Data: 07-10-2019

Kalendarz październikowych imprez CK

04.10., godz. 17:00 - Galeria 12
Konkurs fotograficzny "Karpackie Oblicza" - wernisaż wystawy pokonkursowej

Celem konkursu jest promocja twórczości fotograficznej oraz ukazanie w oryginalny i niepowtarzalny sposób piękna Karpat, jego zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać w terminie do 25 września. Efekty pracy jego uczestników będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej czynnej do 17 października.


06.10., godz. 13:00 - plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku
7. Biesiada nad Morawskim Łęgiem - Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia

Impreza plenerowa podczas której prezentują się zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rekwizyty przydatne w dawnej kuchni, dzięki czemu będzie można zobaczyć unikalne przedmioty dawnego gospodarstwa domowego. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji, jak i pięknie haftowane obrusy i serwety. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy Jarosław. Współorganizator: Stowarzyszenie "Razem w Przyszłość w Morawsku"


11.10., godz. 17:00 - klub Piwnice
Piątkowe wieczory z poezją - klub poetycki

Spotkania odbywają się raz w miesiącu od stycznia do czerwca oraz od września do listopada.


20.10., godz. 13:00 - Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie
Pieśni Maryjne - 8. Regionalny Przegląd Chórów

Przegląd ma charakter konkursu i skierowany jest do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Parafia Rzymskokatolicka w Lubaczowie


20.10., godz. 18:00 - sala widowiskowa
Moniuszko i Ty: "Halka" w reżyserii Sabiny Zapior

Wykonawcy: Halka: Sabina Zapior, Jontek: Tomasz Tracz, Zofia: Anna Maria Lach, Janusz: Łukasz Motkowicz, Stolnik: Leszek Solarski, Przemyska Orkiestra Kameralna, Chór Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu - Funkcję dyrygenta pełni pierwszy skrzypek.

Wszystkie koncerty poprzedzone będą komentarzem muzykologicznym w celu pogłębienia wiedzy słuchaczy na temat prezentowanych utworów oraz kompozytora przygotowanym przez muzykolog Annę Sienkiewicz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


24.10., godz. 12:00 - sala widowiskowa, klub Piwnice
25. Doroczne Spotkanie Poetów

Uczestnikami są amatorzy z terenu województwa podkarpackiego, których pasją jest twórczość poetycka, a pokłosiem każdego spotkania jest tomik poezji wydrukowany przez organizatorów specjalnie z tej okazji. Organizowana co roku impreza jest ?świętem" słowa pisanego i mówionego, podczas której ludzie w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń spotykają się, aby podyskutować, zaprezentować swoją twórczość i zawrzeć nowe przyjaźnie.


25 - 26.10 - sala widowiskowa
3. Podkarpackie Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku są przeglądem teatralnym. Podczas przeglądu przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione są poprzez wspólnie śpiewane piosenki, zabawy, konkursy... W ten sposób przyjeżdżający artyści nawiązują bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami przeglądu i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę budują jej  klimat. Przerwy i wszystkie występy towarzyszące muszą nawiązywać do wybranego przez instruktorów Nieprzetartego Szlaku na dany rok tematu. W tym roku obowiązuje konwencja Baśni i Legend. Konwencja dotyczy wszystkich elementów SANS za wyjątkiem spektakli teatralnych. Termin przyjmowania zgłoszeń do 11 października.

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Fundacja Nieprzetartego Szlaku w Lublinie


Z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD":

12.10., godz. 18:55 - TRANSMISJA
Giacomo Puccini
"Turandot"

Spektakle Baletowe z Teatru Bolszoj w Moskwie z cyklu ?Bolshoi Ballet Live":
27.10., godz. 16:00 - TRANSMISJA
"Rajmonda"
Muzyka: Aleksandr Głazunow
Choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego

NAJNOWSZE
"Przysięga": Teatr...
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu w sobotę 22.02.20120...
2020 rokiem kpt....
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu pod...
Zapraszamy na...
Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Agencja Autorska...
Z miłości do dzieci,...
W połowie stycznia 2020 r., w Sali Rycerskiej...
Bardzo Młoda Kultura...
Zapraszamy na pierwsze  spotkania informacyjne...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward