Data: 31-01-2020

Jeszcze świątecznie

 Tajemnica Bożego Narodzenia odsłaniająca prawdę o Panu Bogu, który wchodzi w historię człowieka została przedstawiona w Misterium Bożonarodzeniowym "Otwórzmy drzwi naszych serc" w wykonaniu dzieci, młodzieży i wolontariuszy świetlicy "WZRASTANIE".

W niedzielne popołudnie 26 stycznia 2020 r. salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie wypełnili licznie przybyli rodzice i dziadkowie oraz Goście: ks. arcybiskup Adam Szal, burmistrz Mieczysław Piziurny, marszałek Anna Huk, ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk , Barbara Stawarz-radna powiatu jarosławskiego, członkowie Zarządu Stowarzyszenia " Wzrastanie" z Alicją Sabatowską na czele, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lesław Trudzik i przewodniczący Rady Miasta Andrzej Pacek. Na widowni zasiedli również Przyjaciele świetlicy, nauczyciele miejscowych szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy Radymna i okolic.

Piękny śpiew małych aktorów, stroje, elementy dekoracji, oprawa muzyczna jasełek, pomogły zebranym przenieść się w odległe czasy przyjścia Jezusa na świat.
Stały się także okazją do przypomnienia, Kto tak naprawdę w czasie tych Świąt jest najważniejszy. Pokazały, że Jezus przyszedł na ten świat, by zwyciężyć zło i dać ludziom Miłość.
Słuchając kolejnych kwestii wypowiadanych przez poszczególnych aktorów wszyscy zostali zachęceni do otwarcia serc i przyjęcia Boga do swoich rodzin, szkół i miejsc pracy.

Przedstawienie jasełkowe było piękną lekcją prawdziwej radości , miłości, zadumy oraz okazją do refleksji nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia.

Wyrażamy gorącą wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego misterium: p. Dorocie Guni - dyrektor MOK, p. Arturowi Skowronkowi -akustykowi, wolontariuszom: Amelii, Wiktorii, Weronice, Nikoli, Marcie, Małgorzacie, Jakubowi, Annie i Krzysztofowi, dzieciom i rodzicom.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich miłych Gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie i towarzyszyli nam podczas tej uroczystości.

Tekst "WZRASTANIE", zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
III Charytatywny Rajd...
III Charytatywny Rajd Rowerowy "Jedziemy dla Reni". Nie...
20. Przemyski Festiwal...
Wielcy ludzie świata kultury i sztuki, znane nazwiska...
Utrudnienia w ruchu...
W najbliższą niedzielę, 20 września br. w Przemyślu...
Poznajmy zwycięzców...
Wielkimi krokami zbliża się czternasta edycja Festiwalu...
Noc Księgarń
To będzie jedna z najpiękniejszych nocy w roku! Noc...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward