Data: 21-02-2019

Przystanek poezja - Halina Pusio

28 lutego 2019 r. zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu na kolejny Przystanek Poezja. Organizowany cykliczne od 19 lat "Przystanek Poezja" promuje twórczość poetycką wybranego podkarpackiego poety. Wieczór autorski przybliża jego sylwetkę oraz jego dotychczasowe dokonania. Tym razem na 44 poetyckim spotkaniu będziemy gościć przemyślankę - Halinę Pusio, dla której poezja i malarstwo to dwie największe życiowe pasje.
Jej wieczór autorski będzie połączony z finisażem wystawy pt. "Sercem malowane". Wystawa czynna jest obecnie w Galerii 12, a znalazło się na niej wiele prac Haliny Pusio, która maluje różnymi technikami m.in. pejzaże, martwą naturę, portrety a także obrazy o tematyce religijnej.

Jako poetka Halina Pusio zadebiutowała w 2014 r. tomikiem poezji Jezus czeka". W 2016 r. jej jedenaście wierszy znalazło się w antologii "Peron literacki" Wydawnictwa KryWaj z Koszalina oraz 7 tworów w lubelskim almanachu poezji religijnej "A duch wieje kędy chce...". W 2017 r. ukazał się tomik p.t. "Na fali błękitu w ramionach purpury". Jej wiersze można było usłyszeć m.in. we wrześniu 2017 r. w przemyskim Radiu Fara. Ponadto często publikuje na Facebooku.

Centrum Kulturalne własnym nakładem przygotowało mały zbiorek wierszy, który wraz z autografem autorki otrzyma każdy uczestnik wieczoru. W tomiku zatytułowanym "Myśli ujarzmione", oprócz wierszy, znalazły się myśli i sentencje poetki, powstałe na przestrzeni kilku ostatnich lat. Autorka w prosty, aczkolwiek oryginalny sposób oddaje w nich odbierany przez siebie obraz otaczającego świata...

Serdecznie zapraszamy miłośników poezji w czwartkowy wieczór o godz. 17.00 - wstęp wolny.

NAJNOWSZE
Zaproś Mamę na...
26 maja br. o godzinie 17.00 na scenie Zamku...
Koncert plenerowy na...
KONCERT PLENEROWY Z OKAZJI 200. ROCZNICY URODZIN...
Bezpieczny Maluch -...
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie...
Debiut Przemyśl Bears...
Przemyska drużyna futbolu amerykańskiego...
Chcesz zagrać w...
Chcesz przeżyć fantastyczną przygodę i wesprzeć...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward