Data: 19-11-2020

Krzysztof Polnik w finale konkursu "Młody Muzyk Roku 2020"

W niedzielę, 8 listopada odbył się finał konkursu "Młody Muzyk Roku 2020" organizowany przez TVP Kultura we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Tegoroczna edycja była bardzo szczególna dla przemyskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego, gdyż po raz pierwszy w konkursie tym zaprezentował się uczeń szkoły - akordeonista Krzysztof Polnik, od początku swojej przygody z muzyką, pracujący pod kierunkiem Pana dyrektora Dariusza Baszaka.

W finale wystąpiło pięciu instrumentalistów, wyłonionych spośród dziesięciu półfinalistów, a do udziału w wydarzeniu zaproszonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwycięzcą edycji 2020 i tytuł "Młodego Muzyka Roku" uzyskał Jan Pieniążek - perkusista z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

Młodego Muzyka Roku wyłoniło jury w składzie: Klaudiusz Baran - akordeonista i bandoneonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Alina Mleczko - saksofonistka, solistka i pedagog oraz Emilia Karolina Sitarz - pianistka i pedagog, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Ciężka i systematyczna praca Krzysztofa Polnika została nagrodzona zaproszeniem do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Zarówno w półfinale jak i finale zademonstrował swój mistrzowski kunszt prezentując jednocześnie wszechstronne możliwości swojego instrumentu.

Warto zauważyć, że w finale nasza Szkoła miała także innych swoich reprezentantów, w osobach absolwentów naszej szkoły: Klaudiusza Barana, przewodniczącego jury oraz Magdaleny Duś akompaniującej klarneciście Erykowi Oliwie.

Wszystkich, którzy nie mogli obserwować niedzielnej transmisji zachęcamy do obejrzenia tego wydarzenia.

https://vod.tvp.pl/video/mlody-muzyk-roku,mlody-muzyk-roku-2020-final,50704027

NAJNOWSZE
Ola Makar druga w 1....
14 listopada br. w Ustrzykach Dolnych odbył się 1 Grand...
Zmiany w covidowych...
26 listopada ukazało się rozporządzenie Rady...
Konkurs plastyczny...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
20. Międzynarodowy...
Od 3 do 6 grudnia zapraszamy na 20. Międzynarodowy...
6 grudnia 2020 r....
6 grudnia 2020 r. godz. 16.00 nieco inna PARADA...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward