Data: 25-11-2019

Przystanek Poezja z Niną Opic

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza serdecznie na kolejny "Przystanek Poezja". W ramach tego cyklu odbędzie się wieczór autorski Niny Opic zatytułowany "Kolory życia".

Spotkanie z rzeszowską poetką odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu.


Nina Opic, pisarka i poetka z zawodu jest psychoterapeutką, wykładowcą akademickim oraz szkoleniowcem. Zacięcie literackie i poetyckie wyniosła z domu rodzinnego.

Swoją przygodę z twórczością literacką rozpoczęła bardzo wcześnie, publikując swoje wiersze w młodzieżowych czasopismach: Świat Młodych, Płomyczek i Na przełaj.

Współpracowała również z Głosem Nauczycielskim, Nowinami Rzeszowskimi, Podkarpaciem. Obecnie teksty pani Niny Opic są drukowane zarówno w prasie lokalnej jak i ogólnopolskiej, współpracuje także z Radiem Rzeszów.

Jest współautorką książek "Rzeszowianie o sobie i o swoim mieście" oraz "Ojciec Święty i ja". Autorka wielu scenariuszy teatralnych oraz książeczek dla dzieci.

Spod jej pióra wyszło sześć tomików wierszy. Nagradzana w wielu konkursach m.in. za Opowieść Biedronki Balbiny w 2005 r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na "Najpiękniejszą Bajkę", a w 2006 r. dostała wyróżnienie w konkursie prozatorskim: "Jeden Utwór o Rzeszowie" za utwór "A Wisłok sobie płynie".

Jako jedyna przedstawicielka Podkarpacia, brała udział w Międzynarodowym Konkursie Poezji Romskiej im. Papuszy: "Złote Pióro Papuszy" zdobywając w 2010 roku międzynarodowe wyróżnienie.Podczas wieczoru autorskiego poetka podzieli się z nami swoimi wierszami, które zostaną też zamieszczone w specjalnie wydanym z tej okazji zbiorku pt. "Kolory życia", który otrzyma bezpłatnie każdy gość przybyły na spotkanie. Jej wierszy będzie można także posłuchać w interpretacji młodzieży z Pracowni Teatralnej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, muzycznym dopełnieniem będzie występ Kwartetu Muzycznego z CK. Wstęp jest bezpłatny.

NAJNOWSZE
Ludowy Jarmark...
15 grudnia od godziny 13:00 zapraszamy do Centrum...
8 Grudnia Wielka...
WIELKA PARADA MIKOŁAJOWA PONOWNIE W PRZEMYŚLU!...
Darmowe lodowisko od...
Już od 13 grudnia mieszkańcy naszego miasta będą...
Pracowita jesień dla...
Tegoroczna jesień, to czas ważnych wydarzeń...
Koncert Noworoczny...
Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe,...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward