Data: 09-02-2018

Rusza budowa długo wyczekiwanej sali gimnastycznej przy "Czternastce".

Już za dwa lata przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu powstanie nowa sala sportowa.

W poniedziałek, 5 lutego br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla podpisał z Antonim Barem, właścicielem Zakładu Usługowego Remontowo-Budowlanego umowę na realizację budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu.

"Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 14 to nie tyle wieloletnie, co wręcz wielokadencyjne zadanie, bo zostało ono rozpoczęte jeszcze wtedy jak sam byłem wiceprezydentem i radnym... Zatem szczególne wyrazy uznania należą się mojemu zastępcy panu Grzegorzowi Hayderowi, który "przekopywał" się przez te wszystkie meandry niezwykle skomplikowanych stanów własnościowych i geodezyjnych, które nie pozwalały na wcześniejsze uruchomienie tego projektu (...)" - tymi słowami rozpoczął poniedziałkowe spotkanie Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.

"Podstawową przeszkodą we wcześniejszej realizacji tej inwestycji był nieuregulowany stan prawny działki. Uregulować się go udało dopiero w październiku 2013 roku. Dopiero wtedy mogliśmy tak naprawdę przystąpić do projektowania tej hali sportowej... Projekt zakończyliśmy dwa lata później, a pozwolenie uzyskaliśmy w maju roku 2016. Wtedy też rozpoczęliśmy starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Zadania Ministerstwa Sportu wymagają pełnej dokumentacji, ale udało się. Dofinansowanie uzyskaliśmy w ubiegłym roku, w związku z tym mogliśmy to zadanie wreszcie wpisać także do budżetu. Dzisiaj finalizujemy pierwszy etap przygotowawczy, czyli podpisanie umowy (...)" - powiedział Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, koordynator przedsięwzięcia.

Szkoła Podstawowa nr 14, mieszcząca się przy ul. Borelowskiego zbudowana została w połowie lat 60. ubiegłego stulecia. Wraz ze szkołą powstała wtedy również nieduża sala gimnastyczna. Sala ta okazała się jednak być zupełnie niewystarczająca i powodowała jedynie narastanie problemów z organizacją lekcji wychowania fizycznego w takiej formie, w jakiej powinny się one odbywać. Z tego powodu wiele lekcji w-fu musiało odbywać się na szkolnym korytarzu, choć warto zaznaczyć, że mimo tych niesprzyjających warunków uczniowie "czternastki" od wielu lat znajdują się w czołówce we wszelkich zmaganiach sportowych.


Podczas spotkania głos zabrał również Robert Bal - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej -"Bardzo się cieszę z tego, iż w końcu możemy podpisać umowę na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14. Jak wszyscy wiemy, była ona inwestycją bardzo długo oczekiwaną. Teraz, w związku z reformą szkolnictwa i ośmioklasowymi szkołami, mnóstwo dzieci uczy się w SP nr 14, w związku z czym, jest to jak najbardziej potrzebna inwestycja. Potrzebna, by młodzież mogła sportowo się rozwijać (...) Chciałbym bardzo podziękować panu prezydentowi Robertowi Chomie za wystąpienie do Ministerstwa o dofinansowanie, panu prezydentowi Hayderowi za mozolną pracę przy tych wszystkich ogromnych formalnościach, a także chciałbym podziękować pani poseł Annie Schmidt-Rodziewicz, u której osobiście interweniowałem, prosiłem o pomoc i takową pomoc otrzymaliśmy(...)"


Nowa sala gimnastyczna będzie mieć boisko o wymiarach 40 na 20 m. Będzie można w niej grać w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę i siatkówkę. Wysokość obiektu (od parkietu do sufitu) wyniesie 13,5 metra. Jest to niezwykle ważne, gdyż dzięki temu można w niej będzie rozgrywać wspomniane dyscypliny sportu na odpowiednim poziomie. Ponadto zostanie ona wyposażona w demontowane trybuny z 230 miejscami. Sala wraz z nowoczesnym zapleczem, połączona zostanie przejściem z istniejącym już budynkiem szkoły.


Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl pn. Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy" otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.


Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie około 2 milionów złotych, czyli nie więcej niż 30% wartości zadania, przy kosztorysowej wartości zadania 6 070 335,98 zł.

Zawarta w poniedziałek umowa zobowiązuje wykonawcę do zakończenia realizacji inwestycji z dniem 15 października 2020 roku.

NAJNOWSZE
60 Milionów Globalny...
Zaproszenie na Kongres 60 Milionów w imieniu Komitetu...
9 grudnia 2018 r. -...
Przemyski Rynek jak Wioska Św. Mikołaja W...
MIKOŁAJKOWY DZIEŃ...
06 grudnia br. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży...
Stand-up w Przemyślu:...
Stand-up No Limits oraz SANówa zapraszają na wieczór...
Grudniowe atrakcje w...
Uprzejmie informujemy , że w związku ze zbliżającymi...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward