Data: 04-06-2018

Zatrzymane zegarki i torebki z chińskich przesyłek.

Podczas kontroli zagranicznych przesyłek, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali towary, co do których zaistniało podejrzenie naruszenia prawa własności intelektualnej. Na znajdujących się w przesyłkach pochodzących z Chin zegarkach i torebkach, umieszczone były oznaczenia ekskluzywnych światowych marek. W efekcie kontroli przeprowadzonej w dniu 25 maja 2018 r., zatrzymano łącznie sześć zegarków i dwie torebki.

Ujawnienia dokonali funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym "Poczta Polska". Jest to jedno z kilku miejsc w kraju, w których dokonuje się odprawy celnej zagranicznych przesyłek dostarczanych do odbiorców w Polsce. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolując paczki, weryfikują nie tylko ich wartość, ale także kwestię bezpieczeństwa produktów i sprawdzają, czy nie naruszają one prawa własności intelektualnej, bowiem wówczas nie mogą być wprowadzone na polski rynek.

Wartość jednego z ujawnionych zegarków została zadeklarowana w wysokości 110 EUR, innego na 510,43 CNY, pozostałych zaś od 8 do 10 USD za sztukę. W przypadku obu torebek - ich łączna wartość zadeklarowana została w wysokości 271 PLN.

Zadeklarowana niska wartość przesłanych towarów, która znacząco odbiega od cen oryginalnie sygnowanych egzemplarzy a także kraj pochodzenia wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do autentyczności zegarków i torebek.

O autentyczności i dalszym losie zakwestionowanych towarów zadecydują powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli chronionych znaków towarowych.

NAJNOWSZE
Zaproś Mamę na...
26 maja br. o godzinie 17.00 na scenie Zamku...
Koncert plenerowy na...
KONCERT PLENEROWY Z OKAZJI 200. ROCZNICY URODZIN...
Bezpieczny Maluch -...
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie...
Debiut Przemyśl Bears...
Przemyska drużyna futbolu amerykańskiego...
Chcesz zagrać w...
Chcesz przeżyć fantastyczną przygodę i wesprzeć...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward