Data: 25-02-2019

Nadchodzą e-Dowody. Nowe dokumenty wydawane będą już od marca tego roku

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym urzędy rozpoczną wydawać nowe, elektroniczne dowody osobiste. W związku z intensywnymi pracami nad wdrożeniem e-dowodów Centralny Ośrodek Informatyki zapowiedział czasowe przerwy techniczne, w tym także przerwę w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Niewielkie utrudnienia zaczną się już niebawem, bo od środy 27 lutego - jednak nie potrwają długo.


UWAGA!

Przez pięć dni - od środy (27 lutego) do poniedziałku (4 marca br.) nie będzie możliwe złożenie internetowego wniosku o dowód osobisty.

Ponadto 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Tak więc w tym dniu, wnioski o dowód osobisty mogą być składane maksymalnie do godziny 11.30, aby urzędnicy mieli czas na wprowadzenie danych do systemu. Jednocześnie oznacza to, że w tym dniu od godziny 12.00 do końca godzin otwarcia urzędu (15.30), nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.


? Jak informuje Centralny Ośrodek Informatyki: Utrudnienia spowodowane będą koniecznością przeprowadzenia technicznych prac serwisowych w związku z wdrożeniem nowych e-dowodów.

- Wszystko po to, by urzędnicy mieli czas na sprawną obsługę wniosków, które wpłynęły przed tym terminem. W szczególności chodzi o wnioski wymagające koniecznych uzupełnień - tłumaczy COI.


Jednak od 4 marca 2019 r. znów będzie można składać wnioski o nowe - tym razem już e-dowody osobiste. Nowe dokumenty od starych dowodów będzie różniło posiadanie tak zwanej warstwy elektronicznej (chip). Nowe będą systematycznie zastępować stare - z czasem, gdy te drugie będą tracić swoją ważność.

NAJNOWSZE
Zaproś Mamę na...
26 maja br. o godzinie 17.00 na scenie Zamku...
Koncert plenerowy na...
KONCERT PLENEROWY Z OKAZJI 200. ROCZNICY URODZIN...
Bezpieczny Maluch -...
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie...
Debiut Przemyśl Bears...
Przemyska drużyna futbolu amerykańskiego...
Chcesz zagrać w...
Chcesz przeżyć fantastyczną przygodę i wesprzeć...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward