Data: 06-04-2021

Masz problem? Zadzwoń do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przemyślu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu przy ul. Kapitulnej 4 pracuje bez przerwy od marca 2020 r. pomimo "lockdownu". Realizując swoją misję, w oparciu o etykę zawodową, wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów, rodziców i nauczycieli/wychowawców placówek przemyskich. Wachlarz potrzeb zawiera te związane z orzecznictwem, opiniowaniem, diagnozą, psychoedukacją, profilaktyką, terapią (psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną, rodzinną), doradztwem, ale także te potrzeby, które szczególnie pilnie wynikły w czasach pandemicznych.


Ze smutkiem należy stwierdzić, iż w ostatnich miesiącach nastąpiło w populacji naszych klientów nasilenie objawów, takich jak: lęki (fobie, obsesje, poczucie zagrożenia), depresje, uzależnienia, zachowania przemocowe, alienacyjne, psychotyczne, suicydalne. Nasi pracownicy we wzmożonym trybie, odpowiadając na w/w potrzeby, pracują w bezpośrednim kontakcie od marca 2020 r. Była krótka przerwa w czasie pierwszego, kwietnowego lockdownu, kiedy to próbowaliśmy pracować zdalnie i rotacyjnie, ale po 14 dniach ponownie przeszliśmy na formułę standardową, przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Niestety, do tej pory, 1/3 naszego zespołu zachorowała na covid -19.


Mając świadomość, iż jesteśmy specjalistyczną placówką (zatrudniamy między innymi 10 psychologów, w tym 7 z przygotowaniem terapeutycznym) odpowiadamy na potrzeby partnerów z Urzędu Miasta (Wydział Spraw Społecznych), policji, Urzędu Marszałkowskiego. Został uruchomiony specjalny telefon interwencyjny, na który mogą dzwonić osoby w kryzysie i skorzystać z porady naszego psychologa. W przypadku poważnych zdarzeń, takich jak nagła śmierć dziecka, powódź, wypadek, nasi psychologowie, niezależnie od pory dnia, służą profesjonalnym działaniem.Nie zrażając się sytuacją, ale starając się dostosować, systematycznie realizujemy nasze stałe zamierzenia. W lutym sfinalizowaliśmy II edycję Festiwalu Humanistycznego, w którym uczestniczyło (zdalnie) ponad 250 uczniów szkół średnich oraz nauczycieli humanistów.Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nie jest szkołą, tylko wyspecjalizowaną placówką, która realizuje zupełnie odrębne, zadania, jedyne w swoim rodzaju. Jakość pracy naszej kadry opiera się na wyspecjalizowanych kwalifikacjach zdobywanych latami (kosztownych), oraz na wieloletnim doświadczeniu. Nasze zawodowe czynności są zróżnicowane, wieloaspektowe i nie ograniczają się tylko do wystawiania orzeczeń czy opinii. Wielka część naszej pracy odbywa się w zaciszu gabinetów, w bezpośredniej pracy z małym i dużym człowiekiem. A w czasach szczególnych i trudnych, kiedy mówi się o kryzysie psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, taka placówka jak Poradnia nabiera jeszcze większego znaczenia.

NAJNOWSZE
Nowy Kierownik...
W wyniku powtórzonego konkursu na Kierownika Schroniska...
Harmonogram powrotu...
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do...
Ekipa filmowa w...
W ubiegłym roku gościliśmy w Przemyślu ekipę...
Majowe święta. 3 maja
Przed nami trzy dni majowych świąt, z najważniejszym -...
Wiosenna akcja...
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Informuje o...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward