Data: 19-04-2021

Konkurs PTTK "Gmina Przyjazna Rowerzystom 2021"

Rozpoczęła się właśnie kolejna (już 10!) edycja konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Organizatorem Konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy współudziale partnerów zainteresowanych rozwojem i wspieraniem turystyki rowerowej, w szczególności ministerstwa właściwego ds. turystyki.


Wraz z organizatorami zapraszamy wszystkich wielbicieli dwóch kółek do udziału w konkursie. Każdy, kochający rowerowe podróże mieszkaniec miasta (oraz turysta!) może zgłosić to miejsce (gminę), które według niego zasługuje na zaszczytny tytuł "Gminy Przyjaznej Rowerzystom".


Główną ideą konkursu jest uhonorowanie i dostrzeżenie tych gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe. Ponadto konkurs mas na celu promocję gmin, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów, wspierają akcję "Bądź bezpieczny na rowerze", zachęcają do jazdy w kaskach i kamizelkach odblaskowych, a także do znakowania rowerów.Rywalizacja przebiega się w następujących kategoriach:

gmina do 10 000 mieszkańców,
gmina do 20 000 mieszkańców,
gmina do 40 000 mieszkańców,
gmina do 100 000 mieszkańców
oraz gmina powyżej 100 000 mieszkańców.


Zgłoszenia gmin do Konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom" dokonują turyści kolarze na podstawie karty zgłoszenia, która dostępna jest m.in. w załącznikach pod tym artykułem. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać w formie elektronicznej na e-mail: poczta@narowerze.pttk.pl do 30 kwietnia.

Następnie zgłoszone gminy otrzymają link do elektronicznego formularza, w którym będą musiały podać: szczegółowy opis zrealizowanych inwestycji (m. in. długość dróg, ścieżek rowerowych i oznakowanych szlaków, ilość urządzeń, miejsc postojowych) w minionym roku kalendarzowym oraz adresy portali, wykaz zorganizowanych imprez (rajdy, zloty), informacje o innych działaniach, w tym o planowanych na przyszły rok, a także o długofalowym planie utrzymania i konserwacji istniejącej infrastruktury rowerowej. Do wyżej wymienionych gmina będzie mogła dołączyć także inne materiały: mapy, plany, dokumentację fotograficzną, kopie publikacji prasowych oraz wydawnictw związanych z turystyką rowerową.Wypełniony formularz gminy będą musiały przesłać elektronicznie do 30 czerwca br. a ewentualne materiały uzupełniające - na adres Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.Na laureatów konkursu czekają certyfikaty "Gmina Przyjazna Rowerzystom" oraz dyplom y za udział wręczanymi w trakcie Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach lub w czasie innego wydarzenia związanego z turystyką rowerową. Gmina, która uzyska trzykrotnie Certyfikat "Gmina Przyjazna Rowerzystom" może ubiegać się o nagrodę Grand Prix.

NAJNOWSZE
Nowy Kierownik...
W wyniku powtórzonego konkursu na Kierownika Schroniska...
Harmonogram powrotu...
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do...
Ekipa filmowa w...
W ubiegłym roku gościliśmy w Przemyślu ekipę...
Majowe święta. 3 maja
Przed nami trzy dni majowych świąt, z najważniejszym -...
Wiosenna akcja...
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Informuje o...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward