Data: 31-08-2019

Strażacy czytają i edukują

7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 w Przemyślu odbyła się XVIII inauguracja akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 20, z Przedszkola Sióstr Felicjanek, z Przedszkola Montessori, ze Szkoły Podstawowej Nr 11 - klasy 1a oraz uczniowie ze świetlicy.

Na to niezwykłe wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Maciej Kamiński wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Renata Kochanowicz kierownik Referatu w Wydziale Edukacji, asp. sztab. Magdalena Stecura z Komendy Miejskiej Policji, mł. asp. Kamil Kazieczko z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, Zdzisław Wójcik prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy tej Komendzie i Wojciech Kalinowski reprezentujący Bibliotekę Miejską.

Dyrektor SP nr 11 Beata Kosicka-Siwak  przywitała wszystkich uczestników spotkania i wspólnego czytania "Lokomotywy" Juliana Tuwima wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie goście i nauczyciele uczestniczyli w inscenizacji ,,Rzepki", którą czytała Ewa Rogucka logopeda ze SP Nr 11. Po inscenizacji poszczególne placówki zaprezentowały programy artystyczne przeplatane wierszami Juliana Tuwima.

Przybyli na spotkanie strażacy opowiedzieli o swojej służbie, uczulili słuchaczy na różnego rodzaju zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w trakcie zabawy bądź nauki, a także, zwracając się do pełnoletnich uczestników, opowiedzieli o honorowym dawstwie krwi i działalności klubu "Płomyk".

Opracowanie Zdzisław Wójcik, zdjęcia Kamil Kazieczko i Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
Głosuj na Przemyską...
Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w...
Noc Księgarń 20.09....
"Noc Księgarń" to I edycja ogólnopolskiego wydarzenia...
2. edycja Festiwalu na...
W imieniu Fundacji Pro Arte et Historia serdecznie...
Uwaga! Niedługo rusza...
Poszukiwani statyści z Przemyśla (i nie tylko) !!!...
INFORTECA 2019 -...
Zapraszamy 21 wrzesnia 2019 roku:) Punktem...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward