Data: 29-05-2020

Fundacja "Dr Clown" dla małych pacjentów w Przemyślu i całej Polsce

Zadzwoń po uśmiech!

Fundacja "Dr Clown" wspiera wirtualnie małych pacjentów
1 czerwca Fundacja "Dr Clown" rusza z wirtualną terapią śmiechem i uruchamia "Śmiechofon" umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z okazji Dnia Dziecka do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu trafią także wyjątkowe upominki od Fundacji "Dr Clown" w ramach akcji "Paczka z uśmiechem", a wolontariusze będą rozbawiać małych pacjentów pod oknami szpitali.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji "Dr Clown" w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program "terapii śmiechem" kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.
- Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki "Śmiechofonowi", Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne
i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii - wyjaśnia Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji "Dr Clown".
Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia i zminimalizowanie poczucia lęku, który towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom - Nasi Doktorzy Clowni podczas wizyt na szpitalnych oddziałach spotykają się z bólem, strachem przed zabiegami, poczuciem niesprawiedliwości. W sytuacji epidemii te dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać na świetlicach, są odizolowani, a to buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z naszego "Śmiechofonu". - dodaje Anna Mossakowska, Pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" na Podkarpaciu.

W Dzień Dziecka nie może także zabraknąć upominków, dlatego Fundacja "Dr Clown" przekazuje wyjątkowe "Paczki z uśmiechem" na ponad 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Wolontariusze zaplanowali także animacje i zabawy pod szpitalnymi oknami. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz z maseczkami zakrywającymi kolorowe noski, Doktorzy Clowni pojawią się 31 maja pod szpitalem, by zanieść uśmiechy i dobre humory pacjentom i całemu personelowi.

Więcej informacji o Fundacji "Dr Clown":
Fundacja "Dr Clown" realizuje program "terapii śmiechem" w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji "Dr Clown" docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji "Dr Clown" w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, a program "terapii śmiechem" kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych pod hasłem #drclownwdomu oraz na stronie www.drclown.pl/strefausmiechu.
www: www.drclown.pl
Facebook: www.facebook.com/fundacja.dr.clown
YouTube: https://www.youtube.com/channel/fundacjadrclown

NAJNOWSZE
23. "Galicyjskie" C.K....
Sztab 23 . "Galicyjskich" Manewrów Szwejkowskich w...
Otwarcie Wodnego Placu...
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że już...
Wiemy jak głosowali...
Za nami I tura wyborów prezydenckich. Jak głosowali...
PROŚBA O POMOC!
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w...
Do Przemyśla wracają...
Po długiej przerwie, wymuszonej panującą w kraju...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward