Data: 05-12-2017

3 grudnia 2017 r. - WIELKA PARADA MIKOŁAJOWA

TRADYCJA, TRADYCJA, TRADYCJA.

Tradycyjnie już, podobnie jak w latach ubiegłych na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Służb Mundurowych, na Rynek Starego Miasta Przemyśla przybył najbardziej znany i kochany przez wszystkie dzieci święty - Święty Mikołaj.

Na to spotkanie, które zawsze wywołuje wiele uśmiechów i radości przybyła ogromna liczba milusińskich, tych całkiem małych i tych troszkę większych.
W bardzo zimowym, śnieżnym anturażu, Mikołaj - w asyście bajkowych postaci - przybył na przemyską Starówkę specjalnie na te okazję przystrojonym wojskowym samochodem. Święty tradycyjnie miał ze sobą słodkie prezenty, które poprzez swoich pomocników rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.
Na scenie, która usytuowana była tuż obok magistratu, dostojnego darczyńcę przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder. Dla wszystkich przybyłych wystąpili młodzi artyści ze  Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu oraz Świetlicy Wzrastanie w Radymnie. W podzięce za wspaniałe przyjęcie Mikołaj w magiczny sposób dokonał rozświetlenia przemyskiej Starówki.
Wielką Paradę Mikołajową zakończył pokaz ogni sztucznych.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Służby Mundurowe w tym: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Straż Ochrony Kolei, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Izba Celna, Straż Miejska, Służba Więzienna.
Współpraca: Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu Sp. z o. o., Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Delikatesy "Piotruś Pan", Firma Progres - Fajerwerki Rzeszów, Stowarzyszenie Wzrastanie Świetlica w Radymnie, Szkoła Podstawowa Nr 15 w Przemyślu.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

NAJNOWSZE
ZUS zaprasza...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór...
Ponad 6 kg koralowca...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, w...
Sukces Koralika we...
Z czterema nagrodami powrócił Zespół Taneczny...
Wybierz się na 2....
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej już po raz drugi...
Kino Letnie na Rynku...
Już od 14 lipca, co sobotę (przez całe lato!) czekamy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward