Data: 17-06-2019

4 medale przemyślan podczas VIII Międzynarodowego Turnieju Karate - One World One Kyokushin

15 czerwca br. w Limanowej odbył się 8. Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży "One World One Kyokushin" (Jeden świat, jedno kyokushin). Wystartowało w nim 330 zawodników zrzeszonych w największych światowych federacjach KWF, IKO1, WKO Shinkyokushin, Oyama Karate. Wśród startujących byli reprezentanci Czech, Litwy, Ukrainy, Węgier i Polski.

Przemyśl reprezentowała sześcioosobowa kadra zawodnicza Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin: Michał Igielski, Michał Lisowski, debiutująca w klubowych barwach Martyna Radjowska oraz Katarzyna Pisarska, Aleksandra Pisarska i Aleksander Warwaruk. Czworo z nich stanęło na podium zawodów.

Wśród młodzieżowców srebrny medal wywalczył doświadczony już zawodnik Michał Igielski (kat. kumite chłopców 16-17 lat - 65 kg), który niestety uległ kontuzji na 20 sekund przed końcem rozstrzygającej się na jego korzyść walki finałowej. Bardzo dobrze spisała się druga srebrna medalistka - Katarzyna Pisarska (kat. kumite dziewcząt 14-15 lat - 50 kg). Katarzyna walczyła w bardzo mocno obsadzonej grupie. Uległa w finale, wcześniej pokonując 4 przeciwniczki (3 przed czasem).

Brązowy medal zdobyła Martyna Radjowska, która po raz pierwszy zaprezentowała się w barwach naszego klubu na turnieju tej rangi. Brązowym medalistą wśród dzieci został Aleksander Warwaruk (kat. kumite chłopców 10-11 lat - 35 kg). Aleksandra Pisarska stoczyła dwie walki, ale ostatecznie rywalizację zakończyła na 5 miejscu. Nie powiodło się też Michałowi Lisowskiemu, który przegrał pierwszą walkę, co wyeliminowało go z dalszej konkurencji.

Wszystkim startującym zawodnikom gratulujemy pięknej postawy i woli walki oraz życzymy dalszych - równie wspaniałych sukcesów!