Data: 31-05-2019

Przed nami jedno z największych wydarzeń muzycznych ostatnich lat! Pierwszy koncert w ramach Rock Festiwal "Dolina Sanu" - już 8 września!

8 września o godzinie 20.45 na Rynku Starego Miasta w Przemyślu rozpocznie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w historii nadsańskiego grodu. W samym sercu naszego miasta wystąpią znakomici muzycy z Another Pink Floyd, którzy zagrają utwory z kultowej płyty The Wall zespołu Pink Floyd.30 maja br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek Renata Nowakowska oraz Mariusz Gibała - reprezentujący TVNews LTD z siedzibą w Londynie podpisali list intencyjny, będący pierwszym krokiem w kierunku rozpoczęcia współpracy nad organizacją wydarzenia - a raczej cyklicznych wydarzeń muzycznych pod nazwą Rock Festiwal "Dolina Sanu".W spotkaniu udział wzięli również założyciel Another Pink Floyd Andrzej Łakomy, wokalista zespołu Norman Power, a także Młodzieżowy Chór Kameralny "Vox Iuventum" na czele z dyrygentem - Piotrem Szelążkiem. Obecność przemyskiego chóru na czwartkowej konferencji była nieprzypadkowa, bowiem Vox Iuventum wystąpi w Przemyślu razem z zespołem Another Pink Floyd.

- W związku z tym, iż jest to 40. rocznica powstania zespołu Pink Floyd i wydania przez nich pierwszego i absolutnie kultowego albumu "Ściana", już 8 września br. zaprezentujemy szerokiej publiczności koncert będący ogromnym wydarzeniem artystyczno-scenicznym. Dziś możemy już powiedzieć, że będzie to pierwszy koncert nowego cyklu imprez pod nazwą Rock Festiwal "Dolina Sanu", który w tym roku zaszczycą muzycy z grupy Another Pink Floyd. Przy okazji kolejnych edycji festiwalu, zaprosimy równie znakomite zespoły, ale chcielibyśmy, by Rock Festiwal był kojarzony głównie z niepowtarzalną muzyką z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. - powiedział Mariusz Gibała.
Podczas spotkania został zaprezentowany oficjalny plakat wydarzenia. Organizator koncertu podkreślił, iż będzie to impreza niebiletowana (bezpłatna). Jednocześnie zaprosił potencjalnych sponsorów do współpracy.

Wrześniowy koncert rejestrować będzie 18 kamer, w wyniku czego powstanie płyta DVD, będąca niewątpliwie nie tylko wspaniałą pamiątką z wydarzenia, ale i oryginalną promocją naszego miasta.


A Państwa, fanów zespołu Pink Floyd (i nie tylko) - już dziś zapraszamy do Przemyśla. To właśnie tu - w niedzielę, 8 września będziemy świadkami niezwykłego, muzycznego wydarzenia. Ze sceny ustawionej na jednym z najpiękniejszych i najstarszych rynków w Polsce, popłyną przeboje jednego z największych zespołów w historii muzyki rockowej.NAJNOWSZE
Głosuj na Przemyską...
Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w...
Noc Księgarń 20.09....
"Noc Księgarń" to I edycja ogólnopolskiego wydarzenia...
2. edycja Festiwalu na...
W imieniu Fundacji Pro Arte et Historia serdecznie...
Uwaga! Niedługo rusza...
Poszukiwani statyści z Przemyśla (i nie tylko) !!!...
INFORTECA 2019 -...
Zapraszamy 21 wrzesnia 2019 roku:) Punktem...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward