Data: 09-09-2019

8. Przemyskie Święto Ulic - ZAPRASZAMY!

Od ośmiu lat, w miesiącu spadających z drzew kasztanów - wrześniu 15.09 - celebrujemy szczególne święto. Przemyskie Święto Ulic Kazimierza Wielkiego i Franciszkańskiej - czyli tych, które od wieków wiodą na Rynek Starego Miasta i zdobią serce nadsańskiego grodu.


Program tegorocznego wydarzenia obfituje w szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców miasta. Główną ideą Przemyskiego Święta Ulic niezmiennie pozostaje jednak chęć przywrócenia w tej części Przemyśla dawnych tradycji kupieckich oraz integracja działających na Starówce przedsiębiorców.


8. Przemyskie Święto Ulic rozpocznie się tradycyjnym, wielobarwnym i radosnym korowodem pod przewodnictwem samego Króla Kazimierza Wielkiego, który wzorem lat ubiegłych, o godzinie 15 poprowadzi przemyślan ze Wzgórza Zamkowego poprzez ulice Franciszkańską i Kazimierzowską na Rynek, gdzie powita go Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.Potem czeka nas już tylko doskonała zabawa...

O godzinie 15.20 - Zespoły: Koralik, Koralik Gold i Studio Tańca Chillout wykonają dla Państwa Flash Mob, a czterdzieści minut później, o godzinie 16.00 - Król Kazimierz Wielki - na scenie usytuowanej u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej oficjalnie otworzy imprezę. Tuż po godzinie 16 na scenę wkroczą: C.K. Port Przemyśl, Kasia Osóbka i zespół Lavina, którego frontmana Bilguuna Ariunbaatara chyba nikomu nie musimy przedstawiać. W roli gwiazdy wieczoru wystąpią CHŁOPCY Z PLACU BRONI!


Patronat honorowy nad VIII Przemyskim Świętem Ulic sprawuje Prezydent Miasta Przemyśla.


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas we współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek.

NAJNOWSZE
PRZEMYŚL ZAWSZE JEST ECO
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP razem z 9-13 DK...
"Przysięga": Teatr...
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu w sobotę 22.02.20120...
2020 rokiem kpt....
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu pod...
Zapraszamy na...
Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Agencja Autorska...
Z miłości do dzieci,...
W połowie stycznia 2020 r., w Sali Rycerskiej...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward