Data: 30-08-2018

Niedźwiedzie zagrają dla Seweryna

Przemyska drużyna futbolu amerykańskiego Bears w najbliższą niedzielę rozegra swój ostatni mecz w tegorocznej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Niedźwiedzie powalczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie z Kraków Kings B. Start o godzinie 13:00 na stadionie w Żurawicy.

Po dwóch latach nieobecności na boiskach futbolowych, przemyślanie reaktywowali drużynę i rozpoczęli zmagania w rozgrywkach 9 osobowych. W swojej dywizji rywalizują z Rzeszów Rockets B oraz Kraków Kings B. Po trzech kolejkach Niedźwiedzie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo.

Nasz zespół jako jedyny z dywizji jest drużyną bez sezonowego doświadczenia. W poprzednich 3 spotkaniach brakowało nam zgrania i zimnej krwi przy realizacji planu. Zdobywamy punkty, mecze z rywalami są wyrównane, brakuje jednak zwycięstwa, które mam nadzieję przyjdzie już w najbliższą niedzielę- zapewnia Bartosz Kościółko, trener Bears.

Zespół ze stolicy małopolski w ostatniej kolejce zapewnił sobie awans do półfinałów rozgrywek. Do Żurawicy przyjadą zawodnicy, którzy na wiosnę stanowili o sile pierwszej drużyny. Tomasz Wełna czy Mateusz Wiecheć, rozgrywający Reprezentacji Polski do lat 19, często w pojedynkę są w stanie rozstrzygnąć wynik spotkania.

W pierwszym meczu w Krakowie przegraliśmy jednym przyłożeniem na 2 minuty przed końcem meczu. W drugiej połowie na boisku szalał Wiecheć, którego zatrzymanie będzie kluczowe, by myśleć o korzystnym wyniku- podsumowuje Beniamin Iwanicki, skrzydłowy przemyślan.

Mecze futbolu amerykańskiego w wydaniu Bears to nie tylko dawka sportowych emocji, ale również chęć niesienia pomocy potrzebującym poprzez organizowanie zbiórek publicznych. W trakcie poprzedniego spotkania na początku lipca, udało się uzbierać środki na rehabilitację i leczenie Olusia Oleksy. Tym razem cel jest szczególny.

W Żurawicy będziemy kwestować na rzecz członka naszej Niedźwiedziej rodziny, Seweryna Garczewskiego. Jego rodzice są z nami od początku istnienia klubu. Seweryn od narodzin walczy o najważniejszy cel czyli zdrowie. W skromny sposób chcemy się do tego przyczynić organizując zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację. Część kwoty już mamy od naszych sponsorów i partnerów. Wstęp na mecz jest darmowy i mam nadzieję, że nasi kibice, a także postronne osoby chcące poznać nasz sport, a przy okazji wspomóc Seweryna, w niedzielę dopiszą i wypełnią po brzegi stadion w Żurawicy- zachęca Bartosz Wardęga, prezes Przemyśl Bears.

Rozpoczęcie meczu o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Sportowej 14 w Żurawicy.

NAJNOWSZE
III Mistrzostwa...
W dniach 27-28 lipca w Przemyślu odbędą się III...
Spacer po Przemyślu z...
Spotkania codziennie 11 i 15. Więcej na plakacie.
Dzień Baniek...
BUBBLE DAY - czyli Dzień Baniek Mydlanych na dolnej...
Bezpłatnie kajakiem...
W imieniu Stowarzyszenia Róża Wiatrów oraz...
Paweł Szynal z...
Paweł Szynal z Przemyśla rozpoczął walkę z...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward