Data: 09-10-2018

28 września 2018 r. - Inauguracja "Jesieni Artystycznej na Zamku"

28 września 2018 r. - Inauguracja "Jesieni Artystycznej na Zamku" - GALA OPEROWO-OPERETKOWA w wyk. Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble

Inauguracja tegorocznego, ale organizowanego już od wielu lat przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK cyklu "Artystyczna Jesień na Zamku" odbyła się - jak zwykle - na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Pierwszym wydarzeniem - z zaplanowanych kilkunastu - była GALA OPEROWO-OPERETKOWA w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble w składzie: Agnieszka Drożdżewska - sopran, Anna Wilczyńska - sopran, Izabela Strzelecka - mezzosopran, Marcin Kotarba - tenor, Ivo Michl - baryton, Leszek Solarski - bas, Przemysław Winnicki - fortepian.

Po niezwykle entuzjastycznym i gorącym przyjęciu przez zamkową publiczność marcowego koncertu "Opera in Love" artyści zespołu z Pragi, Krakowa i Poznania powrócili na Zamek z kolejnym wspaniałym programem. Wyjątkowa - otwierająca cieszący się dużym uznaniem cykl - Gala Operowo-Operetkowa to przebojowe czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem. Niezapomniany koncert był niepowtarzalną podróżą muzyczną, pełną emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmiały najsłynniejsze sceny z oper: "Traviata", "Carmen", "Opowieści Hoffmanna", "Don Giovanni", "Lakmé", "Straszny dwór" i wielu innych.

Publiczność zachwycona była najpopularniejszymi kompozycjami operetkowymi i ukrytym w nich czarem dawnego Wiednia. Nie zabrakło także odrobiny lżejszego repertuaru i wirtuozowskich popisów pianistycznych. Całości dopełniło barwne słowo wiążące, które dodało całemu spektaklowi lekkości i uroku. Była to wspaniała operowa uczta muzyczna.

Dla wszystkich, którzy nie widzieli ani pierwszego, ani drugiego występu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble mamy dobra wiadomość - artyści ponownie wystąpią na scenie Zamku Kazimierzowskiego w lutym na zakończenie karnawału.

tekst: Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fotografie: Piotr Pruchnicki
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


NAJNOWSZE
Ruszył plebiscyt...
Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To...
IMPREZY CENTRUM...
14.07 - Plac obok TCK w Tryńczy Spotkania Biesiadne -...
21 czerwca 2019 r. - I...
Organizatorem I Zamkowej Nocy Bluesowej było Przemyskie...
Tydzień Pozytywnych...
Tego lata na przemyskim Rynku będzie miało miejsce...
Znamy datę...
Na konferencji prasowej (19 czerwca) Prezydent Wojciech...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward