Data: 05-12-2017

3 grudnia 2017 r. - WIELKA PARADA MIKOŁAJOWA

TRADYCJA, TRADYCJA, TRADYCJA.

Tradycyjnie już, podobnie jak w latach ubiegłych na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Służb Mundurowych, na Rynek Starego Miasta Przemyśla przybył najbardziej znany i kochany przez wszystkie dzieci święty - Święty Mikołaj.

Na to spotkanie, które zawsze wywołuje wiele uśmiechów i radości przybyła ogromna liczba milusińskich, tych całkiem małych i tych troszkę większych.
W bardzo zimowym, śnieżnym anturażu, Mikołaj - w asyście bajkowych postaci - przybył na przemyską Starówkę specjalnie na te okazję przystrojonym wojskowym samochodem. Święty tradycyjnie miał ze sobą słodkie prezenty, które poprzez swoich pomocników rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.
Na scenie, która usytuowana była tuż obok magistratu, dostojnego darczyńcę przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder. Dla wszystkich przybyłych wystąpili młodzi artyści ze  Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu oraz Świetlicy Wzrastanie w Radymnie. W podzięce za wspaniałe przyjęcie Mikołaj w magiczny sposób dokonał rozświetlenia przemyskiej Starówki.
Wielką Paradę Mikołajową zakończył pokaz ogni sztucznych.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Służby Mundurowe w tym: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji, Straż Ochrony Kolei, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, Izba Celna, Straż Miejska, Służba Więzienna.
Współpraca: Nadleśnictwo Krasiczyn z siedzibą w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu Sp. z o. o., Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Delikatesy "Piotruś Pan", Firma Progres - Fajerwerki Rzeszów, Stowarzyszenie Wzrastanie Świetlica w Radymnie, Szkoła Podstawowa Nr 15 w Przemyślu.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

NAJNOWSZE
Powstał pierwszy film...
W sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi...
Repertuar kina Centrum...
Kler - obyczajowy / Polska, 2018 r. / od lat: 15 / 133...
Akcja ściągania...
14 września 2018 r. doszło do nietypowej akcji...
Uroczystość...
16 września 2018 r. odbyła się uroczystość...
28 września 2018 r. -...
28 września 2018 r. - Inauguracja "Jesieni Artystycznej...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward