Święto Fajki w Przemyślu - Zbigniew Bednarczyk

Zbigniew Bednarczyk - fajkarz, rzeźbiarz,organizator Święta Fajki w Przemyślu.


Już od XIX wieku w historię Przemyśla wpisana jest fajka. Ma ona swoją długą i bogatą historię co przekłada się chociażby na to, że mamy jedyne w Polsce Muzeum Fajek.

Rozglądając się po przemyskim rynku fajczarskim można zauważyć prężną działalność Pracowni Fajek Mr Bróg - Zbigniewa i Renaty Bednarczyk. Pracownia ta zasługuje na uwagę choćby z faktu, że jest największą firmą tego typu w Polsce.
...


Zdjęcie artykułu
Pragną nieść dobro!

Ciągle żyjemy w biegu, w pogoni za pracą, płacą itp. I to nie jest złe. Jednak potrzebujemy czegoś jeszcze, by poczuć, że to, co robimy, ma sens i prawdziwą wartość.

Z Agatą Michalską i Magdaleną Trudzik z Radymna w powiecie jarosławskim, pracującymi w Warszawie, wolontariuszkami misyjnymi wyjeżdżającymi w marcu 2017 r. do Hondurasu i Peru, rozmawia Zdzisław Wójcik.


Z.W.: - Czym Panie zajmują się na co dzień?
A.M.:
- Na co dzień pracujemy z dziećmi i młodzieżą. W tym roku pracowałam w...


Zdjęcie artykułu
Rekonstrukcja historyczna sposobem na historię - Mirosław Majkowski pod ostrzałem pytań

Historia sporej części z nas kojarzy się z czymś nudnym i pozbawionym sensu. Ciągi dat, faktów, miejsc spędzały i spędzają sen z powiek niejednemu uczniowi i studentowi. Czy historia to rzeczywiście nuda przez duże "N"?

Zatracając się w bezmyślnym wkuwaniu, że X był ojcem Y, który później został królem, że stronnictwo A miało 0,5% przewagi nad stronnictwem B w wyborach C zapominamy o tym, że uczymy się o ludziach z krwi i kości.. podobnych do nas, którzy mieli swoje radości, problemy (często uczyli się również historii) i żyli...