Data: 13-11-2017

Przemyśl na mobilnych zdjęciach

18 listopada w Przemyślu odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Trzydziestu fotografów z całej Polski przejdzie przez miasto i sfotografuje je swoimi smartfonami.


Według legendy książę Przemysław ruszył na polowanie i w miejscu, w którym upolował niedźwiedzicę założył osadę. Zastanawiano się, jak ją nazwać, a wtedy pewna starsza kobieta powiedziała: "Myśl, nie myśl, najlepszy będzie Przemyśl". Tak powstał Przemyśl z niedźwiedzicą w herbie. Malowniczo? położony na siedmiu wzgórzach, należy do doborowego grona najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. O jego tysiącletnich, burzliwych dziejach splatających się nierozerwalnie z losami całej Rzeczpospolitej opowie gospodarz naszego tripu. Przemyśl jest polską stolica fajek i ludwisarstwa. Przemyskie fajki znane są na całym świecie, a dzwony rozbrzmiewają na wszystkich kontynentach. Jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek znajduje się w Wieży Zegarowej, którą odwiedzimy.

- Promujemy fotografię mobilną, a przede wszystkim utalentowanych polskich autorów zdjęć, którzy nieustannie poprawiają swój warsztat odwiedzając miasta w całej Polsce i poszukując ciekawych kadrów - mówi Damian Kostka, pomysłodawca Mobile Photo Trip. Chcemy też pokazać, że współczesnym telefonem można zrobić świetne zdjęcie. Uczymy się od siebie. Po to właśnie są te spotkania.

Uczestnicy nie tylko przejdą się ulicami Przemyśla, uwieczniając za pomocą telefonów życie i architekturę miasta, ale także odwiedzą m.in. podziemia archikatedralne, zamek i wieżę archikatedralną. Podczas zwiedzania miasta powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych. Od grudnia 2017 do czerwca 2018 fotografowie będą kontynuować cykl spotkań i odwiedzą kolejno: Tarnów, Rzeszów, Zamość, Berlin, Sopot, Olsztyn, Bielsko-Białą i Cieszyn.

Prowadzący Mobile Photo Trip Przemyśl --- Piotr Michalski

Urodzony w Przemyślu, przewodnik turystyczny i fotograf - amator. Laureat licznych konkursów fotograficznych. Jego przygoda z fotografią zaczęła się blisko 25 lat temu. Łącząc historię regionu i fotografię, dokumentuje detale architektoniczne i techniczne przemyskich ulic, budynków i budowli. Swoje fotografie publikuje na łamach miesięcznika Nasz Przemyśl. Jego zdjęcia znalazły się w Kalendarzu 2017 wydanym przez Urząd Miejski w Przemyślu oraz kilkanaście zamieszczono w wydawnictwie albumowym "Przemyśl", wydanym również przez Urząd Miejski. W 2017 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki otrzymał Dyplom Prezydenta Miasta Przemyśla za propagowanie walorów turystycznych Przemyśla poprzez fotografię. ?Często przemierzamy ulice naszych miast spiesząc do codziennych obowiązków i nie zwracamy uwagi na to, co nas otacza. Czasem warto popatrzeć w lewo czy w prawo, aby zobaczyć to, co mijamy i często nie zauważamy. Warto, chociażby po deszczu popatrzeć pod nogi. Zupełnie inaczej wyglądają znane budynki odbite w kałużowym zwierciadle.

To cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej Wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem [lokalny fan fotografii mobilnej] poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast. Pierwsza edycja pokazała, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje. Nasze Stowarzyszenie organizuje również comiesięczne wystawy fotografii, a w 2018 roku chcemy zorganizować pierwszy w Polsce, chyba też w Europie, festiwal poświęcony tylko fotografii mobilnej - miejsce: Wrocław.

NAJNOWSZE
DZIELNICOWI...
Dzielnicowi przemyskiej komendy od stycznia 2018 roku...
Victor Polish Junior -...
Młodzi badmintoniści z czterech kontynentów przez...
KRĘCI MNIE...
Ferie zimowe to czas, kiedy policjanci w szczególny...
Uwaga! Rozpoczynamy...
Wreszcie mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich...
13 stycznia 2018 r. -...
13 stycznia 2018 r. - WINTER SONGS OF FRANK SINATRA -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward