Data: 15-05-2018

Przystanek Poezja - Agata Lalik

24 maja o godz. 17.00 zapraszamy miłośników poezji do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu, na spotkanie autorskie z cyklu "Przystanek Poezja". Organizowany po raz 43. autorski wieczór tym razem poświęcony będzie twórczości Agaty Lalik, mieszkanki Woli Korzenieckiej.


Agata Lalik to poetka o wszechstronnych zainteresowaniach. Jest pasjonatką gór, pieszych wędrówek i historii, a także rękodzieła, m. in. wykonuje piękne hafty. W swojej miejscowości mieszka od 20 lat, z zawodu jest handlowcem, pracuje w Birczy. Lokalna patriotka i społeczniczka, jest m.in. zasłużoną honorową dawczynią krwi, członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Birczy, Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Przemyska".

W 2015 r. zdobyła II miejsce w Konkursie Poetyckim "Poeta przyrodniczy" zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Jest wielokrotną laureatką gminnych konkursów kulinarnych, zdobyła też III nagrodę w konkursie pisanek.

W 2016 r. wydała swój pierwszy tomik pt. "Rzeka życia". Jej wiersze wielokrotnie były prezentowane podczas organizowanego jesienią przez Centrum Kulturalne w Przemyślu "Dorocznego Spotkania Poetów".

Pisze z potrzeby serca. Inspiruje ją wszystko co wokół, od uczuć poczynając, po wydarzenia i opisy przyrody kończąc. Kocha koty, kwiaty i słodycze. Mówi o sobie, że jest optymistką. Zawsze uśmiechnięta, choć jej utwory niejednokrotnie zaskakują refleksyjną tematyką - wtedy ukazuje drugą stronę swojej osobowości. Dlatego też mały zbiorek z jej utworami, który zostanie specjalnie przygotowany dla każdego gościa "Przystanku poezja", zatytułowano "Druga strona".

Ten czwartkowy wieczór uświetni występ zespołu wokalnego "Trio X", zaś wierszy Autorki posłuchamy w jej interpretacji oraz w wykonaniu Grupy Teatralnej "Garderoba" z CK w Przemyślu.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

NAJNOWSZE
SOW dla osób z...
Chcemy zaprosić osoby niepełnosprawne i wszystkich,...
Kongres 60 Milionów...
Przed nami czwarta edycja Kongresu 60 Milionów, jednego...
Wielka Orkiestra...
Przemyscy Artyści dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej...
Zgubiłeś dowód?...
W trakcie sylwestrowej nocy zgubiłeś lub uszkodziłeś...
Ferie zimowe 2019 w MDK
Powoli przymierzamy się do planowania ferii zimowych. A...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward