Data: 04-04-2020

TPD apeluje - Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom - pokonajmy koronawirusa!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczęło zbiórkę środków na zakup komputerów wraz z dostępem do Internetu i niezbędnym doposażeniem, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom z naszego terenu.


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na szkoły w całej Polsce został nałożony obowiązek prowadzenia lekcji przez Internet. Nauczyciele mają obowiązek realizowania z uczniami podstawy programowej, prowadząc tzw. nauczanie na odległość. Ten stan potrwa co najmniej do Wielkanocy, nie jest jednak wykluczone, że przerwa i nauka zdalna zostaną wydłużone.
Nowy system nauczania niesie ze sobą wiele wyzwań i ograniczeń, ponieważ nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt.

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statycznego w 2019 roku, przynajmniej jeden komputer w domu miało ponad 83% gospodarstw domowych. Jednak w dalszym ciągu pozostaje 17%, które niestety nie posiada żadnego komputera.

Każdego dnia pojawiają się informacje o uczniach, którzy nie posiadają komputera z dostępem do Internetu, co stwarza barierę do udziału w zajęciach e-learningowych, które przygotowują nauczyciele. Nauczyciele korzystają z różnych form komunikacji, zlecają zadania, w których konieczne jest wydrukowanie materiałów, zrobienie skanu lub zdjęcia celem odesłania do nauczyciela. Zdarzają się częste problemy z wydajnością serwerów.

Problem wykluczenia cyfrowego dotyka wszystkie dzieci nie tylko z rodzin najbiedniejszych, które nie posiadają komputera. W wielu rodzinach jest więcej niż jeden uczeń, ponadto niejednokrotnie rodzice również wykonują pracę zdalnie, co stwarza bardzo duże problemy w korzystaniu z komputera, jak również obciąża sieć internetową.

Organizator zbiórki - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu - jest w kontakcie z dyrektorami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorami szkół. Organizacja zbiera informacje o potrzebach, aby dotrzeć do jak największej ilości potrzebujących dzieci.


Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom, aby nauka zdalna dała im równe szanse rozwoju - liczy się każda złotówka!

https://www.facebook.com/donate/680922942656308/2772655902789928/

NAJNOWSZE
Bardzo Młoda Kultura...
Centrum Kulturalne w Przemyślu informuje, że po ponad...
Oddają siebie w...
Co roku 14 czerwca na całym świecie...
26 Kobieta idealna w...
Uwaga! Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, spektakl...
Koronawirus na...
Od 18 maja będziemy mogli: - skorzystać z usług...
Filmowcy do kamer,...
Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs filmowy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward