Data: 15-05-2018

Przystanek Poezja - Agata Lalik

24 maja o godz. 17.00 zapraszamy miłośników poezji do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu, na spotkanie autorskie z cyklu "Przystanek Poezja". Organizowany po raz 43. autorski wieczór tym razem poświęcony będzie twórczości Agaty Lalik, mieszkanki Woli Korzenieckiej.


Agata Lalik to poetka o wszechstronnych zainteresowaniach. Jest pasjonatką gór, pieszych wędrówek i historii, a także rękodzieła, m. in. wykonuje piękne hafty. W swojej miejscowości mieszka od 20 lat, z zawodu jest handlowcem, pracuje w Birczy. Lokalna patriotka i społeczniczka, jest m.in. zasłużoną honorową dawczynią krwi, członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Birczy, Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Przemyska".

W 2015 r. zdobyła II miejsce w Konkursie Poetyckim "Poeta przyrodniczy" zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Jest wielokrotną laureatką gminnych konkursów kulinarnych, zdobyła też III nagrodę w konkursie pisanek.

W 2016 r. wydała swój pierwszy tomik pt. "Rzeka życia". Jej wiersze wielokrotnie były prezentowane podczas organizowanego jesienią przez Centrum Kulturalne w Przemyślu "Dorocznego Spotkania Poetów".

Pisze z potrzeby serca. Inspiruje ją wszystko co wokół, od uczuć poczynając, po wydarzenia i opisy przyrody kończąc. Kocha koty, kwiaty i słodycze. Mówi o sobie, że jest optymistką. Zawsze uśmiechnięta, choć jej utwory niejednokrotnie zaskakują refleksyjną tematyką - wtedy ukazuje drugą stronę swojej osobowości. Dlatego też mały zbiorek z jej utworami, który zostanie specjalnie przygotowany dla każdego gościa "Przystanku poezja", zatytułowano "Druga strona".

Ten czwartkowy wieczór uświetni występ zespołu wokalnego "Trio X", zaś wierszy Autorki posłuchamy w jej interpretacji oraz w wykonaniu Grupy Teatralnej "Garderoba" z CK w Przemyślu.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

NAJNOWSZE
Zapraszamy do udziału...
Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów klas...
Repertuar kina...
Festiwal Filmów Kina Niezależnego CK OFF Festiwal...
Zgubiłeś dowód...
INFORMACJA PRASOWA MINISTERSTWA CYFRYZACJI Zgubiłeś...
Koncert...
We wtorek 5 czerwca o godzinie 10:00 w Centrum...
Pomóżmy odtworzyć...
Stacjonujący w Przemyślu 5. batalion strzelców...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward