Data: 05-11-2020

Biblioteka zaprasza do udziału w "Rodzinnym turnieju o garnek miodu Kubusia Puchatka"

Przemyska Biblioteka Publiczna oraz Przemyski Klub Czytających Rodzin zapraszają do udziału w "Rodzinnym turnieju o garnek miodu Kubusia Puchatka". Turniej trwa do 21 listopada 2020 r. (sobota). Do tej daty należy dostarczyć do Działu dla Dzieci i Młodzieży PBP pracę (urodzinowy prezent dla Kubusia Puchatka) oraz zdjęcie z rodzinnego czytania.

W jakim celu organizujemy?
Chcemy wpływać na rozwój dziecięcych zainteresowań czytelniczych, promować rodzinne czytanie, zacieśniać więzi międzypokoleniowe oraz aktywnie włączyć się w kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom.

Z jakiej okazji organizujemy?
14 października 1926 r., w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści "Kubuś Puchatek" autorstwa Alana A. Milne. Dla uczczenia tej daty, od kilkunastu lat, obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, które zostały zainicjowane w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Kto może wziąć udział w turnieju?
Turniej adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku do lat dziesięciu (przedszkole, szkoła podstawowa: kl.1-3). Udział w turnieju mogą również koordynować przedszkola i szkoły.

plakat Kubus Puchatek_wstęp.jpeg

Jakie zadania mają wykonać uczestnicy turnieju?
W turnieju należy wykonać dwa zadania: Pierwszym zadaniem rodzin (rodziców, dzieci, dziadków starszego rodzeństwa) jest wspólne przeczytanie fragmentów (dla chętnych całości) powieści Alana A. Milne pt. "Kubuś Puchatek" i przesłanie zdjęcia z rodzinnego czytania na adres email: konkurs@biblioteka.przemysl.pl. Zdjęcie (wydrukowane) można przynieść również osobiście do Działu dla Dzieci i Młodzieży. Drugim zadaniem rodzin jest wykonanie pracy plastycznej płaskiej lub przestrzennej (technika dowolna) jako prezentu dla Kubusia Puchatka z okazji jego urodzin i dostarczenie jej do przemyskiej biblioteki wraz z kartą zgłoszenia.

Do kiedy mamy czas na wykonanie zadania?
Turniej trwa do 21 listopada 2020 r. (sobota). Do tej daty należy dostarczyć do Przemyskiej Biblioteki Publicznej, Działu dla Dzieci i Młodzieży pracę (prezent dla misia) oraz zdjęcie z rodzinnego czytania.

Kiedy odbędzie się podsumowanie turnieju?
Do oceny prac turniejowych powołana będzie komisja, a wyniki zostaną ogłoszone do 30 listopada 2020 r. i podane na stronie internetowej www.biblioteka.przemysl.pl

Jakie nagrody dostaną uczestnicy?
Każda z rodzin uczestnicząca w konkursie otrzyma nagrodę książkową, a dla laureatów turnieju zostaną ufundowane nagrody dodatkowe, m.in. garnek miodu.

Kto udziela informacji?
Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 16 678 62 87, e-mail: konkurs@biblioteka.przemysl.pl

Więcej informacji konkurs@biblioteka.przemysl.pl

ZAPRASZAMY

NAJNOWSZE
Ola Makar druga w 1....
14 listopada br. w Ustrzykach Dolnych odbył się 1 Grand...
Zmiany w covidowych...
26 listopada ukazało się rozporządzenie Rady...
Konkurs plastyczny...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
20. Międzynarodowy...
Od 3 do 6 grudnia zapraszamy na 20. Międzynarodowy...
6 grudnia 2020 r....
6 grudnia 2020 r. godz. 16.00 nieco inna PARADA...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward