Data: 14-05-2018

50 i 60 lat razem - piękne życie we dwoje...

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie." - Konstanty Ildefons Gałczyński.


Pięć szczęśliwych par z Przemyśla świętowało dziś, tj. 9 maja br. Złote Gody, czyli pół wieku razem. Jedna z par cieszyła się 60-leciem (!) zgodnego i trwałego związku...

Uroczyste spotkanie miało miejsce w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz z Łucją Podbilską - Radną Rady Miejskiej, przedstawicielką komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Przemyślu Urszulą Golec wręczyli Jubilatom medale nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.


Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma pogratulował szanownym Jubilatom:

(...) To piękny jubileusz i te odznaczenia, to chyba jedne z najpiękniejszych i najważniejszych jakie można otrzymać w życiu... Jesteśmy nauczeni i przyzwyczajeni do tego by rzeczy, które nam służyły przez lata naprawiać, a nie wyrzucać, czy wymieniać... Podobnie jest w małżeństwie. Kiedy ono trwa bez względu na upływ czasu, na wady, które przecież ma każdy z nas i które się toleruje albo poprawia, to zawsze owocami są takie właśnie jubileusze. Serdecznie wszystkim Państwu gratuluję! Jesteście Państwo wzorem dla nas wszystkich. Dla nas, tych trochę młodszych i najmłodszych, bo jak wiemy, dziś z trwałością rodziny bywa różnie. Dlatego też należą się Wam szczególne wyrazy uznania i życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, nie tylko od święta. Życzę Państwu, aby każdy dzień razem był taki jak dzisiaj. Życzę Wam dużo uśmiechu, wzajemnego szacunku i miłości przez jeszcze wiele, wiele lat..."Diamentowe Gody (60-lecie małżeństwa) świętowali:

Bolesław i Jarosława KuźmaJubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody świętowali:

Kazimiera i Kazimierz Słaby

Renata i Tadeusz Trojnarowie

Jolanta i Kazimierz Wrzałek

Maria i Zbigniew Lula

Jadwiga i Tadeusz Galanty


Wszystkim Szacownym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięknych rocznic i życzymy kolejnych długich lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

fot. Agata Czereba

NAJNOWSZE
SOW dla osób z...
Chcemy zaprosić osoby niepełnosprawne i wszystkich,...
Kongres 60 Milionów...
Przed nami czwarta edycja Kongresu 60 Milionów, jednego...
Wielka Orkiestra...
Przemyscy Artyści dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej...
Zgubiłeś dowód?...
W trakcie sylwestrowej nocy zgubiłeś lub uszkodziłeś...
Ferie zimowe 2019 w MDK
Powoli przymierzamy się do planowania ferii zimowych. A...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward