Data: 10-09-2018

Już wkrótce rozpocznie się Przemyski Festiwal Poezji "Ogrody poetów"

Wielkimi krokami zbliża się 23 września, a wraz z nim wyjątkowe wydarzenie, na które cały rok czekali nie tylko wszyscy miłośnicy strof poetyckich. Tego dnia, o godzinie 18.00 zostanie uroczyście zainaugurowany XIX Przemyski Festiwal Poezji "Ogrody poetów".

Trzydniową imprezę otworzy spektakl poetycki "Wokół Herberta czyli potęga smaku, albo sztuczny miód" w wykonaniu Dariusza Jakubowskiego, Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca, który wystawiony zostanie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

Drugiego dnia Festiwalu, w poniedziałek, 24 września, w godzinach od 9.00 do 14.00 będą miały miejsce spotkania tematyczne Poetów z uczniami przemyskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących).

Zaś o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich do Galerii Zamku Kazimierzowskiego na otwarcie wystawy "Wiecznie siebie nowego głodnym, jak żuraw z szyją w przyszłość wyciągniętą". Bolesław Leśmian 1877-1937. Kurator wystawy - Agnieszka Kluba.

Zaraz o godzinie 18.00 w zamkowej sali widowiskowej rozpocznie się recital poetycki "Zegarmistrz Światła Purpurowy" w wykonaniu Tadeusza Woźniaka i Jolanty Majchrzak.

Tuż po nim, o godzinie 19.00 odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszy esej dotyczący twórczości Poetek Galicji.

O godzinie 20.00 zapraszamy Państwa na "Noc Poetów na Zamku Kazimierzowskim" w czasie której poeci - goście Festiwalu zaprezentują swoje wiersze. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz poezji.


We wtorek, 25 września, o godzinie 10.00 zapraszamy na Zamek Kazimierzowski, na którym nastąpi otwarcie Sesji Poetyckiej poświęconej poezji Zuzanny Ginczanki i Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej - I część Sesji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz poezji.

O godzinie 12.30 (również w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego) rozpocznie się 2. część Sesji Poetyckiej, a o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu podkarpackich artystek Moniki Adamiec i Magdaleny Skubisz, zatytułowany "Poetycki Świat Zuzanny Ginczanki".W ramach Przemyskiego Festiwalu Poezji "Ogrody poetów", w dniach od 1 do 30 września organizowana jest akcja "30 wierszy na 30 dni", w ramach której wybrane wiersze Poetek Galicji czytają znani przemyślanie.Relacje można obejrzeć na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCtldE5UpacOUGathyTuQSpw?disable_polymer=true

oraz na Facebook?owym profilu organizatora.

NAJNOWSZE
Ruszył plebiscyt...
Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To...
IMPREZY CENTRUM...
14.07 - Plac obok TCK w Tryńczy Spotkania Biesiadne -...
21 czerwca 2019 r. - I...
Organizatorem I Zamkowej Nocy Bluesowej było Przemyskie...
Tydzień Pozytywnych...
Tego lata na przemyskim Rynku będzie miało miejsce...
Znamy datę...
Na konferencji prasowej (19 czerwca) Prezydent Wojciech...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward