Data: 14-05-2018

50 i 60 lat razem - piękne życie we dwoje...

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie." - Konstanty Ildefons Gałczyński.


Pięć szczęśliwych par z Przemyśla świętowało dziś, tj. 9 maja br. Złote Gody, czyli pół wieku razem. Jedna z par cieszyła się 60-leciem (!) zgodnego i trwałego związku...

Uroczyste spotkanie miało miejsce w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz z Łucją Podbilską - Radną Rady Miejskiej, przedstawicielką komisji rodziny, polityki społecznej i zdrowia oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Przemyślu Urszulą Golec wręczyli Jubilatom medale nadane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.


Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma pogratulował szanownym Jubilatom:

(...) To piękny jubileusz i te odznaczenia, to chyba jedne z najpiękniejszych i najważniejszych jakie można otrzymać w życiu... Jesteśmy nauczeni i przyzwyczajeni do tego by rzeczy, które nam służyły przez lata naprawiać, a nie wyrzucać, czy wymieniać... Podobnie jest w małżeństwie. Kiedy ono trwa bez względu na upływ czasu, na wady, które przecież ma każdy z nas i które się toleruje albo poprawia, to zawsze owocami są takie właśnie jubileusze. Serdecznie wszystkim Państwu gratuluję! Jesteście Państwo wzorem dla nas wszystkich. Dla nas, tych trochę młodszych i najmłodszych, bo jak wiemy, dziś z trwałością rodziny bywa różnie. Dlatego też należą się Wam szczególne wyrazy uznania i życzenia Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, nie tylko od święta. Życzę Państwu, aby każdy dzień razem był taki jak dzisiaj. Życzę Wam dużo uśmiechu, wzajemnego szacunku i miłości przez jeszcze wiele, wiele lat..."Diamentowe Gody (60-lecie małżeństwa) świętowali:

Bolesław i Jarosława KuźmaJubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody świętowali:

Kazimiera i Kazimierz Słaby

Renata i Tadeusz Trojnarowie

Jolanta i Kazimierz Wrzałek

Maria i Zbigniew Lula

Jadwiga i Tadeusz Galanty


Wszystkim Szacownym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pięknych rocznic i życzymy kolejnych długich lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

fot. Agata Czereba

NAJNOWSZE
Zapraszamy do udziału...
Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów klas...
Repertuar kina...
Festiwal Filmów Kina Niezależnego CK OFF Festiwal...
Zgubiłeś dowód...
INFORMACJA PRASOWA MINISTERSTWA CYFRYZACJI Zgubiłeś...
Koncert...
We wtorek 5 czerwca o godzinie 10:00 w Centrum...
Pomóżmy odtworzyć...
Stacjonujący w Przemyślu 5. batalion strzelców...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward