Data: 21-05-2021

Newsletter Państwowej Wyższej szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Maj 2021

Uczelnia otrzymała dotację w kwocie 1 mln zł w ramach Inicjatywy Wsparcia Dążenia do Doskonałości. Umowa w tej sprawie została podpisana 7 maja br. i zobowiązuje uczelnię do dużych (i przyjemnych J) zakupów oraz inwestycji, w tym m.in. modernizacji specjalistycznych laboratoriów: elektrotechniki i elektroniki, automatyki, CAD/CAM i maszyn CNC; modernizacji Centrum Symulacji Medycznej o nowoczesne technologie i rozbudowę specjalistycznego oprogramowania i wielu innych.

Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości to kolejny program wspierający publiczne uczelnie zawodowe. Projekt jest skierowany do tych jednostek, które w 2021 r. nie uzyskały finansowania w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości, ale ich absolwenci dobrze radzą sobie na rynku pracy (wg raportów ELA), a uczelnie podejmują wysiłki na rzecz poprawy jakości kształcenia. Łącznie na ten cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy 10 mln zł.

Więcej na ten temat tutaj:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/inicjatywa-wsparcia-dazenia-do-doskonalosci--kolejne-srodki-dla-publicznych-uczelni-zawodowych


W parku trwają prace rewitalizacyjne, powstaje też przy okazji planowana z okazji jubileuszu 20-lecia uczelni Aleja Pamięci. W tym roku planuje się posadzenie ok. 100 drzew. Więcej na ten temat tutaj: https://pwsw.pl/pl/posadzilismy-kolejne-drzewa-w-parku-lubomirskich/


Rozpoczęliśmy współpracę z Przemyskim Inkubatorem Przedsiębiorczości i Innowacji (polecam stronę: (www.inkubatorprzemyski.pl). W ramach tej współpracy promujemy wzajemnie swoje działania, a pracownicy Inkubatora szkolą naszych studentów w zakresie prowadzenia własnego biznesu. Działalności Inkubatora i współpracy z naszą uczelnią poświęcony został 13 odcinek naszej serii "Orientuj się!" - można go obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-7fSjMh3DY0


Ostatni odcinek naszej serii "Orientuj się!" to rozmowa z Nadleśniczym Nadleśnictwa Krasiczyn mgr. inż. Przemysławem Włodkiem, a tam m.in. o tym, co każdy może zrobić dla lasu, czy możliwe jest "pogodzenie" leśników i ekologów i co nas czeka w Zielonym Ładzie. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=bnFGmR5g6YM


W imieniu pracowników i studentów projektowania graficznego i architektury wnętrz serdecznie zapraszam na wystawę tychże - wystawę DIALOG kontemplować można w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek.
Wystawa wykładowców oraz studentów Zakładu Projektowania Graficznego i Zakładu Architektury Wnętrz PWSW dostępna jest od 4 maja do 9 czerwca br. Ekspozycja zatytułowana "Dialog" prezentuje prace studentów realizowane w pracowniach projektowych i plastycznych oraz wybrane projekty, rysunki, malarstwo, grafikę pedagogów - artystów i projektantów. Wszystkie dzieła to efekt swoistego dialogu, wzajemnej wymiany myśli, doświadczeń, energii i twórczej inspiracji.


Studentki pielęgniarstwa zaangażowały się po raz kolejny w akcję, która propaguje profilaktykę raka piersi. Powstały nakłaniające do badań i podnoszące świadomość Polek plakaty (studentki wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej), pracują ponadto nad filmem, którego ważną część stanowić ma instruktaż prawidłowego samobadania. Więcej na temat akcji pod linkiem:


Erasmus+ w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej (2021-2027) - NOWOŚCI! REKRUTACJA!
Nowy etap w historii Erasmusa właśnie się rozpoczął. W Erasmusie lata 2021-2027 to okres zmian, ale również nowych możliwości zarówno dla studentów, jak i pracowników. Zgodnie z nową Kartą Erasmusa (!) formy mobilności dla studentów i pracowników zostały rozszerzone. Erasmus dostosowuje się m.in. do nowych realiów nauki w czasie pandemii. Nowością będą między innymi:
Blended mobility - każda mobilność fizyczna + wirtualna
Dla pracowników: Krótkoterminowe wyjazdy na szkolenia w ramach mobilności o nazwie Intensywne kursy doszkalające - (5-30 dni mobilności fizycznej) połączone z obowiązkową częścią wirtualną.
Dla studentów: Długoterminowe wyjazdy na studia lub praktykę od 2 do 12 miesięcy - mobilność fizyczna minimum 2 miesiące i opcjonalnie część wirtualna.

Dla studentów: Krótkoterminowe wyjazdy na studia lub praktykę - 5-30 dni mobilności fizycznej połączone z obowiązkową częścią wirtualną (min./max. czas trwania nieokreślony)

Dla studentów: Krótkoterminowe wyjazdy na studia w ramach mobilności o nazwie Intensywne kursy doszkalające - (5-30 dni mobilności fizycznej) połączone z obowiązkową częścią wirtualną.


WIĘCEJ O REKRUTACJI I ZAPISACH tutaj: https://pwsw.pl/pl/ruszyla-rekrutacja-pracownikow-pwsw-na-wyjazdy-zagraniczne-w-ramach-programu-erasmus-w-semestrze-letnim-2020-2021/

NAJNOWSZE
Zapraszamy na XVI...
Po ponad roku pandemii i zrozumiałych z tego względu...
42. Ogólnopolski...
Zapraszamy na 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru...
III Edycja Akcji...
III Edycja Akcji Krwiodawstwa pod nazwą "Mieszkańcy...
Półkolonia letnia w...
Młodzież dopiero wróciła do nauki stacjonarnej, ale...
Kolejny Przystanek...
Zapraszamy na kolejny "Przystanek Poezja", cykliczną...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward