Data: 09-07-2021

Edukacja i słodkości

Ostatnia Akcja Krew-Czekolada przeprowadzona przez mundurowych wiosną 2021 r., pomimo epidemii, zaowocowała zebraniem 60 czekolad. 9 czerwca 2021 r. przedstawiciele "Płomyka" odwiedzili młodzież i wychowawców ze Świetlicy Socjoterapeutycznej "Perspektywa" w Przemyślu.

Zdzisław Wójcik prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" działającego przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu podzielił się, z zebranymi w sali edukacyjnej, m.in. wiedzą na temat alarmowania służb ratowniczych, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia, dawstwa krwi. Przeprowadził także konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego i krwiodawstwa. Dariusz Jaroch pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej tut. Komendy opowiedział o niełatwej pracy strażaka oraz zademonstrował część sprzętu, jakim się ratownicy posługują. Pod koniec spotkania strażacy przekazali 60 czekolad, które przywieźli ze sobą. Osoby najbardziej zaangażowane oraz udzielające prawidłowych odpowiedzi otrzymały także m.in. figurkę strażaka, kalendarz, breloczki.

Warto wspomnieć, że nieprzerwanie od 2001 r. członkowie "Płomyka" uczestniczyli wiosną w Akcji Krew-Czekolada. Otrzymane po oddaniu krwi czekolady systematycznie gromadzili. Po ustaleniu terminu spotkania z dyrekcją różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Przemyślu i na terenie powiatu przemyskiego, przeprowadzali pogadanki z dziećmi. W prezentacjach zawsze uczestniczył także personel placówek. W ciągu 21 lat ofiarowali 4 265 czekolad, tj. 4260,5 kg słodyczy.


W imieniu Zarządu klubu serdecznie dziękuję Panom Komendantom za życzliwe podejście do prowadzonej akcji oraz wszystkim Klubowiczom uczestniczącym w tej akcji na przełomie ostatnich 21 lat. Bardzo dziękuję także Dyrekcjom Placówek za miłe przyjęcie.
Radość dzieci zawsze była duża. Wyrazy wdzięczności za ofiarowany czas i podzielenie się doświadczeniem służby znajdowały odzwierciedlenie w końcowych wypowiedziach młodzieży, a także wychowawców, którzy kierowali wiele ciepłych słów do prelegentów.


Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Dariusz Jaroch, Zdzisław Wójcik, Karol Zając

NAJNOWSZE
Ogromna radość w...
22 sierpnia 2021r. w parafii pw. Miłosierdzia...
XXXVIII JESIEŃ MUZYCZNA
Szanowni Państwo, z radością informujemy, że pomimo...
Komunikat...
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przemyślu informuje, iż...
XIX Mistrzostwa...
W dniu 16.08.2021 r. na Poligonie Szkoleń Wodnych w...
Zapraszamy na Narodowe...
Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward