Data: 27-09-2021

Zmiana organizacji ruchu DK nr 28. Przemyśl-Medyka

Rozbudowa drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka odc. Przemyśl - Medyka od km 351+793,00 do km 358+844,26 dł. 7,051 km wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.

W związku z pracami prowadzonymi w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 28 wykonawca zadania Eurovia Polska informuje, że w ostatnim tygodniu września i na początku października 2021 planowane są zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na odcinku od m. Przemyśl do przejścia granicznego w Medyce:
- od dnia 1 października 2021 na okres ok. 1,5 miesiąca
wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany przez sygnalizację świetlną, częściowo po jezdni istniejącej (kierunek Przemyśl - Medyka) na odcinku od początku przebudowanego odcinka drogi w km 351+793, a następnie ruch poprowadzony zostanie na nowo wybudowaną jezdnię prawą (za wybudowanym przepustem P-1). Sygnalizacja świetlna będzie ustawiona przed skrzyżowaniem z drogą gminną do Hureczka. Dodatkowo zjazd na drogę gminną w kierunku Hureczka (skrzyżowanie - dojazd do kopalni "Kruszgeo") będzie zablokowany. Natomiast ruch pojazdów z ww. drogi gminnej będzie się odbywał przez stary odcinek ulicy Lwowskiej, biegnący równolegle do drogi krajowej poprzez tymczasowy wjazd i wyjazd.

- od dnia 4 października 2021 na okres ok. 2 miesięcy wprowadzona zostanie dodatkowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zawężeniu istniejącej jezdni po stronie prawej (kierunek Przemyśl - Medyka) na wysokości skrzyżowania z drogą powiatową Hurko - Jaksmanice (km 353+763). Zmiana ta zostanie wprowadzona na odcinku przed skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko - Jaksmanice aż do wysokości tymczasowego wjazdu na nowo wybudowaną jezdnię prawą, po której obecnie odbywa się ruch. Ruch nadal będzie odbywał się w obu kierunkach po istniejącej nawierzchni, jednakże kierowców prosimy o  dostosowanie prędkości do panujących warunków.

- od dnia 11 października 2021 na okres ok. 2 miesięcy zamknięte zostanie skrzyżowanie z dojazdem do  m. Hurko, natomiast ruch zostanie poprowadzony po wykonanej drodze serwisowej, która będzie miała włączenie do drogi krajowej przez wjazd tymczasowy.
Bardzo prosimy o stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem. Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo kierowcom, pieszym, a także osobom pracującym przy realizacji zadania.
Jednocześnie z uwagi na prowadzone prace drogowe na odcinku przed przejściem granicznym oraz wzmożony ruch pojazdów na przejściu granicznym Medyka - Szeginie prosimy o  zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscu oznakowanych wyjazdów z budowy. Ze względu na konieczność wjazdu lub wyjazdu z terenu prowadzonych robót może występować chwilowe zatrzymanie ruchu, wszystkich kierowców bardzo prosimy o wyrozumiałość.
Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącej DK nr 28 do dwóch pasów w każdym kierunku oraz rozszerzenie prawej jezdni do sześciu pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km przy dojeździe do granicy w kierunku Ukrainy. Wzmocniona zostanie nawierzchnia na dojazdach do przejścia, rozbudowane skrzyżowania, powstaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, a także dodatkowe jezdnie i  zjazdy. Wykonane prace zapewnią odpowiednie parametry nośności nawierzchni, poprawią warunki ruchu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi kierującej do przejścia granicznego. Obecnie prace prowadzone są na całym odcinku drogi. Aktualnie realizowane są roboty związane z wykonaniem nasypów, warstw konstrukcyjnych, roboty brukarskie, roboty branżowe elektroenergetyczne, teletechniczne i sanitarne, a także prace związane z budową obiektów inżynierskich (przepustów).
Termin ukończenia zadania planowany jest na lipiec 2022 roku.

NAJNOWSZE
Zmiana organizacji...
Rozbudowa drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka odc....
Finał Loterii...
Już w najbliższy piątek, 27 maja br., w Galerii...
Repertuar kina Centrum...
Marzec `68 - dramat, romans / Polska, 2022 r. / od lat:...
Antrakt - czekamy na...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
Kolejna karetka dla...
Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward