Data: 06-04-2019

Informacja dla rodziców dzieci uczęszczających do placówek objętych strajkiem

Do obecnej chwili brak porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi nauczycieli a stroną rządową, tak więc wszystko wskazuje na to, że od poniedziałku 8 kwietnia w placówkach oświatowych, również przemyskich rozpocznie się akcja protestacyjna. Na taką ewentualność muszą być przygotowani również rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół.

W Przemyślu za strajkiem w referendum opowiedzieli się pracownicy wszystkich przedszkoli i szkół, poza przedszkolami nr 4, 9, 13 i 19. Na dzisiejszym (5 kwietnia) spotkaniu sztabu kryzysowego powołanego w związku z sytuacją w oświacie przedstawiono możliwe rozwiązania pomocy rodzicom:

w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia placówki (informacja nie dłużej niż 7 dni przed faktem) zamknięcia placówki matce lub ojcu przysługuje zasiłek opiekuńczy w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Można o niego wystąpić wtedy, gdy nie ma innych członków rodziny, którzy mogą dziecku zapewnić opiekę. Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy, należy złożyć wniosek wraz z oświadczeniem o nieprzewidzianym zamknięciu placówki; za funkcjonowanie placówek oświatowych odpowiadają ich dyrektorzy i z nimi należy się kontaktować w sprawie informacji o funkcjonowaniu przedszkola lub szkoły od 8 kwietnia i ewentualnej decyzji o zamknięciu placówki w przypadku braku możliwości zapewnienia opieki dzieciom; w przypadku braku możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole/szkołę lub rodziców istnieje możliwość skorzystania z oferty przemyskich świetlic:
Świetlicy Środowiskowej "Nadzieja", ul. Mickiewicza 50 (liczba miejsc od 28 do 40)
Świetlicy środowiskowo-profilaktycznej "Iskierka", ul. Borelowskiego 9 (liczba miejsc od 20 do 25)
Świetlicy socjoterapeutycznej "Perspektywa", ul. Piotra Skargi 6 (do 80 miejsc)
Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Przystań", ul. Opalińskiego 11a (do 80 miejsc)

Prezydent Miasta wyraził zgodę, aby pracownicy Urzędu Miejskiego i podległych jednostek, którzy nie mogą zapewnić innej opieki swoim dzieciom, opiekowali się nimi w miejscu pracy.

W przypadku jakichkolwiek nowych informacji związanych z planowanym strajkiem i funkcjonowaniem przemyskich placówek oświatowych będziemy je przekazywać na bieżąco na naszej stronie internetowej i profilach FB. W poniedziałek rano zbierze się ponownie sztab kryzysowy, który na bieżąco będzie sprawdzał sytuację w przemyskich placówkach oświatowych.

NAJNOWSZE
III Mistrzostwa...
W dniach 27-28 lipca w Przemyślu odbędą się III...
Spacer po Przemyślu z...
Spotkania codziennie 11 i 15. Więcej na plakacie.
Dzień Baniek...
BUBBLE DAY - czyli Dzień Baniek Mydlanych na dolnej...
Bezpłatnie kajakiem...
W imieniu Stowarzyszenia Róża Wiatrów oraz...
Paweł Szynal z...
Paweł Szynal z Przemyśla rozpoczął walkę z...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...