Data: 12-02-2020

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Robińskim, autorem książki "Kiczery. Podróż przez Bieszczady"

Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Agencja Autorska Opowieści zapraszają na spotkanie z Adamem Robińskim, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książek "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg" oraz "Kiczery. Podróż przez Bieszczady". Spotkanie odbędzie się 19 lutego br. (środa) o godz. 17.30 w PBP przy ul. Grodzkiej 8 (budynek A).

Adam Robiński - człowiek dwóch warszawskich biegunów. Urodził się na Bielanach, wychował na Ursynowie, gdzie mieszka do dziś. Jako dziennikarz debiutował w "Życiu Warszawy", potem związany był m.in. z "Rzeczpospolitą" i "National Geographic Polska". Obecnie stały współpracownik "Tygodnika Powszechnego" i m.in. "Pisma".
Finalista Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg" zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery 2018 oraz Nagrodę Magellana 2018. Był za nią także nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.
W listopadzie 2019 roku nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się jego druga książka, "Kiczery. Podróż przez Bieszczady", za którą został nominowany do Odkryć Empiku.

Źródło: http://agencjaopowiesci.pl/adam-robinski/

Spotkanie poprowadzi dr Patrycja Austin - wykładowczyni literatury anglojęzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim, specjalizująca się w literaturze postkolonialnej. Dwukrotnie odwiedziła Indie, gdzie brała udział w konferencjach naukowych oraz gościła z wykładami. Obecnie zajmuje się ekokrytyką oraz posthumanizmem, a zwłaszcza sposobami przedstawiania botaniki w literaturze współczesnej.

NAJNOWSZE
Przemyśl przystąpił...
12 listopada br. Wiceprezydent Miasta Przemyśla...
Krzysztof Polnik w...
W niedzielę, 8 listopada odbył się finał konkursu...
POGOTOWIE ZAKUPOWE...
Galeria Sanowa, włącza się do czynnej walki z...
ZUS: dodatkowy...
Od 9  do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy...
Kalendarz imprez PCKiN...
7 listopada (sobota), godz. 18.00 Prorok...Historia o...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward