Data: 21-05-2021

Newsletter Państwowej Wyższej szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Maj 2021

Uczelnia otrzymała dotację w kwocie 1 mln zł w ramach Inicjatywy Wsparcia Dążenia do Doskonałości. Umowa w tej sprawie została podpisana 7 maja br. i zobowiązuje uczelnię do dużych (i przyjemnych J) zakupów oraz inwestycji, w tym m.in. modernizacji specjalistycznych laboratoriów: elektrotechniki i elektroniki, automatyki, CAD/CAM i maszyn CNC; modernizacji Centrum Symulacji Medycznej o nowoczesne technologie i rozbudowę specjalistycznego oprogramowania i wielu innych.

Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości to kolejny program wspierający publiczne uczelnie zawodowe. Projekt jest skierowany do tych jednostek, które w 2021 r. nie uzyskały finansowania w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości, ale ich absolwenci dobrze radzą sobie na rynku pracy (wg raportów ELA), a uczelnie podejmują wysiłki na rzecz poprawy jakości kształcenia. Łącznie na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 10 mln zł.

Więcej na ten temat tutaj:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/inicjatywa-wsparcia-dazenia-do-doskonalosci--kolejne-srodki-dla-publicznych-uczelni-zawodowych


W parku trwają prace rewitalizacyjne, powstaje też przy okazji planowana z okazji jubileuszu 20-lecia uczelni Aleja Pamięci. W tym roku planuje się posadzenie ok. 100 drzew. Więcej na ten temat tutaj: https://pwsw.pl/pl/posadzilismy-kolejne-drzewa-w-parku-lubomirskich/


Rozpoczęliśmy współpracę z Przemyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości i Innowacji (polecam stronę: (www.inkubatorprzemyski.pl). W ramach tej współpracy promujemy wzajemnie swoje działania, a pracownicy Inkubatora szkolą naszych studentów w zakresie prowadzenia własnego biznesu. Działalności Inkubatora i współpracy z naszą uczelnią poświęcony został 13 odcinek naszej serii "Orientuj się!" - można go obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-7fSjMh3DY0


Ostatni odcinek naszej serii "Orientuj się!" to rozmowa z Nadleśniczym Nadleśnictwa Krasiczyn mgr. inż. Przemysławem Włodkiem, a tam m.in. o tym, co każdy może zrobić dla lasu, czy możliwe jest "pogodzenie" leśników i ekologów i co nas czeka w Zielonym Ładzie. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=bnFGmR5g6YM


W imieniu pracowników i studentów projektowania graficznego i architektury wnętrz serdecznie zapraszam na wystawę tychże - wystawę DIALOG kontemplować można w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek.
Wystawa wykładowców oraz studentów Zakładu Projektowania Graficznego i Zakładu Architektury Wnętrz PWSW dostępna jest od 4 maja do 9 czerwca br. Ekspozycja zatytułowana "Dialog" prezentuje prace studentów realizowane w pracowniach projektowych i plastycznych oraz wybrane projekty, rysunki, malarstwo, grafikę pedagogów - artystów i projektantów. Wszystkie dzieła to efekt swoistego dialogu, wzajemnej wymiany myśli, doświadczeń, energii i twórczej inspiracji.


Studentki pielęgniarstwa zaangażowały się po raz kolejny w akcję, która propaguje profilaktykę raka piersi. Powstały nakłaniające do badań i podnoszące świadomość Polek plakaty (studentki wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej), pracują ponadto nad filmem, którego ważną część stanowić ma instruktaż prawidłowego samobadania. Więcej na temat akcji pod linkiem:


Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej (2021-2027) - NOWOŚCI! REKRUTACJA!
Nowy etap w historii Erasmusa właśnie się rozpoczął. W Erasmusie lata 2021-2027 to okres zmian, ale również nowych możliwości zarówno dla studentów, jak i pracowników. Zgodnie z nową Kartą Erasmusa (!) formy mobilności dla studentów i pracowników zostały rozszerzone. Erasmus dostosowuje się m.in. do nowych realiów nauki w czasie pandemii. Nowością będą między innymi:
Blended mobility - każda mobilność fizyczna + wirtualna
Dla pracowników: Krótkoterminowe wyjazdy na szkolenia w ramach mobilności o nazwie Intensywne kursy doszkalające - (5-30 dni mobilności fizycznej) połączone z obowiązkową częścią wirtualną.
Dla studentów: Długoterminowe wyjazdy na studia lub praktykę od 2 do 12 miesięcy - mobilność fizyczna minimum 2 miesiące i opcjonalnie część wirtualna.

Dla studentów: Krótkoterminowe wyjazdy na studia lub praktykę - 5-30 dni mobilności fizycznej połączone z obowiązkową częścią wirtualną (min./max. czas trwania nieokreślony)

Dla studentów: Krótkoterminowe wyjazdy na studia w ramach mobilności o nazwie Intensywne kursy doszkalające - (5-30 dni mobilności fizycznej) połączone z obowiązkową częścią wirtualną.


WIĘCEJ O REKRUTACJI I ZAPISACH tutaj: https://pwsw.pl/pl/ruszyla-rekrutacja-pracownikow-pwsw-na-wyjazdy-zagraniczne-w-ramach-programu-erasmus-w-semestrze-letnim-2020-2021/

NAJNOWSZE
Podaruj znicz na Kresy.
Zapraszamy do właczenia się w zbiórkę zniczy, które...
Zbiórka zniczy....
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu...
Zapraszamy na...
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego...
Edukacja i zabawa
26 sierpnia 2021 r., na zaproszenie Ruchu Apostolstwa...
Odpust parafialny w...
19 września 2021 r. z racji...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward