Data: 21-06-2021

42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Zapraszamy na 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, który odbędzie się w Przemyślu 26 i 27 czerwca. Organizatorem tego wydarzania jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, a współorganizatorem Urząd Miejski w Przemyślu.

Festiwal jest najstarszą w kraju imprezą promującą folklor miejski, który od 2008 r. nosi imię Jerzego Janickiego - zmarłego reżysera i scenarzysty, wielokrotnego jurora festiwalu.

Jego celem jest chronienie i pielęgnowanie tych wszystkich wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych.

W tym roku w konkursie weźmie udział osiem zespołów z całej Polski, których oceniać będzie profesjonalne jury. Podczas prezentacji konkursowych będzie można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego.

26 czerwca, tj. w sobotę, w dwóch turach wysłuchamy prezentacji konkursowych kapel, pierwsza o godzinie 11:00, druga o 14:00. Wieczorem tego dnia, o godzinie 19:00, odbędzie się koncert towarzyszący pt. "Lwowskie Piosnki Tońcia", czyli piosenki i skecze folkloru lwowskiego oraz piosenki emigracyjne o Lwowie w wykonaniu Stanisława Górki.

Na oba te wydarzenia wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni należy w kasie CK pobrać wejściówki. Ponadto podczas koncertów odbywających się w sali widowiskowej obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos.

Niedziela (27 czerwca) to już tradycyjnie przedpołudniowe muzykowanie kapel na osiedlach i ulicach Przemyśla. Festiwal zaś zakończy koncert plenerowy w Rynku z udziałem Lwowskiej Kapeli TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego i kapel uczestniczących w festiwalu. Na niego zapraszamy w godzinach od 13:30 do 15:30.

Program:
26 czerwca (sobota) - Centrum Kulturalne w Przemyślu
godz. 11:00 i 14:00 - sala widowiskowa CK - Prezentacje konkursowe
godz. 19:00 - sala widowiskowa CK - Lwowskie Piosnki Tońcia, Piosenki i skecze folkloru lwowskiego oraz piosenki emigracyjne o Lwowie - Stanisław Górka
? Na sobotnie wydarzenia obowiązują wejściówki - do pobrania w kasie. Kasa czynna od wtorku do niedzieli, godz. 14.00 - 20.00.
? Przypominamy również o obowiązkowych maseczkach podczas koncertów odbywających się w sali widowiskowej.

27 czerwca (niedziela)
godz. 10:00 - 12:00
Muzykowanie kapel - osiedla i ulice Przemyśla

godz. 13:30 - 15:30 - Rynek Miasta
Koncert plenerowy:
Lwowska Kapela TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego
Kapele uczestniczące w festiwalu
Koncert laureatów

NAJNOWSZE
Edukacja i słodkości
Ostatnia Akcja Krew-Czekolada przeprowadzona przez...
W poniedziałki ZUS...
Od 5 lipca 2021 r. w każdy poniedziałek sale obsługi...
Repertuar kina Centrum...
Krudowie 2: Nowa era - animacja, komedia, przygodowy /...
"Złota Szpila" -...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
Nominuj swój dworzec...
Nominuj swój dworzec kolejowy do ogólnopolskiego...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward